ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ବିପକ୍ଷ ODI ସିରିଜରେ ଟିମ ଇଣ୍ଡିଆ ସ୍ୱାର୍ଡରେ ଫେରିବେ କି ସଂଜୁ ସାମସନ ଓ ଜସପ୍ରୀତ ବୁମ୍ରା

ଆଇପିଏଲ୍ 2023 ପୂର୍ବରୁ, ଦୁଇ ଆହତ ଭାରତୀୟ ତାରକା ODI ସିରିଜରେ ପ୍ରତ୍ୟାବର୍ତ୍ତନ କରିପାରନ୍ତି | ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ବିପକ୍ଷ ଟେଷ୍ଟ ସିରିଜରୁ ବାଦ ପଡିଥିବା ଜସପ୍ରୀତ ବୁମ୍ରା ଏବେ ବି ସୁସ୍ଥ ଅଛନ୍ତି। କିନ୍ତୁ ଆଣ୍ଠୁରେ ଆଘାତ ଲାଗି ସଞ୍ଜୁ ସାମସନ ସୁସ୍ଥ ହୋଇଯାଇଛନ୍ତି। ଯଦିଓ ସେ ନ୍ୟୁଜିଲାଣ୍ଡ ସିରିଜର ଅଂଶ ନୁହଁନ୍ତି, ତଥାପି ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ODI ସିରିଜରେ ରିଷଭ ପନ୍ତଙ୍କ ସହିତ ଛିଣ୍ଡାଯାଇଥିବା ଲିଗାମେଣ୍ଟ ସହିତ ସେ ପ୍ରତ୍ୟାବର୍ତ୍ତନ କରିବେ।“ସଞ୍ଜୁ ଆଘାତ ଆକଳନ ପାଇଁ ଏନସିଏକୁ ଫେରିଛନ୍ତି। ମୁଁ ଯାହା ଶୁଣିଛି, ସେ 100% ରେ ଅଛନ୍ତି ଏବଂ ଚୟନ ପାଇଁ ଉପଲବ୍ଧ | ବୁମରା ପାଇଁ, ଏହା ଆଉ ଏକ ମାସ ଲାଗିବ | ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ବିପକ୍ଷ ODI ସିରିଜ୍ ପୂର୍ବରୁ ସେ ଫିଟ୍ ହେବେ ବୋଲି ଆମେ ଆଶା କରୁଛୁ। କିନ୍ତୁ ଏହା ତାଙ୍କ ଅଗ୍ରଗତି ଉପରେ ନିର୍ଭର କରିବ | ବର୍ତ୍ତମାନ ସେ ଫିଟ୍ ନୁହଁନ୍ତି ବୋଲି ବିସିସିଆଇର ଜଣେ ବରିଷ୍ଠ ଅଧିକାରୀ ଶନିବାର ଇନସାଇଡ୍ ସ୍ପୋର୍ଟକୁ କହିଛନ୍ତି।

ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ବିପକ୍ଷରେ ପ୍ରଥମ ଟି -20 ଖେଳିବା ପରେ ସଞ୍ଜୁ ସାମସନଙ୍କୁ ଦଳରୁ ମୁକ୍ତ କରାଯାଇଥିଲା। ଧରିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରୁଥିବାବେଳେ ସେ ଆଣ୍ଠୁରେ ଆଘାତ ଦେଇଥିଲେ। ଉଭୟ ଟି -20 ଏବଂ ODI ସିରିଜ୍ ହରାଇବା ପରେ ସେ କୋଚିରେ ଏକ ବ୍ୟକ୍ତିଗତ ଫିଜିଓ ସହିତ କାମ କରିବା ପରେ ଏନସିଏକୁ ଫେରିଛନ୍ତି | ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ବିପକ୍ଷ ପ୍ରଥମ ଦୁଇଟି ଟେଷ୍ଟ ପାଇଁ ଚୟନକର୍ତ୍ତା ବୁମ୍ରାଙ୍କୁ ବାଛିଲେ ନାହିଁ | ତାଙ୍କୁ ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ODI ପାଇଁ ନାମିତ କରାଯାଇଥିବାବେଳେ ସେ କଡ଼ା ଆଭିମୁଖ୍ୟ ନେଇ ଅଭିଯୋଗ କରିବା ପରେ ତାଙ୍କୁ ମୁକ୍ତ କରାଯାଇଥିଲା। ସେବେଠାରୁ ସେ ପୁଣି ଥରେ ପୁନଥଇଥାନ ଜାରି ରଖିଛନ୍ତି। ନିକଟରେ ସେ ବେଙ୍ଗାଲୁରୁର ନ୍ୟାସନାଲ କ୍ରିକେଟ୍ ଏକାଡେମୀରେ ଜାଲରେ ବୋଲିଂକୁ ଫେରିଥିବାବେଳେ ସେ 100% ମ୍ୟାଚ୍ ଫିଟନେସ୍ ପାଇବାକୁ ଏକ ମାସ ବାକି ଅଛନ୍ତି।

“ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ସିରିଜ୍ ପାଇଁ ଜସପ୍ରୀତ 100% ରହିବା ଆବଶ୍ୟକ | କିନ୍ତୁ ସେ ତଥାପି ଏକ ମାସ ବାକି ଅଛି, ମୁଁ ଭୟ କରୁଛି | ପିଠି ଆଘାତ ସମୟ ନିଏ ଏବଂ ପୁନଥଇଥାନ ଏକ ଲମ୍ବା ପ୍ରକ୍ରିୟା | ଏହି ମୁହୂର୍ତ୍ତରେ, ସେ ଚୟନ ପାଇଁ ଅନୁପଯୁକ୍ତ ଏବଂ ତାଙ୍କୁ ଫେରିବା ପାଇଁ କେତେ ସମୟ ଲାଗିବ ତାହା ସନ୍ଦେହଜନକ ଅଟେ | କୌଣସି  ସ୍ଥିତିରେ ତାଙ୍କୁ ଶୀଘ୍ର ପଠାଯିବ ନାହିଁ ବୋଲି ବିସିସିଆଇର ଜଣେ ବରିଷ୍ଠ ଅଧିକାରୀ ଇନସାଇଡ୍ ସ୍ପୋର୍ଟକୁ କହିଛନ୍ତି। ଶ୍ରେୟସ୍ ଆୟର ଆଘାତ – ଅନ୍ୟ ଜଣେ ଆହତ ତାରକା ଶ୍ରେୟସ୍ ଆୟର ମଧ୍ୟ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ସିରିଜ୍ ପାଇଁ ଫିଟ୍ ହେବାକୁ ସମୟ ବିରୁଦ୍ଧରେ ଦୌଡୁଛନ୍ତି | ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ବିପକ୍ଷ ପ୍ରଥମ ଦୁଇଟି ଟେଷ୍ଟ ପାଇଁ ସେ ଦଳରେ ଅଛନ୍ତି। ତେବେ ତାଙ୍କ ପିଠିରେ ଆଘାତ ଲାଗିଥିବା ବେଳେ ସେ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଏନସିଏରେ ଅଛନ୍ତି। ଚୟନକର୍ତ୍ତାମାନେ ଶ୍ରେୟାସଙ୍କ ଉପରେ ଏକ ରିପୋର୍ଟ ମାଗିଛନ୍ତି ଏବଂ ସେମାନେ ଏହି ସପ୍ତାହରେ ବଦଳାଇବାକୁ କଲ କରିବେ।

“ଆମେ ଶ୍ରେୟାଙ୍କ ବିଷୟରେ ଦିନେ କିମ୍ବା ଦୁଇ ଦିନ ଜାଣିବା | ତାଙ୍କର ପୁନରୁଦ୍ଧାର ଭଲ ଚାଲିଛି। କିନ୍ତୁ ସେ ପ୍ରଥମ ଦୁଇଟି ଟେଷ୍ଟ ପାଇଁ ଉପଲବ୍ଧ ହେବେ କି ନାହିଁ ତାହା ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସ୍ପଷ୍ଟ ହୋଇନାହିଁ। ନିତିନ କରିବେ |

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *