ଟେଷ୍ଟ ପାଇଁ ଆଶାବାଦୀ ଥିବା ଖେଳାଳିଙ୍କୁ IND vs NZ 3rd ODI ବିଶ୍ରାମ ଦେବେ କି କ୍ୟାପଟେନ ରୋହିତ ଶର୍ମା ?

ଏକ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ଟେଷ୍ଟ ସିରିଜ୍ ଆସିବା ସହିତ ରୋହିତ ଶର୍ମା ଏବଂ ରାହୁଲ ଦ୍ରାବିଡ ସମସ୍ତେ IND ବନାମ NZ ତୃତୀୟ ODI ପାଇଁ ପରିବର୍ତ୍ତନ ଆଣିବାକୁ ଯାଉଛନ୍ତି | ଭାରତ ଏହି ସିରିଜକୁ 2-0ରେ ସିଲ୍ କରିସାରିଛି। ତେଣୁ ଶାହବାଜ ଅହମ୍ମଦଙ୍କ ବ୍ୟତୀତ ଉମ୍ରାନ ମଲିକ ଏବଂ ୟୁଜଭେନ୍ଦ୍ର ଚହଲ ଆସିବା ସହ ଭାରତ ଦଳକୁ ଘୂର୍ଣ୍ଣନ କରିବାର ସମ୍ଭାବନା ରହିଛି। ରଜତ ପାଟିଦାରଙ୍କ ପାଇଁ ମଧ୍ୟ ଡେବ୍ୟୁ ହୋଇପାରେ, ଯିଏ ବର୍ତ୍ତମାନ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ବେଞ୍ଚକୁ ଗରମ କରିଛନ୍ତି। ଏକ ସିରିଜ୍ ଦୃଷ୍ଟିକୋଣରୁ ଏହା ଏକ ମୃତ ରବର ହେବ, ତୃତୀୟରେ ଜିତିବା ଏବଂ ଏକ ସ୍ୱଚ୍ଛ ସୁଇପ୍ କରିବାକୁ ଭାରତ ପାଖରେ ଅତିରିକ୍ତ ପ୍ରେରଣା ରହିବ | ଏକ ବିଜୟ ଭାରତକୁ ନ୍ୟୁଜିଲାଣ୍ଡକୁ ପରାସ୍ତ କରି ODI ରେ ୱାର୍ଲ୍ଡ ନଂ 1 ସ୍ଥାନ ପୁନରୁଦ୍ଧାର କରିବାରେ ସାହାଯ୍ୟ କରିବ | ତେବେ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ବିପକ୍ଷ ODI ରେ ମଧ୍ୟ ଭାରତ ଏହା ହାସଲ କରିପାରିବ। ସେଥିପାଇଁ, ତୃତୀୟ ODI ପାଇଁ ଅନେକ ପରିବର୍ତ୍ତନ ହୋଇପାରେ |

ପ୍ରଥମ ODI ରେ ଏକ ନିରାଶାଜନକ ବୋଲିଂ ସୋ ପରେ ଭାରତୀୟ ବୋଲରମାନେ ଶେଷରେ ଫର୍ମ ପାଇଲେ | ମହମ୍ମଦ ଶାମି ଏବଂ ମହମ୍ମଦ ସିରାଜ ନୂଆ ବଲ ସହ ଟାୱାରରେ ବୋଲିଂ କରି ରାୟପୁରରେ କିୱି ଟପ ଅର୍ଡର ଅର୍ଜନ କରିଥିଲେ। ଆସନ୍ତା ମାସରେ ସେମାନେ ଭାରତ ବନାମ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ଟେଷ୍ଟ ସିରିଜ୍ ସହିତ ଅଣ-ବ୍ୟବହାର ହୋଇଥିବାବେଳେ ରୋହିତ ଶର୍ମା ପରିବର୍ତ୍ତନ ଆଣିବାକୁ ସକ୍ଷମ ହୋଇପାରନ୍ତି |“ଏହି ଯୁବକମାନଙ୍କ (ବୋଲରମାନଙ୍କର) କିଛି ଗମ୍ଭୀର ଦକ୍ଷତା ଅଛି, ସେମାନେ ପ୍ରକୃତରେ କଠିନ ପରିଶ୍ରମ କରନ୍ତି ଏବଂ ସେମାନଙ୍କୁ ପୁରସ୍କୃତ କରାଯିବା ଅତ୍ୟନ୍ତ ଭଲ ଅଟେ | ଲମ୍ବା ମନ୍ତ୍ର ବୋଲିଂ କରିବାକୁ ଶାମି ଏବଂ ସିରାଜ ରାଗିଥିଲେ। କିନ୍ତୁ ମୁଁ ସେମାନଙ୍କୁ ମନେ ପକାଇ ଦେଲି ଯେ ଏକ ଟେଷ୍ଟ ସିରିଜ୍ ମଧ୍ୟ ଆସୁଛି | ତେଣୁ ଆମକୁ ମଧ୍ୟ ସେମାନଙ୍କର ଯତ୍ନ ନେବା ଆବଶ୍ୟକ ବୋଲି ରୋହିତ ଶର୍ମା ଦ୍ୱିତୀୟ ଦିନିକିଆ ପରେ ମ୍ୟାଚ୍ ପରବର୍ତ୍ତୀ ଉପସ୍ଥାପନାରେ କହିଛନ୍ତି।

ଶାମି ଏକ ବିରତି ନେବାକୁ ଆଗ୍ରହୀ ନୁହଁନ୍ତି, ତାଙ୍କୁ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ବିପକ୍ଷରେ ଭାରତର ଗତି ଆକ୍ରମଣକୁ ଆଗେଇ ନେବାକୁ ପଡିବ | ଜସପ୍ରୀତ ବୁମରା ପିଠିରେ ଆଘାତ ପାଇଥିବାବେଳେ ପେସ୍ ବୋଲିଂ ବିଭାଗରେ ଭାରତରେ ବହୁତ ଆଘାତ ଲାଗିଛି।ସ୍ପିନ୍ ବିଭାଗରେ ଭାରତ କ’ଣ ପରିବର୍ତ୍ତନ କରେ ତାହା ଦେଖିବା ମଜାଦାର ହେବ | କୁଲଦୀପ ଯାଦବ ପ୍ରଶଂସନୀୟ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିଥିବାବେଳେ ୱାଶିଂଟନ୍ ସୁନ୍ଦରଙ୍କର ଉନ୍ନତି ଘଟିଛି। କିନ୍ତୁ ଭାରତ ଦିନିକିଆରେ ରବିଚନ୍ଦ୍ରନ ଅଶ୍ୱିନଙ୍କ ପାଇଁ ସ୍ଥାୟୀ ବଦଳ ଖୋଜୁଥିବା ବେଳେ ସୁନ୍ଦର ରନ୍ ଚାଲିଥିବା ବେଳେ ସୁନ୍ଦର ଜାରି ରହିପାରେ।ସୁନ୍ଦର ଟେଷ୍ଟ ଦଳର ଅଂଶ ନୁହଁନ୍ତି। ଏପରିକି ODI ରେ ତାଙ୍କୁ ଆକ୍ସାର ପଟେଲଙ୍କ ସହ ଏକ ସ୍ପଟ୍ ପାଇଁ ଲଢ଼ିବାକୁ ପଡିଲା | ଶେଷଟି ଉଭୟ ବ୍ୟାଟ୍ ଏବଂ ବଲ୍ ସହିତ ଭଲ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିଛି ଏବଂ ତାଙ୍କ ଅନୁପସ୍ଥିତିରେ ସୁନ୍ଦର ଏକ ଲମ୍ବା ରନ୍ ଆଶା କରିବେ |

NZ ବିପକ୍ଷରେ ଭାରତ ODI ଦଳ: ରୋହିତ ଶର୍ମା (କ୍ୟାପଟେନ), ଶୁବମାନ ଗିଲ, ଇଶାନ କିଶନ (ଡବ୍ଲୁ), ବିରାଟ କୋହଲି, ସୂର୍ଯ୍ୟକୁମାର ଯାଦବ, କେ.ଏସ୍ ଭରତ (ଡବ୍ଲୁ), ହାର୍ଦ୍ଦିକ ପାଣ୍ଡ୍ୟା (ଉପ-ଅଧିନାୟକ), ରଜତ ପାଟିଦାର, ୱାଶିଂଟନ୍ ସୁନ୍ଦର, ଶାହବାଜ ଅହମ୍ମଦ, ଶାର୍ଦ୍ଦୁଲ ଠାକୁର, ୟୁଜବେନ୍ଦ୍ର ଚହଲ, କୁଲଦୀପ ଯାଦବ, ମୋହଦ୍। ଶାମି, ମୋହଦ୍ ସିରାଜ, ଉମରନ୍ ମଲିକ୍ |

Leave a Reply

Your email address will not be published.