ନୂଆ ବର୍ଷର ପ୍ରଥମ T20I ଭାରତ ବନାମ SL ମ୍ୟାଚରେ ସୁର୍ଯ୍ୟକୁମାରଙ୍କ ନାଁରେ କାହିଁକି କମ୍ପିଲା ୱାନକେଡେ ଷ୍ଟାଡିୟମ

ମୁମ୍ବାଇର ଆଇକନିକ ୱାନକେଡେ ଷ୍ଟାଡିୟମରେ ତିନି ଖେଳର ଟି-ଟ୍ୱେଣ୍ଟି ସିରିଜର ପ୍ରଥମ ମ୍ୟାଚରେ ଭାରତ ବର୍ତ୍ତମାନ ଶ୍ରୀଲଙ୍କାକୁ ଗ୍ରହଣ କରୁଛି। ଏହି ଷ୍ଟାଡିୟମ୍ କିଛି ମହାକାବ୍ୟର ସାକ୍ଷୀ ବୋଲି ଜଣାଶୁଣା, ଏବଂ ଭାରତର କେତେକ ଉତ୍ସାହୀ କ୍ରିକେଟ୍ ପ୍ରଶଂସକଙ୍କ ଘର | ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ବିପକ୍ଷ ଖେଳରେ ମଧ୍ୟ ସେମାନେ ସେମାନଙ୍କର ଉତ୍ସାହ ଦେଖାଇଥିଲେ ଏବଂ ନିଜ ସ୍ଥାନୀୟ ହିରୋ ସୂର୍ଯ୍ୟକୁମାର ଯାଦବଙ୍କ ପ୍ରତି ମଧ୍ୟ ତାଙ୍କ ଘରୋଇ ପଡ଼ିଆରେ ପ୍ରଥମ ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ଖେଳ ଖେଳୁଥିଲେ। ସୂର୍ଯ୍ୟକୁମାର ଯାଦବ ବର୍ତ୍ତମାନ ଟି -20 କ୍ରିକେଟର ସବୁଠାରୁ ଉତ୍ତପ୍ତ ସମ୍ପତ୍ତି, ଏବଂ ଖେଳର ସ୍ୱଳ୍ପ ଫର୍ମାଟରେ ନିଶ୍ଚିତ ଭାବରେ ଦୁନିଆର ସର୍ବୋତ୍ତମ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ | ଗତ ଏକ ବର୍ଷ ମଧ୍ୟରେ ତାଙ୍କର ଫର୍ମ ତାଙ୍କୁ ଦେଶର ସମସ୍ତ ଘରଗୁଡିକରେ ପ୍ରିୟ କରିପାରିଛି | ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ବିପକ୍ଷ ମ୍ୟାଚରେ ଯେତେବେଳେ ଶୁଭମାନ ଗିଲ ତୃତୀୟ ଓଭରରେ ଆଉଟ ହୋଇଥିଲେ ସେତେବେଳେ ବ୍ୟାଟିଂ କରିବାକୁ SKY ର ପର୍ଯ୍ୟାୟ ଥିଲା।

ସେ ବ୍ୟାଟିଂ କରିବାକୁ ବାହାରକୁ ଯିବାବେଳେ ୱାନକେଡେ ଷ୍ଟାଡିୟମ “ସୂର୍ଯ୍ୟ! ସୂର୍ଯ୍ୟ!” ଷ୍ଟାଡିୟମରେ ଭରପୂର ଥିଲା ଯାହା ବଧିର ଶବ୍ଦ ଏବଂ ଏକ ଅତ୍ୟଧିକ ଉଷ୍ମ ଗ୍ରହଣ | ତେବେ ସେମାନଙ୍କର ସ୍ଥାନୀୟ ହିରୋ ସୂର୍ଯ୍ୟକୁମାର ଯାଦବ ସାମଗ୍ରୀ ବିତରଣ କରିପାରୁ ନ ଥିବାରୁ ଜନତା ନିରାଶ ହୋଇଥିଲେ। ସେ 5 ଟି ବଲରୁ ମାତ୍ର 7 ସ୍କୋର କରିଥିଲେ, ଯେହେତୁ ସେ ଭାନୁକା ରାଜପାକସାଙ୍କ ହାତରେ ତାଙ୍କ ଦସ୍ତଖତ ସ୍କପ୍ ସଟ୍କୁ ଭୁଲ୍ କରି ବରଖାସ୍ତ ହୋଇଥିଲେ।

2022 ମସିହାରେ ସୂର୍ଯ୍ୟକୁମାର ଯାଦବଙ୍କର ଏକ ସମ୍ବେଦନଶୀଳ ବର୍ଷ ଥିଲା | ସେ ପ୍ରଥମ ଭାରତୀୟ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ ତଥା ଗୋଟିଏ କ୍ୟାଲେଣ୍ଡର ବର୍ଷରେ ଟି -20 କ୍ରିକେଟ୍ ରେ 1000 ରନ୍ ବାଧା ଅତିକ୍ରମ କରିବାରେ ଦ୍ୱିତୀୟ ହୋଇଥିଲେ। ଖେଳକୁ ଫେରିବା ପରେ ଇଶାନ କିଶାନ ଏବଂ ଗିଲଙ୍କ ସଜନ୍ୟରେ ଭାରତ ଏକ ଭଲ ଆରମ୍ଭରେ ପହଞ୍ଚିଥିଲା, କିନ୍ତୁ ୱାନକେଡେ ଗ୍ରାଉଣ୍ଡରେ ଅଧିକ ସ୍କୋର କରିପାରି ନଥିଲା। ସେମାନେ ନିୟମିତ ବ୍ୟବଧାନରେ ୱିକେଟ୍ ହରାଇ 162/5 ସହିତ ଦୀପକ ହୁଡା ଏବଂ ଆକ୍ସର ପଟେଲଙ୍କଠାରୁ ଏକ ଲର୍ଟ୍ ବୃଦ୍ଧି କରିଥିଲେ |

Leave a Reply

Your email address will not be published.