ପକେଟରେ ସିରିଜ୍ ଥିବା ସତ୍ୱେ 3rd ODI କାହିଁକି ଭାରତ ପାଇଁ ମୁଣ୍ଡ ବିନ୍ଧାର କାରଣ ପାଲଟିଛି ! ବଢିଛି ଟିମ ଇଣ୍ଡିଆର ଟେନ୍ସନ

ପକେଟରେ ସିରିଜ୍ ସତ୍ୱେ ଭାରତ ବନାମ ନ୍ୟୁଜିଲ୍ୟାଣ୍ଡ ତୃତୀୟ ODI ଆୟୋଜକମାନଙ୍କ ପାଇଁ ଏକ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ହେବ | ମଙ୍ଗଳବାର ଦିନ ଇନ୍ଦୋରର କିୱିସରେ ରୋହିତ ଶର୍ମାଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱାଧୀନ ଦଳ ସହଜ ହେବ ନାହିଁ। ପରିଦର୍ଶକମାନେ ଏକ ଉଚ୍ଚ ନୋଟରେ ODI ସିରିଜ୍ ଶେଷ କରିବାକୁ ଆଶା କରୁଥିବାବେଳେ ଭାରତ ବ୍ୟାକ୍-ଟୁ-ବ୍ୟାକ୍ ସିରିଜ୍ ହ୍ୱାଇଟ ୱାଶ୍ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ କରିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରିବ | ଇନ୍ଦୋରରେ ତୃତୀୟ ODI ଜିତିବା ପୁରୁଷମାନଙ୍କ ପାଇଁ ବ୍ଲୁ ପାଇଁ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ କାରଣ ଏଠାରେ ଅଛି | ଦ୍ୱିତୀୟ ଦିନିକିଆରେ ଭାରତୀୟ ବୋଲରମାନେ ନ୍ୟୁଜିଲାଣ୍ଡର ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ମାନଙ୍କୁ 108 ରନ୍ କରି ଆଉଟ୍ କରି ବୋଲିଂ କରି ଅପମାନିତ କରିଥିଲେ ଏବଂ ଖେଳ ଏବଂ ସିରିଜ୍ ଜିତିବା ପାଇଁ ସେମାନେ ଶୀଘ୍ର ଟାର୍ଗେଟକୁ ଗୋଡ଼ାଇଥିଲେ। କିନ୍ତୁ ହୋଷ୍ଟମାନେ ଇନ୍ଦୋରରେ ଘରେ ଆଉ ଏକ ଧଳା ରଙ୍ଗ ପାଇଁ ଆଗ୍ରହୀ ହେବେ | କାହିଁକି ଯାଞ୍ଚ କରନ୍ତୁ |

1) ଆଇସିସି ODI ର୍ୟାଙ୍କିଙ୍ଗ୍ – 1 ନମ୍ବର ହେବାର ସମ୍ଭାବନା |

ରାୟପୁରରେ ନ୍ୟୁଜିଲ୍ୟାଣ୍ଡ ଉପରେ ଭାରତର ଆଠ ୱିକେଟ୍ ବିଜୟ ପରେ ଆଇସିସି ପୁରୁଷ ଓଡିଆ ଟିମ୍ ର଼୍ୟାଙ୍କିଙ୍ଗର ଶୀର୍ଷରେ କିଛି ଆନ୍ଦୋଳନ ହୋଇଛି। ରାୟପୁରରେ ନ୍ୟୁଜିଲ୍ୟାଣ୍ଡର ଭାରତକୁ ହରାଇବା ଦ୍ୱାରା  ପୁରୁଷ ଓଡିଆ ଟିମ୍ ର଼୍ୟାଙ୍କିଙ୍ଗରେ ସେମାନେ No. 2 ସ୍ଥାନକୁ ଖସି ଆସିଥିଲେ, ଯାହା ଇଂଲଣ୍ଡକୁ ସେମାନଙ୍କୁ ପାସ୍ କରିବାକୁ ଅନୁମତି ଦେଇଥିଲା। ଅନ୍ୟପକ୍ଷରେ ମଙ୍ଗଳବାର ଦିନ ସେମାନଙ୍କ ବିପକ୍ଷରେ ତୃତୀୟ ODI ଜିତିବା ପରେ ଭାରତ ନ୍ୟୁଜିଲାଣ୍ଡକୁ ଶ୍ରେଷ୍ଠ ODI ଦଳ ଭାବେ ଅତିକ୍ରମ କରିବ | ବର୍ତ୍ତମାନ, ଶ୍ରେଷ୍ଠ T20I ଦଳ ହେଉଛି ଭାରତ | ବିଶ୍ୱର ଶ୍ରେଷ୍ଠ ଭାବରେ ଅନ୍ୟ ସମସ୍ତ ଧଳା-ବଲ୍ ଦଳକୁ ଅତିକ୍ରମ କରିବାକୁ, ସେମାନଙ୍କୁ କେବଳ ଗୋଟିଏ ବିଜୟ ଆବଶ୍ୟକ |

2) BIG SCORE ପାଇବା ପାଇଁ ROHIT ପାଇଁ ଶେଷ ସୁଯୋଗ |

ଭାରତୀୟ ଦଳର ଅଧିନାୟକ ରୋହିତ ଶର୍ମା ବର୍ତ୍ତମାନ ଏକ ଶତାବ୍ଦୀ ବିନା ପଚାଶରୁ ଅଧିକ ଇନିଂସ ଖେଳିଛନ୍ତି। ସେପ୍ଟେମ୍ବର 2021 ରେ ଚତୁର୍ଥ ଟେଷ୍ଟରେ ଓଭାଲରେ ତାଙ୍କର ସଦ୍ୟତମ ଆନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ଶତକ ଇଂଲଣ୍ଡ ବିପକ୍ଷରେ ଆସିଥିଲା ଏବଂ ସେବେଠାରୁ ସେ ତିନି ଅଙ୍କ ବିଶିଷ୍ଟ ମାର୍କରେ ପହଞ୍ଚି ନାହାଁନ୍ତି। 2021 ରେ ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପ ପରେ ରୋହିତଙ୍କୁ ଭାରତର ସ୍ଥାୟୀ ଅଧିନାୟକ ଭାବରେ ନାମିତ କରାଯାଇଥିଲା, କିନ୍ତୁ ଦଳର ନେତୃତ୍ୱ ନେବାବେଳେ ସେ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଏକ ଶତାବ୍ଦୀ ସ୍କୋର କରିନାହାଁନ୍ତି। ସେ ଖେଳଗୁଡିକରେ ଶକ୍ତିଶାଳୀ ଆରମ୍ଭ କରୁଛନ୍ତି, ତେଣୁ ସେ ଫର୍ମରୁ ବାହାରି ନାହାଁନ୍ତି, କିନ୍ତୁ ସେ ସେହି ଷ୍ଟାର୍ଟଗୁଡିକୁ ପୂର୍ବ ସ୍କୋରରେ ପରିଣତ କରିବାରେ ସକ୍ଷମ ହୋଇ ନାହାଁନ୍ତି |ଆନ୍ତର୍ଜାତୀୟ କ୍ରିକେଟ୍ ରେ ତାଙ୍କର 41 ଶହ ମଧ୍ୟରୁ 29 ଜଣ ରୋହିତ ଶର୍ମାଙ୍କ ପାଇଁ ଏକ ଦିନିକିଆ ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ଖେଳରେ ଆସିଛନ୍ତି |

3) ODI WINS ରେକର୍ଡକୁ ଫେରନ୍ତୁ |

IND ବନାମ AUS ସିରିଜକୁ ଗଲେ, ଭାରତ ବ୍ୟାକ୍-ଟୁ-ବ୍ୟାକ୍ ODI ଧଳା ରଙ୍ଗ ସହିତ ଆତ୍ମା ଉପରେ ଉଚ୍ଚ ହେବ |ଯଦିଓ ଏହା ଏକ ସିରିଜ୍ ଦୃଷ୍ଟିକୋଣରୁ ଏକ ମୃତ ରବର ହେବ, ତୃତୀୟ ଜିତିବାକୁ ଏବଂ ଏକ ସ୍ୱଚ୍ଛ ସୁଇପ୍ ଚେଷ୍ଟା କରିବାକୁ ଭାରତ ଅଧିକ ଉତ୍ସାହିତ ହେବ | ଏକ ବିଜୟ ଭାରତକୁ ନ୍ୟୁଜିଲାଣ୍ଡକୁ ଏକଦିବସୀୟ ଦଳ ଭାବେ ଅଗ୍ରଣୀ କରାଇବାରେ ସାହାଯ୍ୟ କରିବ | ଅବଶ୍ୟ, ଯେତେବେଳେ ସେମାନେ ODI ରେ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ଖେଳନ୍ତି ସେତେବେଳେ ଭାରତ ସମ୍ଭବତ। ତାହା ହାସଲ କରିପାରିବ |

Leave a Reply

Your email address will not be published.