WIPL ଦଳ କିଣିବା ଦୋୖଡରେ କାହିଁକି ନାହିଁ ଚାରିଥର IPL ଚାମ୍ପିଅନ୍ ଚେନ୍ନାଇ ସୁପର କିଙ୍ଗ୍ସ ?

ଡି-ଡେକୁ ମାତ୍ର ଦୁଇ ଦିନ ବାକି ଥିବାବେଳେ ଏହା ଜଣାପଡିଛି ଯେ ଚାରିଥର ଇଣ୍ଡିଆନ୍ ପ୍ରିମିୟର ଲିଗ୍ (ଆଇପିଏଲ୍) ଚାମ୍ପିଅନ୍ ଚେନ୍ନାଇ ସୁପର କିଙ୍ଗ୍ସ (ସିଏସକେ) ମହିଳା ଇଣ୍ଡିଆନ୍ ପ୍ରିମିୟର ଲିଗ୍ (ଡବ୍ଲୁଇପିଏଲ୍) ର ଏକ ଦଳ ପାଇଁ ଟେଣ୍ଡର କରିବ ନାହିଁ। CSK ଏବଂ ଡିଫେଣ୍ଡିଂ ଚାମ୍ପିଅନ୍ ଗୁଜୁରାଟ ଟାଇଟାନ୍ସ ହେଉଛି ଦୁଇଟି ଆଇପିଏଲ୍ ଫ୍ରାଞ୍ଚାଇଜ୍, ଯେଉଁମାନେ ଭାରତୀୟ କ୍ରିକେଟ୍ ର ସଦ୍ୟତମ ଶିଶୁରେ ଏକ ଦଳ ପାଇଁ ଟେଣ୍ଡର ଯୁଦ୍ଧରେ ଭାଗ ନେବେ ନାହିଁ | ଏପରିକି ଲକ୍ଷ୍ନ ସୁପରଜିଆଣ୍ଟସ୍ (LSG) ମଧ୍ୟ ଦୂରରେ ରହିଥିବା କୁହାଯାଉଛି | ଏକ ରିପୋର୍ଟରେ ଦର୍ଶାଯାଇଛି ଯେ ରୟାଲ ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜର୍ସ ବାଙ୍ଗାଲୋର (ଆରସିବି), ମୁମ୍ବାଇ ଇଣ୍ଡିଆନ୍ସ (MI), କୋଲକାତା ନାଇଟ୍ ରାଇଡର୍ସ (କେକେଆର୍), ସନରାଇଜର୍ସ ହାଇଦ୍ରାବାଦ (SRH), ରାଜସ୍ଥାନ ରୟାଲ୍ସ (ଆରଆର) ଏବଂ ଦିଲ୍ଲୀ ରାଜଧାନୀ (ଡିସି) ଏହି ଦଲିଲଗୁଡ଼ିକୁ ଦର୍ଶାଇଛନ୍ତି। ସୋମବାର (ଜାନୁଆରୀ 23) ରେ ବଷୟିକ ବିଡ୍ ପାଇଁ ସ୍ଥାନ |

ଏହା ପୂର୍ବରୁ ବିଶ୍ୱାସ କରାଯାଉଥିଲା ଯେ ଆରସିବି ଦୌଡରୁ ଦୂରେଇ ରହିଛନ୍ତି, ବର୍ତ୍ତମାନ ଏହା ଜଣାପଡିଛି ଯେ ସେମାନେ ବିଡିଂ ଉପାୟରେ ଅଂଶଗ୍ରହଣ କରିବେ ଯାହା ପୁରୁଷ ଆଇପିଏଲରେ ବିଶ୍ୱସ୍ତ ତଥା ବ୍ୟାପକ ଫ୍ୟାନ୍ ବେସ୍ ଭାବରେ ପରିଗଣିତ ହେବ। WIPL ର ପ୍ରଥମ ସିଜନ୍ ଯାହା ଚଳିତ ବର୍ଷ ମାର୍ଚ୍ଚରେ ହେବାର ସମ୍ଭାବନା ଅଛି, ବୁଧବାର (ଜାନୁୟାରୀ 25) ରେ ମାଲିକଙ୍କ ସହିତ ପାଞ୍ଚଟି ଦଳ ରହିବେ | ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ ଯେ ବିଦ୍ୟମାନ ଆଇପିଏଲ୍ ଦଳ ବ୍ୟତୀତ ଅନ୍ୟ ଦଳ ମଧ୍ୟ ଦଳ ପାଇଁ ଟେଣ୍ଡର କରିବେ। ମଞ୍ଚେଷ୍ଟର ୟୁନାଇଟେଡ ମାଲିକ ଗ୍ଲେଜର ପରିବାର, ହାଲିଡ୍ରାମ ଏବଂ ଇନଫୋସିସ୍ ଆଗ୍ରହୀ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଥିବା ଜଣାଯାଇଛି।

ଗତ ସପ୍ତାହରେ ବୋର୍ଡ ଅଫ୍ କଣ୍ଟ୍ରୋଲ୍ ଫର୍ କ୍ରିକେଟ୍ ଇନ୍ ଇଣ୍ଡିଆ (ବିସିସିଆଇ) ଘୋଷଣା କରିଥିଲା ଯେ ଲିଗ୍ ର ଉଦ୍ଘାଟନୀ ସିଜିନ  ପାଇଁ ଭାୟାକମ୍ 18 ମିଡିଆ ଅଧିକାର ଜିତିଛି ଯାହା ସେମାନଙ୍କୁ ପରବର୍ତ୍ତୀ ପାଞ୍ଚ ବର୍ଷ ମଧ୍ୟରେ 951 କୋଟି (2023-2027) ଟଙ୍କା ଦେବାକୁ ପଡିବ। | ଲିଗ୍ ପ୍ରତି ମ୍ୟାଚ୍ ମୂଲ୍ୟ ମୂଲ୍ୟ 7.09 କୋଟି ଏହାକୁ ବିଶ୍ୱର ଦ୍ୱିତୀୟ ଧନୀ କ୍ରିକେଟ୍ ଲିଗ୍ ଏବଂ ମହିଳା ଜାତୀୟ ବାସ୍କେଟବଲ୍ ଲିଗ୍ (WNBA) ପଛରେ ପୃଥିବୀର ଦ୍ୱିତୀୟ ମୂଲ୍ୟବାନ ମହିଳା ଫ୍ରାଞ୍ଚାଇଜ୍ ଲିଗ୍ ଭାବରେ ପରିଣତ କରେ |

Leave a Reply

Your email address will not be published.