CSK ଓ GT WIPL ଦଳ କିଣିବେ ନାହିଁ କାହିଁକି ! ଅନ୍ୟ ସମସ୍ତ 6 ଜଣ IPL ଫ୍ରାଞ୍ଚାଇଜ ବିଡ ଦାଖଲ କରିଛନ୍ତି କିନ୍ତୁ ବାଦ ପଡିଛନ୍ତି CSK o GT

ଚେନ୍ନାଇ ସୁପର କିଙ୍ଗ୍ସ (ସିଏସକେ) ଏବଂ ଗୁଜୁରାଟ ଟାଇଟାନ୍ସ (ଜିଟି) ମହିଳା ଆଇପିଏଲ (ଡବ୍ଲୁଇପିଏଲ) ର ଉଦ୍ଘାଟନୀ ସିଜିନରେ ଦଳ କିଣିବାକୁ ଆଗ୍ରହ ଦେଖାଇ ନ ଥିବା ଜଣାଯାଇଛି। ସୋମବାର, ଜାନୁୟାରୀ 23 ରେ, WIPL ଦଳ ପାଇଁ ଆମନ୍ତ୍ରଣ ଟୁ ଟେଣ୍ଡର (ITT) ଡକ୍ୟୁମେଣ୍ଟ କ୍ରୟ କରିଥିବା ବ୍ୟବସାୟ ଗୋଷ୍ଠୀ ପାଞ୍ଚଟି ଦଳର ମାଲିକାନା ଦାବି ପ୍ରକ୍ରିୟାରେ ସେମାନଙ୍କର ବୈଷୟିକ ବିଡ୍ ଦାଖଲ କରିଥିଲେ |ତଥାପି, ବୈଷୟିକ ବିଡ୍ ଚୂଡ଼ାନ୍ତ ଫଳାଫଳ ନିର୍ଣ୍ଣୟ କରିବ ନାହିଁ, କାରଣ ପ୍ରକ୍ରିୟା 25 ଜାନୁୟାରୀ ବୁଧବାର ଦିନ ହେବାକୁ ଥିବା ଚୂଡ଼ାନ୍ତ ବିଡ୍ ଦ୍ୱାରା ଅନୁସରଣ କରିବାକୁ ପଡିବ |

କ୍ରିକବଜ୍ ଙ୍କ ରିପୋର୍ଟ ଅନୁଯାୟୀ, ପୁରୁଷ ଆଇପିଏଲରେ ଏକ ଦଳର ମାଲିକ ଥିବା ମୋଟ 6 ଟି ଆଇପିଏଲ୍ ଫ୍ରାଞ୍ଚାଇଜ୍, WIPL ରେ ନିଜର ଶକ୍ତି ବିସ୍ତାର କରିବା ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟରେ ବୈଷୟିକ ବିଡ୍ ଦାଖଲ କରିଛନ୍ତି। WIPL ଦଳ ପ୍ରତି ଆଗ୍ରହ ଦେଖାଇବା ପାଇଁ ମୁମ୍ବାଇ ଇଣ୍ଡିଆନ୍ସ (MI), କୋଲକାତା ନାଇଟ୍ ରାଇଡର୍ସ (କେକେଆର୍), ଦିଲ୍ଲୀ ରାଜଧାନୀ (ଡିସି), ରାଜସ୍ଥାନ ରୟାଲ୍ସ (ଆରଆର), ସନରାଇଜର୍ସ ହାଇଦ୍ରାବାଦ (SRH) ଏବଂ ରୟାଲ ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜର୍ସ ବାଙ୍ଗାଲୋର (ଆରସିବି) ନିଶ୍ଚିତ ହୋଇଛି। ଏହି ସମୟ ମଧ୍ୟରେ ପଞ୍ଜାବ  କିଙ୍ଗସ୍ (PBKS) ପ୍ରକ୍ରିୟାରେ ଅଛି କି ନାହିଁ, ସେ ବିଷୟରେ କୌଣସି ସ୍ପଷ୍ଟତା ନାହିଁ।

WIPL ରେ ଏକ ଦଳ କ୍ରୟ ବିରୁଦ୍ଧରେ ଚୟନ କରିବାକୁ CSK ଏବଂ GT ସହିତ ଲକ୍ଷ୍ନ ସୁପର ଜିଆଣ୍ଟସ୍ ତୃତୀୟ ଫ୍ରାଞ୍ଚାଇଜ୍ ଥିଲା |ରିପୋର୍ଟରେ ଦର୍ଶାଯାଇଛି ଯେ CSK ଏହାକୁ ଏକ ଷ୍ଟ୍ରାଟେଜିକ୍ ବ୍ୟବସାୟ କଲ୍ ଭାବରେ ଗ୍ରହଣ କରିଛି ଏବଂ ଆଇପିଏଲ୍ 2022 ର ଡିଫେଣ୍ଡିଂ ଚାମ୍ପିଅନ୍ ଥିବା ଟାଇଟାନ୍ସ ସେମାନଙ୍କ ପୁରୁଷ ଦଳ ଉପରେ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଧ୍ୟାନ ଦେବାକୁ ଚାହୁଁଛନ୍ତି। ବ୍ୟବସାୟିକ ପ୍ରତିଷ୍ଠାତା, ଯେଉଁମାନେ ପୁରୁଷ ଆଇପିଏଲ୍ ଦଳର ମାଲିକ ନୁହଁନ୍ତି, ସେମାନେ ମଧ୍ୟ WIPL ରେ ଏକ ଡିଲ୍ କରିବାକୁ ଉଦ୍ୟମ କରିଛନ୍ତି | ବିଦ୍ୟମାନ ଆଇପିଏଲ୍ ଫ୍ରାଞ୍ଚାଇଜ୍ ରେ କୌଣସି ଅଂଶ ନଥିବା 20 ରୁ ଅଧିକ ଦଳ ITT ଡକ୍ୟୁମେଣ୍ଟ୍ କିଣିଛନ୍ତି |ଆଦାନୀ ଗ୍ରୁପ୍, ଟୋରେଣ୍ଟ ଫାର୍ମା, ଶ୍ରୀରାମ ଗ୍ରୁପ୍, ଏବଂ ହାଲଡିରାମଙ୍କ ଉପସ୍ଥିତିରେ ଏହି ତାଲିକାକୁ ହାଇଲାଇଟ୍ କରାଯାଇଥିଲା, ସମସ୍ତେ ଆନୁଷ୍ଠାନିକ ଭାବରେ ବୈଷୟିକ ବିଡ୍ ପ୍ରକ୍ରିୟାରେ ଆଗ୍ରହ ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି |

Leave a Reply

Your email address will not be published.