3RD T20 ରେ ହାର୍ଦିକ XI ରେ ଆର୍ଶଦୀପ ଏବଂ ଶୁବମାନ ଗିଲଙ୍କୁ ନେଇ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ କାହିଁକି ନେଇନାହାନ୍ତି ଦୃଢ଼ ନିଷ୍ପତି

5 ନୋ-ବଲ୍, ଅର୍ଶଦୀପ ସିଂ ଅସୁସ୍ଥତାରୁ ଫେରିବା ପରେ ଗୋଟିଏ ଦିନ ଛୁଟି ନେଇଥିଲେ | ହାର୍ଦିକ ପାଣ୍ଡ୍ୟା ଏହାକୁ ଏକ ଅପରାଧ ବୋଲି କହିବା ସହିତ ଶନିବାର ଦିନ ରାଜକୋଟରେ ତୃତୀୟ ତଥା ଅନ୍ତିମ ଟି -20 ପାଇଁ ଯୁବ ବାମହାତୀ ପେସରକୁ ଏକାଦଶ ଖେଳିବା ଛାଡି ଦିଆଯାଇପାରେ। ଏହା ବଦଳରେ ଭାରତ ହର୍ଷଲ ପଟେଲଙ୍କୁ ଲାଇନ୍ ଅପରେ ଫେରାଇ ଆଣିବାକୁ ଚାହିଁପାରେ। ଭାରତ ପାଇଁ ଆଉ ଏକ ବଡ ପ୍ରଶ୍ନ ହେଉଛି ‘ନନ୍-ପର୍ଫର୍ମିଂ’ ଶୁବମାନ ଗିଲଙ୍କ ସହିତ ରହିବେ ନା ରୁତୁରାଜ ଗାଇକୱାଡଙ୍କୁ ଲାଇନ୍ ଅପରେ ଡ୍ରାଫ୍ଟ କରିବେ। ଦଳ ଶିବିରରୁ ଆସୁଥିବା ଖବର ହେଉଛି ଗିଲଙ୍କ ସହ ଭାରତ ଜାରି ରହିବ | ଅର୍ଶଦୀପ ନୋ-ବଲ୍ ବ୍ୟାକଫୁଟରେ ଭାରତ ଥିଲା। ଯୁବକ ଜଣକ ନୋ-ବଲ୍ର ହ୍ୟାଟ୍ରିକ୍ ସମେତ ପୁରା ମ୍ୟାଚ୍ ରେ ଏକ ରେକର୍ଡ ପାଞ୍ଚଟି ନୋ-ବଲ୍ ବୋଲିଂ କରିଥିଲେ। ଯଦିଓ ସେ କୋଚ୍ ରାହୁଲ ଦ୍ରାବିଡଙ୍କ ସମର୍ଥନ ପାଇଥିଲେ ମଧ୍ୟ ଅଧିନାୟକ ହାର୍ଦ୍ଦିକ ପାଣ୍ଡ୍ୟା ଖୁସି ନଥିଲେ। ସେ ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ କ୍ୟାରିୟରରେ ତାଙ୍କର ସମସ୍ୟା ହୋଇଥିବାରୁ ଏହାକୁ କୌଣସି  ଶବ୍ଦକୁ ଖଣ୍ଡନ କରି ଏହାକୁ ଏକ ଅପରାଧ ବୋଲି କହିଥିଲେ।

“ତୁମର ଭଲ ଦିନ ହୋଇପାରେ, ତୁମର ଖରାପ ଦିନ ହୋଇପାରେ, କିନ୍ତୁ ତୁମେ ମୌଳିକତା ଠାରୁ ଦୂରେଇ ଯିବା ଉଚିତ୍ ନୁହେଁ | ଏହି ପରିସ୍ଥିତିରେ ଆର୍ଶଦୀପଙ୍କ ପାଇଁ ଏହା ବହୁତ କଷ୍ଟକର | ଅତୀତରେ ସେ ନୋ-ବଲ୍ ବୋଲିଂ କରିଥିଲେ। ଏହା ତାଙ୍କୁ ଦାୟୀ କରିବା କିମ୍ବା ତାଙ୍କ ଉପରେ ଅତ୍ୟଧିକ କଠିନ ହେବା ନୁହେଁ, କିନ୍ତୁ ଆମେ ଜାଣୁ ଯେ କୌଣସି ଫର୍ମାଟରେ କୌଣସି ବଲ୍ ଅପରାଧ ନୁହେଁ ବୋଲି ମ୍ୟାଚ୍ ପରବର୍ତ୍ତୀ ଉପସ୍ଥାପନାରେ ହାର୍ଦ୍ଦିକ ପାଣ୍ଡ୍ୟା କହିଛନ୍ତି। ଜିନିଷକୁ ଆହୁରି ଖରାପ କରିବାକୁ ଅର୍ଶଦୀପ ମାତ୍ର ଦୁଇଟି ଓଭରରେ 37 ରନ୍ ଦେଇଥିଲେ। ସେ ପ୍ରଥମ ଓଭରରେ 19 ରନ୍ କରି ହାର୍ଦ୍ଦିକଙ୍କୁ 19 ଓଭର ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ବୋଲିଂ ପାଇଁ ପ୍ରତ୍ୟାହାର କରିବାକୁ ବାଧ୍ୟ କରିଥିଲେ। ମୁକେଶ କୁମାର ଏବଂ କୁଲଦୀପ ଯାଦବ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଏହି ସିରିଜରେ କୌଣସି ଭୂମିକା ଗ୍ରହଣ କରି ନ ଥିବାରୁ ହାର୍ଦ୍ଦିକ ରାଜକୋଟରେ ଉଭୟ ଖେଳାଳିଙ୍କୁ ବ୍ୟବହାର କରିବାକୁ ପ୍ରଲୋଭିତ ହେବେ।

3 ବିଗ୍ ଚୟନ ନିଷ୍ପତ୍ତି – ହାର୍ଦ୍ଦିକ କଠୋର କଲ୍ ନେବେ କି?

1ST – ଭାରତ ଆରଶଦୀପ ସିଂଙ୍କୁ ଡ୍ରପ୍ କରିବ କି? ଅର୍ଶଦୀପ ଅଫ୍ ରଙ୍ଗ ଦେଖାଯାଉଥିଲେ | ଭାରତରେ ହର୍ଷଲ ପଟେଲ ଏବଂ ମୁକେଶ କୁମାରଙ୍କ ପାଖରେ ବିକଳ୍ପ ଅଛି |

2ND – ଶୁଭମାନ ଗିଲଙ୍କ ସ୍ଥାନରେ ରୁତୁରାଜ ଗାଇକୱାଡ? ପ୍ରଥମ ଦୁଇଟି T20 ର ଗିଲ୍ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିନାହାଁନ୍ତି | ଏକାଦଶରେ ରୁତୁରାଜ ଗାଇକୱାଡ ଡ୍ରାଫ୍ଟ କରିବାକୁ ଭାରତ ପ୍ରଲୋଭିତ ହେବ।

3RD – ୟୁଜି ଚାହଲ୍? ସେ ମହଙ୍ଗା ପଡିଛନ୍ତି। ୱାଶିଂଟନ୍ ସୁନ୍ଦର ଏବଂ କୁଲଦୀପ ଯାଦବରେ ଭାରତର ବିକଳ୍ପ ରହିଛି।

ଏକାଦଶ ଖେଳୁଥିବା ଭାରତ:

ଇଶାନ କିଶନ (WK)

ଶୁବମାନ ଗିଲ / ରୁତୁରାଜ ଗାଇକୱାଡ |

ରାହୁଲ ତ୍ରିପାଠୀ

ସୂର୍ଯ୍ୟକୁମାର ଯାଦବ |

ହାର୍ଦ୍ଦିକ ପାଣ୍ଡ୍ୟା (C)

ଦୀପକ ହୁଡା |

ଆକ୍ସର ପଟେଲ |

ଅର୍ଶଦୀପ ସିଂ / ୱାଶିଂଟନ୍ ସୁନ୍ଦର |

ଶିବମ୍ ମାଭି |

ଉମରନ୍ ମଲିକ୍ |

ୟୁଜବେନ୍ଦ୍ର ଚହଲ / କୁଲଦୀପ ଯାଦବ |

ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ଟି-୨୦ ପାଇଁ ଭାରତ ଦଳ: ହାର୍ଦ୍ଦିକ ପାଣ୍ଡ୍ୟା (କ୍ୟାପଟେନ), ଇଶାନ କିଶନ (ଡବ୍ଲୁ), ରୁତୁରାଜ ଗାଇକୱାଡ, ଶୁବମାନ ଗିଲ, ସୂର୍ଯ୍ୟକୁମାର ଯାଦବ (ଭିସି), ଦୀପକ ହୁଡା, ରାହୁଲ ତ୍ରିପାଠୀ, ସଞ୍ଜୁ ସାମସନ, ୱାଶିଂଟନ୍ ସୁନ୍ଦର, ୟୁଜବେନ୍ଦ୍ର ଚହଲ, ଆକ୍ସାର ପଟେଲ ସିଂ, ହର୍ଷଲ ପଟେଲ, ଉମ୍ରାନ ମଲିକ, ଶିବମ ମାଭି, ମୁକେଶ କୁମାର, ଜିତେଶ ଶର୍ମା

Leave a Reply

Your email address will not be published.