IND ବନାମ SL ଦ୍ୱିତୀୟ ODIରେ କାହିଁକି ଗାୟବ ଅଛନ୍ତି ୟୁଜଭେନ୍ଦ୍ର ଚହଲ ! କଣ ପ୍ରକୃତ କାରଣ ସ୍ପିନରଙ୍କ ବାଦ ପଡିବା ପଛରେ

କୋଲକାତାର ୨ୟ ଦିନିକିଆ ବନାମ ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ପୂର୍ବରୁ ଟସ୍‌ରେ ଭାରତୀୟ ଅଧିନାୟକ ରୋହିତ ଶର୍ମା ଘୋଷଣା କରିଛନ୍ତି ଯେ ସେମାନଙ୍କୁ ଗୋଟିଏ ବାଧ୍ୟତାମୂଳକ ପରିବର୍ତ୍ତନ କରିବାକୁ ପଡ଼ିବ। ସେହି ପରିବର୍ତ୍ତନ ଥିଲା କୁଲଦୀପ ଯାଦବ ୟୁଜବେନ୍ଦ୍ର ଚହଲଙ୍କ ସ୍ଥାନରେ ପାର୍ଶ୍ୱକୁ ଆସୁଥିଲେ। ରୋହିତ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଯେତେବେଳେ ଚାହଲ ଆଜି ସକାଳେ ଉଠିଲେ ସେତେବେଳେ ସେ ନିଜକୁ ଠିକ୍ ଅନୁଭବ କରୁନଥିଲେ ଏବଂ ମ୍ୟାଚରୁ ବାଦ ପଡିଥିଲେ। ପରେ ବିସିସିଆଇ ଚାହଲଙ୍କ ଆଘାତ ଉପରେ ଏକ ଅଦ୍ୟତନ ଦେଇଥିଲା। ୨ୟ ଓଡିଆ ପାଇଁ ଚାହଲଙ୍କ ଅନୁପସ୍ଥିତି ପଛରେ ପ୍ରକୃତ କାରଣ ବିସିସିଆଇ ଟ୍ୱିଟ୍ କରିଛି। ସେମାନେ ଟୁଇଟ୍ କରିଛନ୍ତି: ଡାହାଣ କାନ୍ଧରେ ଯନ୍ତ୍ରଣା ହେତୁ ଦ୍ୱିତୀୟ ଦିନିକିଆରେ ୟୁଜଭେନ୍ଦ୍ର ଚହଲ ଚୟନ ପାଇଁ ଉପଲବ୍ଧ ନଥିଲେ।

ଭୁଲିଯିବା ଉଚିତ ନୁହେଁ, ଏହି ଫର୍ମାଟରେ ଭାରତ ପାଇଁ ସବୁଠାରୁ ବଡ ମ୍ୟାଚ୍ ବିଜେତାମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଚାହଲ ଅଛନ୍ତି ଏବଂ ତାଙ୍କର ଅନୁପସ୍ଥିତି ନିଶ୍ଚିତ ଅନୁଭବ ହେବ | କିନ୍ତୁ ତାଙ୍କୁ ତାଙ୍କ ଭଲ ବନ୍ଧୁ ତଥା ସମାନ ଦକ୍ଷ ବୋଲର କୁଲଦୀପ ଯାଦବଙ୍କ ସ୍ଥାନ ଦିଆଯାଇଛି। ବାମହାତୀ ହାତଗୋଡ ସ୍ପିନର ଗତ ଦୁଇ ବର୍ଷ ମଧ୍ୟରେ କଠିନ ପରିଶ୍ରମ କରିଥିଲେ ଏବଂ ପୁନର୍ବାର ନିଜର ମେଟଲ୍ ପ୍ରମାଣ କରିବାକୁ ହାତରେ ବଲ୍ ସହିତ ଭଲ ମ୍ୟାଚ୍ କରିବାକୁ ଚାହିଁବା ଉଚିତ୍ |

ଗୁଆହାଟୀରେ ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ବିପକ୍ଷରେ ଭାରତ ପ୍ରଥମ ରନ୍‌ରେ 67 ରନ୍‌ ଜିତିଥିଲା ଏବଂ କୋଲକାତାର ଐତିହାସିକ ଇଡେନ୍ ଗାର୍ଡେନ୍ସରେ ଲଙ୍କାନ୍ ମାନେ ଭାରତୀୟଙ୍କ ଉପରେ କଠିନ ପରିଶ୍ରମ କରିବେ। ଚହଲ କୁଲଦୀପଙ୍କ ବଦଳରେ ରୋହିତ ଖେଳୁଥିବା ଏକାଦଶରେ କୌଣସି ପରିବର୍ତ୍ତନ କରିନଥିଲେ। ବିତର୍କ ଏବେ ବି ଚାଲିଛି ଯେ, ନିକଟରେ ଏକ ଦ୍ୱିଶତକ ବନାମ ବାଂଲାଦେଶ ସ୍କୋର କରିଥିବା ସୁର୍ଯ୍ୟକୁମାର ଯାଦବ ଏବଂ ଇଶାନ କିଶାନଙ୍କୁ ଖେଳ 11 ରୁ ବାଦ ଦିଆଯାଇପାରିବ |ଇଡେନ୍ ଗାର୍ଡେନ୍ସରେ ନ୍ୟୁୱାନିଡୁ ଫର୍ନାଣ୍ଡୋଙ୍କୁ ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ଡେବ୍ୟୁ କରିଥିଲା, ମ୍ୟାଚ୍ ପୂର୍ବରୁ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ ପୃଥମ୍ ନିସାନ୍କା ଆହତ ହୋଇଥିଲେ।

Leave a Reply

Your email address will not be published.