ବର୍ତମାନ ବିରାଟ ଫର୍ମରେ ଥାଇ ମଧ୍ୟ କାହିଁକି ତାଙ୍କୁ NO 3 ସ୍ଲଟ ଛାଡିବାକୁ ବାଧ୍ୟ କରାଯାଉଛି

ନିକଟରେ ଭାରତ ଏକଦିବସୀୟ ସିରିଜରେ ଶ୍ରୀଲଙ୍କାକୁ 3-0ରେ ପରାସ୍ତ କରିଛି। ଅଧିକାଂଶ ପ୍ରଶଂସକଙ୍କ ପାଇଁ ସବୁଠାରୁ ବଡ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ହେଉଛି ଶୁଶମାନ ଗିଲଙ୍କୁ ଇଶାନ କିଶନଙ୍କ ଅପେକ୍ଷା ଅଧିକ ପସନ୍ଦ କରାଯାଉଥିଲା | ଦ୍ୱିଶତକ ହାସଲ କରିଥିବା ଜଣେ ଖେଳାଳି ଦଳରୁ ଓହରିଯିବା ଏହା ଏକ ବିରଳ ଘଟଣା ଥିଲା। ତଥାପି, ଯେତେବେଳେ ଗିଲ ତାଙ୍କଠାରେ ଦେଖାଯାଇଥିବା ବିଶ୍ୱାସକୁ ପରିଶୋଧ କଲେ ଏବଂ ଅନ୍ତିମ ODI ରେ ତାଙ୍କର ପ୍ରଥମ ଘର ଶତକ ହାସଲ କଲେ ସେତେବେଳେ ବିତର୍କ ଏବଂ କ୍ରୋଧ ମରିଗଲା | ଭାରତ ଏବଂ ନ୍ୟୁଜିଲ୍ୟାଣ୍ଡ ମଧ୍ୟରେ ପ୍ରଥମ ODI ପୂର୍ବରୁ ବିଶେଷଜ୍ଞମାନେ ମ୍ୟାଚ୍ ପାଇଁ ଏକାଦଶ ଖେଳିବେ ବୋଲି ପୂର୍ବାନୁମାନ କରିଥିଲେ ଏବଂ ପୂର୍ବତନ କ୍ରିକେଟର ଟର୍ନ ଆନାଲିଷ୍ଟ ସଞ୍ଜୟ ମଞ୍ଜରେକର ମଧ୍ୟ ବ୍ୟାଣ୍ଡୱାଗନ୍ ଉପରକୁ ଡେଇଁପଡିଥିଲେ।

ମଞ୍ଜରେକର ଉଭୟ ଶୁଭମାନ ଏବଂ ଇଶାନଙ୍କୁ ଦଳରେ ଫିଟ୍ କରିବା ପାଇଁ ଏକ ସମାଧାନର ବାଟ ବାହାର କରି ବିରାଟ କୋହଲିଙ୍କୁ ତାଙ୍କ ନମ୍ବର 3 ସ୍ଲଟ୍ ଛାଡିବାକୁ ଅନୁରୋଧ କରିଥିଲେ, ଯେପରି ସେ ଅମ୍ବାତି ରାୟୁଡୁଙ୍କ ଦଳକୁ ସ୍ଥାନିତ କରିବା ପାଇଁ ଅତୀତରେ କରିଥିଲେ।“ମୁଁ ଜାଣେ ଏହା କାହାକୁ ବିରକ୍ତ କରିବ, କିନ୍ତୁ ଗିଲ ଏବଂ ଇଶାନ ଏକାଠି ଖେଳିବା ପାଇଁ କୋହଲି ନିଜକୁ ହଟାଇବା ଆବଶ୍ୟକ। ଇଶାନ ଖୋଲିବା ଉଚିତ, ଯେତେବେଳେ କୋହଲି ଗିଲଙ୍କ ପାଇଁ 3 ନମ୍ବର ସ୍ଲଟ ଛାଡି ବ୍ୟାଟିଂ କରିବାକୁ 4 ନମ୍ବରରେ ଆସିବା ଉଚିତ। ” ସେ ଅତୀତରେ ଅମ୍ବାତି ରାୟୁଡୁଙ୍କ ପାଇଁ ଏହା କରିଛନ୍ତି ଏବଂ ମୁଁ ଚାହୁଁଛି ନ୍ୟୁଜିଲ୍ୟାଣ୍ଡ ବିପକ୍ଷରେ ମଧ୍ୟ ସମାନ ଘଟଣା ଘଟିବ। ” ଜାନୁଆରୀ 18 ରେ ହାଇଦ୍ରାବାଦର ରାଜ ଗାନ୍ଧୀ ଷ୍ଟାଡିୟମରେ ଭାରତ ଏବଂ ନ୍ୟୁଜିଲ୍ୟାଣ୍ଡ ଶିଙ୍ଗ ବନ୍ଦ କରିବେ।

ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ କିଛି ଘଣ୍ଟା ପରେ ଟେଷ୍ଟ କ୍ରିକେଟରେ 1 ନମ୍ବର ସ୍ଥାନରୁ ଭାରତକୁ ପରାସ୍ତ କରିଛି

ଟେଷ୍ଟ କ୍ରିକେଟ୍ ରେ ଭାରତର ଏକ ନମ୍ବର ମାନ୍ୟତା ଅଳ୍ପ ସମୟର ଥିଲା କାରଣ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ମାତ୍ର କିଛି ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ପୁନର୍ବାର ଏହି ସ୍ଥାନ ଅଧିକାର କରିଥିଲା | ଆନ୍ତର୍ଜାତୀୟ କ୍ରିକେଟ୍ ର ସର୍ବୋଚ୍ଚ ସଂସ୍ଥା ଅପଡେଟ୍ ର୍ୟାଙ୍କିଙ୍ଗ୍ ପ୍ରକାଶ କରି ଉପ-ମହାଦେଶ ଦଳକୁ 115 ରେଟିଂ ପଏଣ୍ଟ ସହିତ ନମ୍ବର 1 ଭାବରେ ଦର୍ଶାଇଥିଲା | ଅନ୍ୟପକ୍ଷରେ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆରେ 111 ରେଟିଂ ପଏଣ୍ଟ ରହିଥିଲା। ଅବଶ୍ୟ, କିଛି ଘଣ୍ଟା ପରେ ଆଉ ଏକ ଅଦ୍ୟତନ ହେଲା, 126 ପଏଣ୍ଟ ସହ ପ୍ୟାଟ୍ କମିନ୍ସଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱାଧୀନ ଦଳକୁ ଶୀର୍ଷ ସ୍ଥାନ ଫେରାଇଲା |115 ରେଟିଂ ପଏଣ୍ଟ ସହ ଭାରତ ଦ୍ୱିତୀୟ ସ୍ଥାନକୁ ଖସି ଆସିଛି। ଗତ ଟେଷ୍ଟ ସିରିଜରେ କେଏଲ ରାହୁଲଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱାଧୀନ ଦଳ ବାଂଲାଦେଶକୁ ପରାସ୍ତ କରିଛି। ଘରୋଇ ମ୍ୟାଚ୍ ୨ଟି ଟେଷ୍ଟ ଜିତି ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ତିନି ମ୍ୟାଚ୍ ବିଶିଷ୍ଟ ସିରିଜରେ ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକାକୁ ପରାସ୍ତ କରିଛି।

Leave a Reply

Your email address will not be published.