ଦ୍ୱିତୀୟ ଟି-୨୦ରେ ଭାରତର ପରାଜୟ ପାଇଁ କାହିଁକି ହାର୍ଦ୍ଦିକ ପାଣ୍ଡ୍ୟାଙ୍କୁ ଦାୟୀ କଲେ ଫ୍ୟାନ୍ସ ?

ଭାରତର ପୂର୍ବତନ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ ୱାସିମ ଜାଫର କହିଛନ୍ତି ଯେ ମୃତ୍ୟୁରେ ଶିବମ ମାଭିଙ୍କ ବଦଳରେ ହାର୍ଦ୍ଦିକ ପାଣ୍ଡ୍ୟା ବୋଲିଂ କରିବା ଉଚିତ। ଦ୍ୱିତୀୟ ଟି-୨୦ରେ ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ହାତରେ 16 ରନ୍ ହରାଇଥିବା ପୁରୁଷମାନେ ବ୍ଲୁରେ ପରାସ୍ତ ହୋଇଥିଲେ।  ଏହି ବିଜୟ ସହିତ ପରିଦର୍ଶକମାନେ ମୁମ୍ବାଇରେ ରନ୍ ବ୍ୟବଧାନରେ ପ୍ରଥମ ପ୍ରତିଯୋଗିତାରେ ଜିତିଥିବା ବେଳେ ତିନି ମ୍ୟାଚ୍ ବିଶିଷ୍ଟ ସିରିଜ୍କୁ 1-1ରେ ସମାନ କରିଛନ୍ତି। ESPNcricinfo ସହିତ କଥାବାର୍ତ୍ତା କରି ଜାଫର କହିଛନ୍ତି ଯେ ସେ ଆଶା କରିଛନ୍ତି ଯେ ପାଣ୍ଡ୍ୟା ତାଙ୍କ ବାହୁକୁ ଗଡ଼ାଇବେ, ମାଭି ନୁହେଁ, ଯିଏ ମହଙ୍ଗା ପଡିଥିଲା ଏବଂ ମୃତ୍ୟୁ ଓଭରରେ ବୋଲିଂ ପାଇଁ ଜଣାଶୁଣା ନୁହେଁ।

“ମୁଁ ଆଶା କରିଥିଲି ମୃତ୍ୟୁରେ ମାଭିଙ୍କ ବଦଳରେ ହାର୍ଦ୍ଦିକ ବୋଲିଂ କରିବେ। ମାଭି ଜଣେ ମୃତ୍ୟୁ ବୋଲର ନୁହଁନ୍ତି | ହାର୍ଦିକଙ୍କର ସେହି ଅଭିଜ୍ଞତା ଥିଲା | ଯଦିଓ ସେ ଶ୍ରୀଲଙ୍କାର ଇନିଂସର ଶେଷ ଓଭରକୁ ବୋଲ୍ଡ କରିଥାନ୍ତେ ବୋଲି ଜାଫର କହିଛନ୍ତି। ସେ ଆହୁରି ମଧ୍ୟ କହିଛନ୍ତି ଯେ ହାର୍ଦ୍ଦିକ ଅର୍ଶଦୀପ ସିଂଙ୍କୁ ମାତ୍ର ଦୁଇଟି ଓଭର ଦେଇ ଭୁଲ କରିଛନ୍ତି।“ଗତ ଓଭରରେ ଆର୍ଶଦୀପ ପ୍ରଭାବଶାଳୀ ହୋଇଥିବାରୁ ମୁଁ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ହୋଇ ଯାଇଥିଲି। ସେ ମଝିରେ ଏବଂ ବୋଲିଂ କରି ବୋଲିଂ କରିବା ଉଚିତ୍ ବୋଲି ଜାଫର କହିଛନ୍ତି। 44 ବର୍ଷୀୟା ଆହୁରି ମଧ୍ୟ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଅର୍ଶଦୀପ ପାଞ୍ଚଟି ନୋ-ବଲ୍ ବୋଲିଂ ଗ୍ରହଣୀୟ ନୁହେଁ।

ହାର୍ଦ୍ଦିକ ପାଣ୍ଡ୍ୟା କ୍ରିକେଟ୍ ଖେଳକୁ ଅସମ୍ମାନ କରିଥିଲେ – ପ୍ରଶଂସକମାନେ

ମ୍ୟାଚ୍ ପରବର୍ତ୍ତୀ ଅଙ୍ଗଭଙ୍ଗୀ ପାଇଁ ଭାରତ ଅଧିନାୟକ ହାର୍ଦ୍ଦିକ ପାଣ୍ଡ୍ୟା ସ୍କାନରରେ ରହିଛନ୍ତି |ଭାରତ ଏବଂ ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ମଧ୍ୟରେ ଚାଲିଥିବା ତିନି ମ୍ୟାଚ୍ ବିଶିଷ୍ଟ ସିରିଜ୍ ଦ୍ୱିତୀୟ ମ୍ୟାଚରେ ଭ୍ରମଣକାରୀଙ୍କ ବିଜୟ ପରେ ତୃତୀୟ ମ୍ୟାଚ୍ ପରେ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନିଆଯିବ। ଏହି ସିରିଜ୍ ଏହି ସମୟରେ 1-1 ରେ ଛିଡା ହୋଇଛି | ଦାସୁନ୍ ଶାନାକାଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱାଧୀନ ଦଳ ମେନ ଇନ୍ ବ୍ଲୁକୁ 16 ରନ୍ରେ ପରାସ୍ତ କରିଛନ୍ତି ଏବଂ ଅନ୍ତିମ ଖେଳ ରାଜକୋଟସ୍ଥିତ ସୌରାଷ୍ଟ୍ର କ୍ରିକେଟ୍ ଆସୋସିଏସନ୍ କ୍ରିକେଟ୍ ଷ୍ଟାଡିୟମରେ ଖେଳାଯିବ। ମ୍ୟାଚ୍ ପରବର୍ତ୍ତୀ ଅଙ୍ଗଭଙ୍ଗୀ ପାଇଁ ଭାରତ ଅଧିନାୟକ ହାର୍ଦ୍ଦିକ ପାଣ୍ଡ୍ୟା ସ୍କାନରରେ ରହିଛନ୍ତି। ମ୍ୟାଚର ଶେଷ ବଲ ବୋଲିଂ ହେବା ପୂର୍ବରୁ ମଧ୍ୟ ସେ ନିଜ ସାଥୀଙ୍କ ସହ ହାତ ମିଳାଇଥିଲେ। ଭାରତର ପରାଜୟ ପ୍ରାୟ ନିଶ୍ଚିତ ହୋଇଥିଲା, କିନ୍ତୁ ପ୍ରକ୍ରିୟା ଶେଷ ହେବା ପରେ ସାଧାରଣତ  ହ୍ୟାଣ୍ଡସେକ ହୁଏ |

Leave a Reply

Your email address will not be published.