BCCI ର ନୂତନ ଚୟନ କମିଟି ପାଇଁ ଚେତନ ଶର୍ମାଙ୍କ ଆଡକୁ କାହିଁକି ପୁଣି ଥରେ U- ଟର୍ନ କରିଛି BCCI

ପୂର୍ବତନ ଭାରତୀୟ ଅଲରାଉଣ୍ଡର ଚେତନ ଶର୍ମା ଜାତୀୟ ଚୟନ କମିଟିର ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ଭାବେ କାର୍ଯ୍ୟ ଜାରି ରଖିବାର ସମ୍ଭାବନା ରହିଛି | ବୋର୍ଡ ଅଫ୍ କଣ୍ଟ୍ରୋଲ୍ ଫର୍ କ୍ରିକେଟ୍ ଇନ୍ ଇଣ୍ଡିଆ (ବିସିସିଆଇ) ଚେତନ ଶର୍ମାଙ୍କୁ ପୁଣିଥରେ ମୁଖ୍ୟ ଚୟନକର୍ତ୍ତା ଭାବରେ ସୁଯୋଗ ଦେବାକୁ ପ୍ରସ୍ତୁତ। ସେ ଚୟନ ପ୍ୟାନେଲରେ ଉତ୍ତର ଜୋନର ପ୍ରତିନିଧିତ୍ୱ କରିପାରନ୍ତି |ଏହି ସମୟରେ, ପୂର୍ବତନ ଭାରତ କ୍ରିକେଟର ଅଶୋକ ମଲହୋତ୍ରା, ଜଟିନ୍ ପରଞ୍ଜାପେ ଏବଂ ସୁଲକ୍ଷନା ନାୟକଙ୍କୁ ନେଇ ଗଠିତ କ୍ରିକେଟ୍ ବୋର୍ଡ ଅଫ୍ ଇଣ୍ଡିଆ (ବିସିସିଆଇ) ତିନି ସଦସ୍ୟ ବିଶିଷ୍ଟ କ୍ରିକେଟ୍ ପରାମର୍ଶଦାତା କମିଟି (ସିଏସି) ମୁଖ୍ୟାଳୟରେ ଏକ ନୂତନ ଚୟନ କମିଟି ଉଠାଇବା ପାଇଁ ସାକ୍ଷାତକାର ପ୍ରକ୍ରିୟା କରିଥିଲା। ଚୟନକର୍ତ୍ତାଙ୍କ ନୂତନ ଚେୟାରମ୍ୟାନ୍ ପ୍ୟାକେଜ୍ 1.25 କୋଟି ଥିବାବେଳେ ଅନ୍ୟ ଚାରିଜଣ ସଦସ୍ୟଙ୍କୁ 1 କୋଟି ତେବେ ଭାରତୀୟ ବ୍ୟକ୍ତିବିଶେଷଙ୍କୁ ଜଣାଶୁଣା ବ୍ୟକ୍ତିବିଶେଷଙ୍କୁ ଆକର୍ଷିତ କରିବାରେ ଅସୁବିଧା ହୋଇଛି।

ଚେତନ ଶର୍ମା ନା ଭେଙ୍କଟେଶ ପ୍ରସାଦ?

ଚେତନ ଶର୍ମାଙ୍କ ବ୍ୟତୀତ ଏକମାତ୍ର ଜଣାଶୁଣା ଆବେଦନକାରୀ ହେଉଛନ୍ତି ପୂର୍ବତନ ଭାରତୀୟ ପେସର ଭେଙ୍କଟେଶ ପ୍ରସାଦ। ତାଙ୍କର ଅଧିକ ପରୀକ୍ଷା ଅଭିଜ୍ଞତା ଥିବାରୁ ସେ ବର୍ତ୍ତମାନର ଚୟନକର୍ତ୍ତାଙ୍କ ମୁଖ୍ୟ ଭାବରେ ସଫଳ ହୋଇପାରିଥାନ୍ତେ | କିନ୍ତୁ ଦେଖାଯାଉଛି ବିସିସିଆଇର ଅନ୍ୟାନ୍ୟ ଯୋଜନା ଥିଲା। ନ୍ୟୁଜିଲ୍ୟାଣ୍ଡ ସିରିଜ୍ ପାଇଁ ଦଳ ନୂତନ ଚୟନ କମିଟି ଦ୍ୱାରା ମନୋନୀତ ହେବ | ବିସିସିଆଇ ଚୟନ କମିଟିର ନୂତନ ଚେୟାରମ୍ୟାନ୍ ହେବାକୁ ଆଗଧାଡିର ବ୍ୟକ୍ତି ବର୍ତ୍ତମାନ ANI ଅନୁଯାୟୀ ଚେତନ ଶର୍ମା। ବିସିସିଆଇର ନୂତନ ଚୟନ କମିଟି: ଚୟନ କମିଟିର ଚେୟାରମ୍ୟାନ୍ ଭେଙ୍କଟେଶ ପ୍ରସାଦଙ୍କ ପାଇଁ ଆଉ ଏକ ପଦବୀ ପାଇବାକୁ ଥିବା ‘ଚାକିରିରୁ ବଞ୍ଚିତ’ ଚେତନ ଶର୍ମାଙ୍କୁ ବିସିସିଆଇର ସମ୍ଭାବ୍ୟ U- ଟର୍ନ୍

ବିସିସିଆଇ ଅଧିକାରୀଙ୍କ ଅନୁଯାୟୀ ଏହି ପଦ ପାଇଁ ଆବେଦନ କରିବା ପାଇଁ ପ୍ରସାଦ ସବୁଠାରୁ ସଫଳ କ୍ରିକେଟର ଥିଲେ। ସେ ବୋଧହୁଏ କମିଟିର ଅଂଶ ହେବେ କିନ୍ତୁ ନୂତନ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ଭାବରେ ନୁହେଁ। ଇନ୍ସାଇଡ୍ ସ୍ପୋର୍ଟକୁ ସୂତ୍ରରୁ ସୂଚନା ଦିଆଯାଇଥିଲା ଯେ ବିସିସିଆଇ ନୂଆ କମିଟିରେ ଚୟନକର୍ତ୍ତାଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ଜଣେ ଭାବରେ କାର୍ଯ୍ୟ କରିବାକୁ T20 ବିଶେଷଜ୍ଞ ଖୋଜୁଛି। ପ୍ରସାଦ, 53, ଭାରତ ପାଇଁ 161 ଟି ଦିନିକିଆ ଏବଂ 33 ଟି ଟେଷ୍ଟ ମ୍ୟାଚରେ ଭାଗ ନେଇଛନ୍ତି। ସେ 290 ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ୱିକେଟ୍ ନେଇ ଏକ ନୂତନ ଚୟନକର୍ତ୍ତା ପଦ ପାଇଁ ଆବେଦନ କରିବା ପାଇଁ ସବୁଠାରୁ ପ୍ରାପ୍ତ କ୍ରିକେଟର |

Leave a Reply

Your email address will not be published.