ଶ୍ରେୟସ୍ ଆୟର NZ ବିପକ୍ଷରେ ODI ସିରିଜରୁ ବାଦ ପଡିବା ପରେ କିଏ ନେଲେ ଆୟାରଙ୍କ ସ୍ଥାନ

ଭାରତୀୟ କ୍ରିକେଟ୍ ଦଳକୁ ଏକ ବଡ଼ ଝଟକା ଲାଗିଛି କାରଣ ତାରକା ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ ଶ୍ରେୟାସ ଆୟରଙ୍କୁ 18 ଜାନୁୟାରୀ 2023 ରୁ ପିଠିରେ ଆଘାତ ଲାଗିଥିବା 3 ମ୍ୟାଚ୍ ବିଶିଷ୍ଟ ODI ସିରିଜରୁ ବାଦ୍ ଦିଆଯାଇଛି। ଶ୍ରେୟସ୍ ଆୟର ବର୍ତ୍ତମାନ ପୁନଥଇଥାନ ପାଇଁ ବାଙ୍ଗାଲୋରର ନ୍ୟାସନାଲ କ୍ରିକେଟ୍ ଏକାଡେମୀକୁ ଯିବେ। ସେ 2022 ମସିହାରେ ODI କ୍ରିକେଟ୍ ରେ ଅଗ୍ରଣୀ ରନ୍ କରିଥିଲେ। ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ବିପକ୍ଷରେ ଶେଷ ହୋଇଥିବା ODI ସିରିଜ୍ ସମୟରେ ଶ୍ରେୟସ୍ ଆୟରଙ୍କୁ ସିରିଜର ପ୍ରଥମ ଦୁଇଟି ମ୍ୟାଚରେ ସୂର୍ଯ୍ୟ କୁମାର ଯାଦବଙ୍କଠାରୁ ଅଗ୍ରାଧିକାର ଦିଆଯାଇଥିଲା। ଶ୍ରେୟସ୍ ବଡ଼ ସ୍କୋର କରିନାହାଁନ୍ତି କିନ୍ତୁ ସେ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ପାଇଁ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିଥିବା 3 ମ୍ୟାଚ୍ ରେ ମୂଲ୍ୟବାନ ଅବଦାନ ଦେଇଛନ୍ତି | ସେ ଗୁଆହାଟିରେ ପ୍ରଥମ ODI ରେ 28, କୋଲକାତାର କଠିନ ପରିସ୍ଥିତିରେ 28 ଏବଂ ତ୍ରିଭାନ୍ଦ୍ରମରେ ତୃତୀୟ ODI ରେ 38 ସ୍କୋର କରିଥିଲେ। ବଡ ସ୍କୋର ପୋଷ୍ଟ ନକରିବା ସତ୍ୱେ  ଭାରତ ପ୍ରଥମ ODI ରେ 7 ପାଇଁ 373 ଟି ପୋଷ୍ଟ କରିଥିଲା ଏବଂ ତୃତୀୟ ODI ସମୟରେ 50 ଓଭରରେ 5 ଟି ପାଇଁ 390 ଟି ହାତୁଡ଼ି ଦେଇଥିଲା।

“ପିଠିରେ ଆଘାତ ଲାଗି ନ୍ୟୁଜିଲାଣ୍ଡ ବିପକ୍ଷ ଆଗାମୀ 3 ମ୍ୟାଚ୍ ବିଶିଷ୍ଟ ODI ସିରିଜରୁ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ ଶ୍ରେୟସ୍ ଆୟରଙ୍କୁ ବାଦ୍ ଦିଆଯାଇଛି। ସେ ଅଧିକ ମୂଲ୍ୟାଙ୍କନ ଏବଂ ପରିଚାଳନା ପାଇଁ ନ୍ୟାସନାଲ କ୍ରିକେଟ୍ ଏକାଡେମୀ (ଏନସିଏ) କୁ ଯିବେ। ଅଲ-ଇଣ୍ଡିଆ ସିନିୟର ସିଲେକସନ କମିଟି ରାଜତ ପାଟିଦାରଙ୍କୁ ଶ୍ରେୟସ୍ ଆୟରଙ୍କ ବଦଳରେ ନାମିତ କରିଛି ବୋଲି ବିସିସିଆଇ ଏକ ବିବୃତ୍ତିରେ କହିଛି। 2022 ମସିହାରେ ରୟାଲ ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜର୍ସ ବାଙ୍ଗାଲୋର ପାଇଁ ରଜତ ପାଟିଦାରଙ୍କର ଏକ ସ୍ୱପ୍ନ ଥିଲା। ସେ ଗତ ବର୍ଷ ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ବିପକ୍ଷରେ ଖେଳିଥିବା ଦଳର ଏକ ଅଂଶ ଥିଲେ ଏବଂ ବାଂଲାଦେଶକୁ ନେଇଥିବା ODI ଦଳର ସଦସ୍ୟ ଥିଲେ। ଚାଲିଥିବା ରଣଜୀ ଟ୍ରଫି ସିଜିନ ରେ ପାଟିଦାର ଉତ୍କୃଷ୍ଟ ଫର୍ମରେ ଅଛନ୍ତି।18 ଜାନୁଆରୀରୁ ଆରମ୍ଭ ହେବାକୁ ଥିବା 3 ଟି ମ୍ୟାଚ୍ ODI ସିରିଜରେ ଭାରତୀୟ ଦଳ ନ୍ୟୁଜିଲ୍ୟାଣ୍ଡକୁ ଗ୍ରହଣ କରିବ | ରଜତ ପାଟିଦାର ଦଳରେ ରହିଥିଲେ ମଧ୍ୟ ଭାରତ ପାଇଁ ଡେବ୍ୟୁ କରିନାହାଁନ୍ତି। ଶ୍ରେୟସ୍ ଆୟରଙ୍କ ଆଘାତ ସୂର୍ଯ୍ୟ କୁମାର ଯାଦବଙ୍କୁ ଏକାଦଶରେ ଖେଳିବ।

ନ୍ୟୁଜିଲାଣ୍ଡକୁ ଭେଟିବାକୁ ଥିବା ଭାରତ ODI ଦଳ:

ରୋହିତ ଶର୍ମା (ସି), ଶୁଭମାନ ଗିଲ, ଇଶାନ କିଶନ (ଡବ୍ଲୁ.କେ), ବିରାଟ କୋହଲି, ରଜତ ପାଟିଦାର, କେ.ଏସ୍ ଭରତ (ଡବ୍ଲୁ.କେ), ସୂର୍ଯ୍ୟ କୁମାର ଯାଦବ, ହାର୍ଦ୍ଦିକ ପାଣ୍ଡ୍ୟା, ଶାହବାଜ ଅହମ୍ମଦ, ଶର୍ଦ୍ଦୁଲ ଠାକୁର, ୱାଶିଂଟନ୍ ସୁନ୍ଦର, ମହମ୍ମଦ ସିରାଜ, ମହମ୍ମଦ ଶାମି, ୟୁଜଭେନ୍ଦ୍ର ଚହଲ, କୁଲଦୀପ ଯାଦବ, ଉମ୍ରାନ ମଲିକ |

Leave a Reply

Your email address will not be published.