T20I ରୁ କେବେ ଅବସର ନେବେ ରୋହିତ ଶର୍ମା ! ତାଙ୍କର ଅବସର ଯୋଜନା ବିଷୟରେ ବଡ଼ ଅପଡେଟ ଦେଲେ ନିଜେ ରୋହିତ

କ୍ରିକେଟ୍ ର ସବୁଠାରୁ କ୍ଷୁଦ୍ର ଫର୍ମାଟ୍ ପାଇଁ ହାର୍ଦ୍ଦିକ ପାଣ୍ଡ୍ୟା ପୁରୁଷ ବ୍ଲୁ ଦଳର ଅଧିନାୟକ ଭାବରେ ମନୋନୀତ ହୋଇଥିଲେ, ତେଣୁ ରୋହିତ ଶର୍ମା ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ବିପକ୍ଷରେ ଶେଷ ହୋଇଥିବା ଟି-ଟ୍ୱେଣ୍ଟି ସିରିଜରେ ଖେଳିବାକୁ ଅସମର୍ଥ ହୋଇଥିଲେ। ଆଙ୍ଗୁଠିରେ ଆଘାତ ହେତୁ ବାଂଲାଦେଶ ବିପକ୍ଷ ଦ୍ୱିତୀୟ ଦିନିକିଆ ହରାଇବା ପରେ ଦଳର ଅଧିନାୟକ ରୋହିତ ଶର୍ମା ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ବିପକ୍ଷରେ ଏକଦିବସୀୟ ପ୍ରତ୍ୟାବର୍ତ୍ତନ କରିବେ। ହାର୍ଦ୍ଦିକ ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ବିପକ୍ଷରେ ଭାରତର ଟି -20 ଦଳକୁ ଅଧିନାୟକତ୍ୱ କରିଥଲେ ଯେ ରୋହିତ କେବଳ ODI ଏବଂ ଟେଷ୍ଟରେ ଦଳର ଅଧିନାୟକ ହେବେ ଯାହା ଭାରତ ପାଇଁ ଏକ ପ୍ରମୁଖ ସମୟ ବୋଲି ମନେହୁଏ। ODI ସିରିଜ୍ ପୂର୍ବରୁ, ଯଦିଓ, ତାଙ୍କର T20I ଭବିଷ୍ୟତକୁ ନେଇ କଳ୍ପନା ଜଳ୍ପନାର ସମାଧାନ କରିବାକୁ ବାହାରିଥିଲା ଏବଂ ଘୋଷଣା କରିଥିଲା ଯେ ସେ ଫର୍ମାଟରେ ଛାଡିବାକୁ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇ ନାହାଁନ୍ତି |

“ପ୍ରଥମତ, ବ୍ୟାକ୍-ଟୁ-ବ୍ୟାକ୍ ମ୍ୟାଚ୍ ଖେଳିବା ସମ୍ଭବ ନୁହେଁ। ଆପଣ ସେମାନଙ୍କୁ (ସମସ୍ତ ଫର୍ମାଟ୍ ପ୍ଲେୟାର୍) ଯଥେଷ୍ଟ ବ୍ରେକ୍ ଦେବା ଆବଶ୍ୟକ କରନ୍ତି। ମୁଁ ନିଶ୍ଚିତ ଭାବରେ ସେଥିରେ ମଧ୍ୟ ପଡ଼େ। ନ୍ୟୁଜିଲ୍ୟାଣ୍ଡ ବିପକ୍ଷରେ ଆମର ତିନୋଟି ଟି-ଟ୍ୱେଣ୍ଟି ଅଛି। ଆଇପିଏଲ୍ ପରେ ମୁଁ ଫର୍ମାଟ୍ ଛାଡିବାକୁ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇ ନାହିଁ ବୋଲି ରୋହିତ ଶର୍ମା ସୋମବାର ମ୍ୟାଚ୍ ପୂର୍ବରୁ ଏକ ସାମ୍ବାଦିକ ସମ୍ମିଳନୀରେ କହିଛନ୍ତି। ମଙ୍ଗଳବାର ଦିନ ଗୁଆହାଟୀରେ ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ବିପକ୍ଷ ତିନି ମ୍ୟାଚ୍ ବିଶିଷ୍ଟ ଏକଦିବସୀୟ ମ୍ୟାଚ ଖେଳିବ। ଜାନୁଆରୀ 10, 12 ଏବଂ 15 ରେ ଗୁଆହାଟି, କୋଲକାତା ଏବଂ ତ୍ରିଭାନ୍ଦ୍ରମ ଠାରେ ODI ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବ | ମଙ୍ଗଳବାର ଠାରୁ ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ବିପକ୍ଷ ତିନି ମ୍ୟାଚ୍ ବିଶିଷ୍ଟ ଏକଦିବସୀୟ ସିରିଜ୍ ପାଇଁ ଭାରତ ସେମାନଙ୍କ ଗତି ବର୍ଚ୍ଛା ଜସପ୍ରୀତ ବୁମ୍ରାଙ୍କ ସେବା ବିନା ରହିବ ବୋଲି କ୍ରିକେଟ୍ ବୋର୍ଡ ଅଫ୍ କ୍ରିକେଟ୍ (ବିସିସିଆଇ) ସୋମବାର ଘୋଷଣା କରିଛି।

ବିରାଟ କୋହଲି, କେ.ଏଲ୍ ରାହୁଲ ଏବଂ ଶ୍ରେୟସ୍ ଆୟର ମଧ୍ୟ ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ବିପକ୍ଷ ତିନି ମ୍ୟାଚ୍ ବିଶିଷ୍ଟ ଟି-ଟ୍ୱେଣ୍ଟି ସିରିଜ୍ ପାଇଁ ବିଶ୍ରାମ ନେବା ପରେ ଦଳକୁ ଫେରିବେ, ଯାହା ହାର୍ଦ୍ଦିକ ପାଣ୍ଡ୍ୟାଙ୍କ ଅଧିନାୟକତ୍ୱରେ ପୁରୁଷ ବ୍ଲୁରେ ୨-୧ରେ ଜିତିଥିଲା। ଫେବୃଆରୀ-ମାର୍ଚ୍ଚରେ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ବିପକ୍ଷରେ ସୀମା-ଗାଭାସ୍କର ଟ୍ରଫି ଠାରୁ ଆରମ୍ଭ କରି ଭାରତରେ ଏକ ପ୍ୟାକ୍ କ୍ୟାଲେଣ୍ଡର ଅଛି | ସେମାନେ ମଧ୍ୟ ଆଇସିସି ବିଶ୍ୱ ଟେଷ୍ଟ ଚାମ୍ପିୟନଶିପ୍‌ରେ ଶୀର୍ଷ-ଦୁଇ ସ୍ଥାନ ପାଇଁ ବିବାଦରେ ଅଛନ୍ତି ଏବଂ ବର୍ଷକ ପରେ ଆଇସିସି ପୁରୁଷ କ୍ରିକେଟ୍ ବିଶ୍ୱକପ୍ ଆୟୋଜନ କରିବେ।

ଅଦ୍ୟତନ ଦଳ: ରୋହିତ ଶର୍ମା (ଗ), ଶୁଭମାନ ଗିଲ, ବିରାଟ କୋହଲି, ସୂର୍ଯ୍ୟକୁମାର ଯାଦବ, ଶ୍ରେୟସ ଆୟର, କେ.ଏଲ୍ ରାହୁଲ (wk), ଇଶାନ କିଶନ (ଡବ୍ଲୁ), ହାର୍ଦ୍ଦିକ ପାଣ୍ଡ୍ୟା (ଭିସି), ୱାଶିଂଟନ୍ ସୁନ୍ଦର, ୟୁଜବେନ୍ଦ୍ର ଚହଲ, କୁଲଦୀପ ଯାଦବ, ଆକ୍ସର ପଟେଲ , ମୋହଦ୍ ଶାମି, ମୋହଦ୍ ସିରାଜ, ଉମ୍ରାନ ମଲିକ ଏବଂ ଅର୍ଶଦୀପ ସିଂ।

Leave a Reply

Your email address will not be published.