ନ୍ୟୁଜିଲ୍ୟାଣ୍ଡର ଭାରତ ଯାତ୍ରା 2023 ପାଇଁ ଉଭୟ ଦଳର ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ସ୍ୱାର୍ଡରେ ଅଛନ୍ତି କେଉଁ ମହାରଥୀମାନେ ! ସମ୍ପୂର୍ଣ କାର୍ଯ୍ୟସୂଚୀ ଓ ସ୍ୱାର୍ଡ ତାଲିକା

ଉଭୟ T20I ଏବଂ 0DI ସିରିଜରେ ଶ୍ରୀଲଙ୍କାକୁ ପରାସ୍ତ କରି ଭାରତ ନିଜର ନୂତନ ବର୍ଷର ଅଭିଯାନ ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲା | ପୁରୁଷମାନଙ୍କ ପାଇଁ ବ୍ଲୁ ପାଇଁ ପରବର୍ତ୍ତୀ ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜ ବ୍ଲାକ୍ କ୍ୟାପ୍ସରୁ ଆସିଥାଏ |ବୁଧବାର (ଜାନୁଆରୀ 18) ଠାରୁ ଭାରତ ଏବଂ ନ୍ୟୁଜିଲ୍ୟାଣ୍ଡ ତିନୋଟି ODI ଏବଂ ଯେତେ ଟି -20 ରେ ମୁହାଁମୁହିଁ ହେବେ | କିୱିମାନେ ପାକିସ୍ତାନରେ ବାବର ଆଜାମଙ୍କ ଦଳକୁ 50 ଓଭର ଫର୍ମାଟରେ ପରାସ୍ତ କରିଛନ୍ତି। ଚଳିତ ବର୍ଷ ଅକ୍ଟୋବରରେ ଭାରତ ଏକଦିବସୀୟ ବିଶ୍ୱକପ୍ ଆୟୋଜନ କରିବ ବୋଲି ଆଗାମୀ ହ୍ୱାଇଟ୍ ବଲ୍ ରବର ଅଧିକ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ | ତେଣୁ, ଉଭୟ ଦଳ ବିଶ୍ୱସ୍ତରୀୟ ଘଟଣା ଘଟିବା ପୂର୍ବରୁ ରିହର୍ସାଲ୍ କରିବାକୁ, ଏକ ନୋଟ୍ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରିବାକୁ ଏବଂ ସେମାନଙ୍କର ତ୍ରୁଟି ସମାଧାନ କରିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରିବେ |ରୋହିତ ଶର୍ମା ODI ରେ ଭାରତୀୟ ଦଳକୁ ଆଗେଇ ନେଇଥିବାବେଳେ ହାର୍ଦ୍ଦିକ ପାଣ୍ଡ୍ୟା ସ୍ୱଳ୍ପ ଫର୍ମାଟରେ ଆୟୋଜକଙ୍କୁ ଅଧିନାୟକ କରିବେ। ଅନ୍ୟପକ୍ଷରେ, କେନ୍ ୱିଲିୟମସନଙ୍କ ଅନୁପସ୍ଥିତିରେ ୱିକେଟ୍ ରକ୍ଷକ-ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ ଟମ୍ ଲାଥାମ୍ ODI ସମୟରେ ନ୍ୟୁଜିଲ୍ୟାଣ୍ଡର ଅଧିନାୟକ ଭୂମିକାରେ ନଜର ଆସିବେ। ଏହି ସମୟରେ, ମିଚେଲ ସାଣ୍ଟନର୍ ଟି-୨୦ରେ ବ୍ଲାକ୍କାପ୍ସର ନେତୃତ୍ୱ ନେବେ |

IND ବନାମ NZ, ODI କ୍ରମର ଫିକ୍ଚର୍ସ |

ପ୍ରଥମ ODI: ଜାନୁଆରୀ 18, ହାଇଦ୍ରାବାଦର ରାଜୀବ ଗାନ୍ଧୀ ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ଷ୍ଟାଡିୟମ୍ ଅପରାହ୍ନ 1:30 IST / 08: 00 ପୂର୍ବାହ୍ନ GMT

ଦ୍ୱିତୀୟ ODI: ଜାନୁୟାରୀ 21, ରାୟପୁରର ସହିଦ ଭୀର ନାରାୟଣ ସିଂ ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ଷ୍ଟାଡିୟମ ଅପରାହ୍ନ 1:30 / 08: 00 GMT ରେ

ତୃତୀୟ ODI: ଜାନୁଆରୀ 24, ଇନ୍ଦୋରର ହୋଲକର କ୍ରିକେଟ୍ ଷ୍ଟାଡିୟମ୍ GMT ଅପରାହ୍ନ 1:30 / 08: 00 ରେ |

IND ବନାମ NZ, T20I କ୍ରମର ଫିକ୍ଚର୍ସ |

ପ୍ରଥମ T20I: ଜାନୁଆରୀ 27, ରାଞ୍ଚିରେ JSCA ଆନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ଷ୍ଟାଡିୟମ୍ କମ୍ପ୍ଲେକ୍ସ ସନ୍ଧ୍ୟା 7:00 IST / 1: 30 GMT GMT |

ଦ୍ୱିତୀୟ T20I: ଜାନୁଆରୀ 29, ଭାରତ ରତ୍ନା ଶ୍ରୀ ଅଟଳ ବିହାରୀ ବାଜପେୟୀ ଏକାନା କ୍ରିକେଟ୍ ଷ୍ଟାଡିୟମ୍ ଲକ୍ଷ୍ନରେ ସନ୍ଧ୍ୟା 7:00 IST / 1: 30 ଅପରାହ୍ନ GMT

ତୃତୀୟ T20I: ଫେବୃଆରୀ 01, ଅହମ୍ମଦାବାଦର ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀ ଷ୍ଟାଡିୟମ୍ ସନ୍ଧ୍ୟା 7:00 IST / 1: 30 ଅପରାହ୍ନ GMT

ସ୍କ୍ବାଡ୍

ଭାରତର ODI ଦଳ: ରୋହିତ ଶର୍ମା (ଗ), ଶୁଭମାନ ଗିଲ, ଇଶାନ କିଶନ, ବିରାଟ କୋହଲି, ଶ୍ରେୟସ ଆୟର, ସୂର୍ଯ୍ୟକୁମାର ଯାଦବ, କେ.ଏସ୍ ଭରତ (ଡବ୍ଲୁ), ହାର୍ଦ୍ଦିକ ପାଣ୍ଡ୍ୟା (ଭିସି), ୱାଶିଂଟନ୍ ସୁନ୍ଦର, ଶାହାବାଜ ଅହମ୍ମଦ, ଶାର୍ଦ୍ଦୁଲ ଠାକୁର, ୟୁଜଭେନ୍ଦ୍ର ଚହଲ, କୁଲଦୀପ ଯାଦବ, ମହମ୍ମଦ ଶାମି, ମହମ୍ମଦ ସିରାଜ, ଉମ୍ରାନ ମଲିକ |

ଭାରତର ଟି-ଟ୍ୱେଣ୍ଟି ଦଳ: ହାର୍ଦ୍ଦିକ ପାଣ୍ଡ୍ୟା (ଗ), ସୂର୍ଯ୍ୟକୁମାର ଯାଦବ (ଭିସି), ଇଶାନ କିଶନ (ଡବ୍ଲୁ), ଆର ଗାଇକୱାଡ, ଶୁଭମାନ ଗିଲ, ଦୀପକ ହୁଡା, ରାହୁଲ ତ୍ରିପାଠୀ, ଜିତେଶ ଶର୍ମା (ଡବ୍ଲୁ), ୱାଶିଂଟନ୍ ସୁନ୍ଦର, କୁଲଦୀପ ଯାଦବ, ୟୁଜବେନ୍ଦ୍ର ଚହଲ, ସିଂ, ଉମ୍ରାନ ମଲିକ, ଶିବମ ମାଭି, ପୃଥ୍ବୀ ସ, ମୁକେଶ କୁମାର

ନ୍ୟୁଜିଲ୍ୟାଣ୍ଡର ଟି-୨୦ ଦଳ: ମିଚେଲ ସାଣ୍ଟନର୍ (ଗ), ଫିନ୍ ଆଲେନ୍, ମାଇକେଲ୍ ବ୍ରେସୱେଲ, ମାର୍କ ଚାପମାନ, ଡେନ କ୍ଲିଭର, ଡିଭନ୍ କନୱେ, ଜ୍ୟାକବ ଡଫି, ଲକି ଫର୍ଗୁସନ୍, ବେନ ଲିଷ୍ଟର, ଡାରିଲ ମିଚେଲ, ଗ୍ଲେନ ଫିଲିପ୍ସ, ମାଇକେଲ ରିପନ୍, ହେନେରୀ ସିପଲି, ଇଶ୍ ସୋଡି, ବ୍ଲେୟାର ଟିକନର୍ |

Leave a Reply

Your email address will not be published.