ବିରାଟ ବନାମ ରୋହିତ ଏବଂ ଗିଲ ବନାମ ଆୟର ! କିଏ ସର୍ବୋତ୍ତମ ଖେଳାଳି ବୋଲି ଘୋଷଣା କରିଛନ୍ତି ଗାଭାସ୍କର

ଭାରତର ପୂର୍ବତନ ଖେଳାଳି ସୁନୀଲ ଗାଭାସ୍କର ବିରାଟ କୋହଲିଙ୍କୁ ରୋହିତ ଶର୍ମା, ଶୁବମାନ ଗିଲ ଏବଂ ଶ୍ରେୟାସ ଆୟରଙ୍କ ସହ ତୁଳନା କରିଛନ୍ତି। ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ବିପକ୍ଷ ତୃତୀୟ ଦିନିକିଆରେ ବିରାଟଙ୍କୁ ତାଙ୍କର ସମ୍ବେଦନଶୀଳ ବ୍ୟାଟିଂ ପାଇଁ ପ୍ରଶଂସା କରିବାବେଳେ ସେ ଏହି ତୁଳନା କରିଥିଲେ। ଗାଭାସ୍କର କହିଛନ୍ତି ଯେ 6 ଟି ମାରିବା ପାଇଁ ଯେକୌଣସି ପ୍ରୟାସ 90 ପ୍ରତିଶତ ବିପଦ ସଙ୍କୁଳ କରିଥାଏ, ଯାହା ପ୍ରାୟତ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ଙ୍କ ପତନ ଘଟାଇଥାଏ। ବିଖ୍ୟାତ ସମୀକ୍ଷକ ବିରାଟଙ୍କୁ ୱିକେଟ୍ ମଧ୍ୟରେ ଦୌଡିବା ପାଇଁ ଶ୍ରେୟ ଦେଇଛନ୍ତି।“କେବଳ 6 ଟି ଛକା ମାରିବା ସୀମିତ ଓଭର କ୍ରିକେଟର ସମାଧାନ ନୁହେଁ। ଚାରି ଏବଂ ଛଅ ମଧ୍ୟରେ ପାର୍ଥକ୍ୟ ଦୁଇଟି ରନ୍, କିନ୍ତୁ ବିପଦ ପ୍ରତିଶତ 90 ପ୍ରତିଶତ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ରହିଛି ବୋଲି ସେ ସ୍ପୋର୍ଟସ ଟାକ ଉପରେ କହିଛନ୍ତି।“କୋହଲି ଜାଣନ୍ତି ଯେ ସେ ୱିକେଟ୍ ମଧ୍ୟରେ ଦ୍ରୁତ ଗତିରେ ଦୌଡ଼ି ପାରିବେ। ସେ କେବଳ ନିଜ ପାଇଁ ନୁହେଁ ବରଂ ତାଙ୍କ ସାଥୀ ପାଇଁ ମଧ୍ୟ ଦୌଡ଼ନ୍ତି ବୋଲି ସେ କହିଛନ୍ତି।

ଗାଭାସ୍କର କହିଛନ୍ତି ଯେ ବିପଦମୁକ୍ତ ସଟ ଖେଳିବା ସତ୍ତ୍ୱେ ବିରାଟ ଏକ ଭଲ ଷ୍ଟ୍ରାଇକ୍ ହାର ବଜାୟ ରଖିଛନ୍ତି।“ଶୁଭମାନ ଗିଲ, ରୋହିତ ଶର୍ମା ଏବଂ ଶ୍ରେୟାସ ଆୟର 6 ଟି ଛକା ଦେଇ ରିସ୍କ ନେବାକୁ ପସନ୍ଦ କରନ୍ତି। ବିରାଟ ତାଙ୍କ ଶତାବ୍ଦୀ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଭୂମିରେ ଖେଳନ୍ତି ଏବଂ ତା’ପରେ ଲଫ୍ଟଡ୍ ସଟ୍ ଖେଳନ୍ତି | ବିପଦମୁକ୍ତ ସଟ ଖେଳିବା ସତ୍ୱେ  ସେ ଭଲ ଷ୍ଟ୍ରାଇକ ହାର ବଜାୟ ରଖିଛନ୍ତି। ”

ରୋହିତ ଶର୍ମା ଏବଂ ବିରାଟ କୋହଲିଙ୍କୁ NZ T20I ରୁ କାହିଁକି ଛାଡି ଦିଆଗଲା

ପୂର୍ବତନ ଭାରତୀୟ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ ସୁନୀଲ ଗାଭାସ୍କର କହିଛନ୍ତି ଯେ ବିରାଟ କୋହଲି, ରୋହିତ ଶର୍ମା ଏବଂ କେ.ଏଲ୍ ରାହୁଲ ନ୍ୟୁଜିଲ୍ୟାଣ୍ଡ ବିପକ୍ଷ ଆଗାମୀ ସିରିଜର ଅଂଶ ନଥିଲେ ମଧ୍ୟ ପୁରୁଷଙ୍କ ପାଇଁ ବ୍ଲୁ ପାଇଁ ଟି-୨୦ ଖେଳିବାର ସୁଯୋଗ ପାଇଛନ୍ତି। 2024 ଆଇସିସି ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପରେ ଯୁବ ଖେଳାଳିଙ୍କ ସହ ଯିବାକୁ ଚାହୁଁଥିବାରୁ ଚୟନକର୍ତ୍ତା ଏବଂ ବିସିସିଆଇ ବରିଷ୍ଠ ସଦସ୍ୟଙ୍କୁ ସ୍ୱଳ୍ପ ଫର୍ମାଟରେ ବିଚାର କରିବେ ନାହିଁ ବୋଲି ଖବର ଆସିଛି। ଗାଭାସ୍କର କହିଛନ୍ତି ଯେ ବିରାଟ ଏବଂ ରୋହିତଙ୍କୁ ବିଶ୍ରାମ ଦିଆଯାଇଛି ତେଣୁ ସେମାନେ ଫେବୃଆରୀ 9 ରୁ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ବିପକ୍ଷ ଆଗାମୀ ଚାରି ମ୍ୟାଚ୍ ବିଶିଷ୍ଟ ଟେଷ୍ଟ ସିରିଜ୍ ପାଇଁ ସତେଜ ରହିପାରିବେ। ନୂତନ ଚୟନ କମିଟି 2024 ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପ ପୂର୍ବରୁ ନୂତନ ଖେଳାଳିଙ୍କୁ ଯାଞ୍ଚ କରିବାକୁ ଚାହୁଁଛି। କିନ୍ତୁ ଏହାର ଅର୍ଥ ନୁହେଁ ଯେ ବିରାଟ, ରୋହିତ, ଏବଂ ରାହୁଲ ସବୁଠାରୁ କମ୍ ଫର୍ମାଟରେ ଖେଳିବେ ନାହିଁ |“ଯଦି ବିରାଟ ଏବଂ ରୋହିତ ବର୍ଷସାରା ଫର୍ମ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରନ୍ତି, ତେବେ ସେମାନେ ବିଶ୍ୱକପରେ ଖେଳିବେ। ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ବିପକ୍ଷ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ଟେଷ୍ଟ ସିରିଜକୁ ଧ୍ୟାନରେ ରଖି ସେମାନଙ୍କୁ 10 ଦିନ ପାଇଁ ବିଶ୍ରାମ ଦିଆଯାଇଛି ବୋଲି ସେ ସ୍ପୋର୍ଟସ ଟାକକୁ କହିଛନ୍ତି।

Leave a Reply

Your email address will not be published.