155 kmph ସ୍ପିଡ଼ରେ ଶ୍ରୀଲଙ୍କା କ୍ୟାପିଟେନଙ୍କୁ ଡ଼ିସମିସ କରି ପୁଣି ଥରେ ଚର୍ଚାରେ ଉମ୍ରାନ ମଲିକ

ନୂଆ ବର୍ଷ, ସେହି ପୁରୁଣା ଉମରନ୍ ମଲିକ୍! ମଙ୍ଗଳବାର (ଜାନୁୟାରୀ 3) ଦିନ ମୁମ୍ବାଇର ୱାନକେଡେ ଷ୍ଟାଡିୟମରେ ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ବିପକ୍ଷ ତିନି ମ୍ୟାଚ୍ ବିଶିଷ୍ଟ ସିରିଜର ପ୍ରଥମ ଟି-ଟ୍ୱେଣ୍ଟିରେ ଚମତ୍କାର ପ୍ରଦର୍ଶନ ସହିତ ଯୁବ ଭାରତୀୟ ପେସର୍ 2023 ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲେ। 162 ସ୍କୋରକୁ ରକ୍ଷା କରି ଉମ୍ରାନ୍ ଏକ ଚମତ୍କାର ମନ୍ତ୍ର ବୋଲିଂ କରିଥିଲେ ଯାହା ତାଙ୍କୁ ଦୁଇଟି ୱିକେଟ୍ ନେଇଥିବାର ଏବଂ ଚାରି ଓଭର ମନ୍ତ୍ରରେ ମାତ୍ର 27 ରନ୍ ସ୍ୱୀକାର କରିଥିବା ଦେଖିଥିଲେ। ତାଙ୍କ ମନ୍ତ୍ରରେ ଚାରିଥ ଆସାଲଙ୍କା ଏବଂ ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ଅଧିନାୟକ ଶାନାକାଙ୍କ ବଡ ୱିକେଟ୍ ଅନ୍ତର୍ଭୁକ୍ତ ଥିଲା ଯାହା ଭାରତକୁ ଶେଷ ଓଭର ଥ୍ରୀଲରରେ 2 ରନ୍ ବିଜୟ ହାସଲ କରିବାରେ ସାହାଯ୍ୟ କରିଥିଲା। ଏହା ଉମ୍ରାନଙ୍କ ଶାନାକାଙ୍କୁ ବରଖାସ୍ତ କରିବା ଦ୍ୱାରା ସ୍ପିଡୋମିଟର ତାଙ୍କୁ 155 କିଲୋମିଟର ମାର୍କ ସ୍ପର୍ଶ କରୁଥିବାରୁ ବିଶ୍ୱର ଦୃଷ୍ଟି ଆକର୍ଷଣ କରିଥିଲା | 23 ବର୍ଷୀୟଙ୍କ ଚମତ୍କାର ଉଦ୍ୟମ ସମଗ୍ର ବିଶ୍ୱରେ କ୍ରିକେଟ୍ ପ୍ରଶଂସକଙ୍କୁ ପ୍ରଭାବିତ କରିଥିଲା ଏବଂ ଝଡ଼ରେ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆକୁ ନେଇଥିଲା |

2022 ଇଣ୍ଡିଆନ୍ ପ୍ରିମିୟର ଲିଗ୍ (ଆଇପିଏଲ୍) ସିଜିନରେ ଉମ୍ରାନ୍ ପାଞ୍ଚଟି ଦ୍ରୁତତମ ବିତରଣରୁ ଚାରିଟି ବୋଲିଂ କରିଛନ୍ତି | ସେ ସନରାଇଜର୍ସ ହାଇଦ୍ରାବାଦ (SRH) ଏବଂ ଦିଲ୍ଲୀ ରାଜଧାନୀ ମଧ୍ୟରେ ଖେଳରେ 157 କିଲୋମିଟର ମାର୍କ ଛୁଇଁବାରେ ମଧ୍ୟ ସଫଳ ହୋଇଥିଲେ। ଉମ୍ରାନ୍ ଆଇପିଏଲ୍ 2022 ରେ ଦ୍ରୁତତମ ବିତରଣ ପୁରସ୍କାର ଜିତିବାକୁ ପ୍ରସ୍ତୁତ ହୋଇଥିଲେ କିନ୍ତୁ ଫାଇନାଲରେ କିୱି ପେସର୍ ଲକି ଫେରୁଗସନଙ୍କ 157.3 କିଲୋମିଟର ଷ୍ଟଣ୍ଟର୍ ତାଙ୍କୁ ରେକର୍ଡରେ ପରାସ୍ତ କରିଥିଲା  | ମ୍ୟାଚ୍ ବିଷୟରେ କହିବାକୁ ଗଲେ, ଏହା ଶିବମ୍ ମାଭି ଯିଏକି ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ପାଇଁ ଶୋ’ର ଷ୍ଟାର୍ ଥିଲେ କାରଣ ସେ ତାଙ୍କର ପ୍ରଥମ ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ଚେହେରାକୁ ଏକ ସମ୍ବେଦନଶୀଳ ଚାରି ୱିକେଟ୍ ହଲରେ ଚିହ୍ନିତ କରିଥିଲେ ଯେଉଁଥିରେ ଭାରତକୁ ଏକ ଭଲ ଆରମ୍ଭ କରିବା ପାଇଁ ପାୱାରପ୍ଲେରେ ଦୁଇଟି ବଡ ଅନ୍ତର୍ଭୁକ୍ତ ହୋଇଥିଲା |

ଏହାପୂର୍ବରୁ ଦୀପକ ହୁଡା ଏବଂ ଆକ୍ସାର ପଟେଲଙ୍କ ଚମତ୍କାର 68 ରନ୍ ସହଭାଗୀତା ଟପ୍ ଅର୍ଡର ବିଫଳତା ସତ୍ତ୍ୱେ ଭାରତକୁ 168 ବୋର୍ଡରେ ରଖିବାରେ ସାହାଯ୍ୟ କରିଥିଲା। ସୂର୍ଯ୍ୟକୁମାର ଯାଦବ, ସଞ୍ଜୁ ସାମସନ ଏବଂ ଶୁବମାନ ଗିଲ ଏକକ ଅଙ୍କ ସ୍କୋର କରିଥିବାବେଳେ ଇଶାନ 37 ରନ କରି ନିଜର ଭଲ ଫର୍ମ ଜାରି ରଖିଥିବାବେଳେ ହାର୍ଦ୍ଦିକ ପାଣ୍ଡ୍ୟା 27 ବଲରେ 29 ରନ୍ କରିଥିଲେ।

Leave a Reply

Your email address will not be published.