U19 ବିଶ୍ୱକପ୍ ବିଜେତା 5 ଜଣ ମହିଳା ଖେଳାଳିଙ୍କୁ WIPL 2023 ନିଲାମରେ ମିଳିପାରେ ବଡ ସୁଯୋଗ

ରବିବାର ଫାଇନାଲରେ ଇଂଲଣ୍ଡକୁ ପରାସ୍ତ କରି ଭାରତ U19 ବାଳିକା ଉଦଘାଟନୀ U19 ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପ ଜିତିଥିଲା | ଭାରତୀୟ ଶିବିରରେ ଦୁଇଜଣ ଯୁବକ ଖେଳାଳି ଥିଲେ ଯେଉଁମାନେ ଏକ ଅତୁଳନୀୟ ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟ କରିଥିଲେ | ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟର ଅଗ୍ରଣୀ ରନ୍-ଗେଟର୍ ଭାବେ ଶ୍ୱେତା ସେହରାୱତ ଶେଷ ହୋଇଥିବାବେଳେ ପାର୍ଶାଭି ଚୋପ୍ରା ଅଗ୍ରଣୀ ୱିକେଟ୍ ନେଇଥିଲେ। ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପ ବିଜୟ ପରେ, ଯୁବତୀମାନେ WPL ନିଲାମ ସମୟରେ ଧ୍ୟାନର କେନ୍ଦ୍ରବିନ୍ଦୁ ହେବେ |

1) ଶ୍ୱେତା ସେହରାୱତ୍

ତାଙ୍କ ପାଖରେ ଥିବା ଆନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ଅଭିଜ୍ଞତାର ପରିମାଣକୁ ବିଚାର କରି ଶାଫାଲି ଭର୍ମା ତାଙ୍କ ବ୍ୟାଟିଂ ସହିତ ମଞ୍ଚ ସ୍ଥିର କରିବେ ବୋଲି ଆଶା କରାଯାଉଥିଲା। ଅବଶ୍ୟ, ତାଙ୍କ ଓପନିଂ ଶ୍ୱେତା ସେହରାୱତ ତାଙ୍କୁ ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟରେ ବ୍ୟାଟିଂ କରି ଦଳର ଅଗ୍ରଣୀ ରନ୍-ଗେଟର୍ ହୋଇଥିଲେ। ସେ ହାରାହାରି 99 ରେ 297 ରନ୍ ଏବଂ 139.43 ର ଚମତ୍କାର ଷ୍ଟ୍ରାଇକ୍ ହାର ସହିତ ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟ ସମାପ୍ତ କରିଥିଲେ | ଶେରୱାଟଙ୍କ ନାମରେ ମଧ୍ୟ ତିନି ଅର୍ଦ୍ଧ ଶତାବ୍ଦୀ ଥିଲା | ଏପରି ଏକ ପ୍ରଭାବଶାଳୀ ପ୍ରଦର୍ଶନ ପରେ ସମସ୍ତ ଦଳ ତାଙ୍କ ଦସ୍ତଖତ ପାଇଁ ନଜର ରଖିବେ |

2) ପାର୍ଶାଭି ଚୋପ୍ରା

U-19 ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପ୍‌ରେ ଭାରତ ପାଇଁ ଅଗ୍ରଣୀ ୱିକେଟ୍ ନେଇଥିଲେ ପାରସ୍ୱୀ ଚୋପ୍ରା। ମୋଟ ଉପରେ ସେ ଖେଳିଥିବା six ଟି ମ୍ୟାଚରେ 11 ଟି ୱିକେଟ୍ ନେଇ ଦ୍ୱିତୀୟ ଶ୍ରେଷ୍ଠ ବୋଲର ହୋଇଥିଲେ। 16 ବର୍ଷୀୟା ଶୃଙ୍ଖଳିତ ବୋଲିଂ ସହିତ ବିରୋଧୀଙ୍କୁ ଅସୁବିଧାରେ ପକାଇପାରେ | ଲେଗ ସ୍ପିନର ଫାଇନାଲରେ ଦୁଇଟି ୱିକେଟ୍ ନେଇ ଚାରି ଓଭରରୁ ମାତ୍ର 13 ରନ୍ ଦେଇ ସମ୍ବେଦନଶୀଳ ହୋଇଥିଲେ। WPL ନିଲାମ ସମୟରେ ଯୁବକ ନିଶ୍ଚିତ ଭାବରେ ଏକ ସୁଟ୍ ହେବ |

3) ମନ୍ନତ କାଶ୍ୟପ

ମନ୍ଥର ବାମହାତୀ ସ୍ପିନର ଏହି ଟୁର୍ଣ୍ଣାମେଣ୍ଟରେ ଭାରତୀୟ ମହିଳାମାନଙ୍କ ପାଇଁ ଦ୍ୱିତୀୟ ଶ୍ରେଷ୍ଠ ବୋଲର ଥିଲେ। ପଟିଆଲା ସ୍ପିନର ଟୁର୍ଣ୍ଣାମେଣ୍ଟରେ ନଅଟି ୱିକେଟ୍ ନେଇଥିଲେ ଏବଂ ସ୍କଟଲାଣ୍ଡ ବିପକ୍ଷରେ ଶ୍ରେଷ୍ଠ ବୋଲର ବୋଲିଂ କରିଥିଲେ। କାଶ୍ୟପ ଦ୍ରୁତ ଅଗ୍ରଗତି କରିଛନ୍ତି ଏବଂ WPL ଅଭିଜ୍ଞତା ନିଶ୍ଚିତ ଭାବରେ ତାଙ୍କୁ ଖେଳ ଖେଳିବାରେ ସାହାଯ୍ୟ କରିବ |

4) ସୋମିଆ ତିୱାରୀ

ଟୁର୍ଣ୍ଣାମେଣ୍ଟରେ ଯୁବତୀ ଜଣକ ପ୍ରଭାବଶାଳୀ ହୋଇଥିଲେ କେବଳ ଗୋଟିଏ ପ୍ରାନ୍ତରୁ ଇନିଂସ ରଖିବା ନୁହେଁ, ବରଂ ମ୍ୟାଚ୍ ଗଭୀର ମଧ୍ୟ | ବିଶ୍ୱକପ୍‌ର ଫାଇନାଲରେ ତାଙ୍କର 24 ରନ୍ର ଅପରାଜିତ ନକ୍ ତାଙ୍କ ମାନସିକ ଦୃଢ଼ତା ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିବା ସହିତ ଭାରତ ଦୁଇଟି ପ୍ରାରମ୍ଭିକ ୱିକେଟ୍ ହରାଇଲା। ତିୱାରୀ ତାଙ୍କ ଆଙ୍ଗୁଠି ଅତିକ୍ରମ କରି ରଖିବେ ଏବଂ ଆଶା କରିବେ ଯେ ତାଙ୍କର ପ୍ରଦର୍ଶନ ପ୍ରଥମ ସିଜିନରେ ରେ WPL ଚୁକ୍ତି କରିବ |

5) ଟିଟା ସାଧୁ |

ଟୁର୍ଣ୍ଣାମେଣ୍ଟରେ ବେଙ୍ଗାଲୁରୁର ସିମର ପ୍ରଭାବଶାଳୀ ହୋଇ ଇନିଂସ ଆରମ୍ଭରେ ଦଳକୁ ପ୍ରାରମ୍ଭିକ ସଫଳତା ଦେଇଥିଲା। ଡାହାଣହାତୀ ବୋଲର ଟୁର୍ଣ୍ଣାମେଣ୍ଟରେ 6 ଟି ୱିକେଟ୍ ନେଇଥିଲେ ଯାହା ଭାରତୀୟ ଦଳକୁ ସାହାଯ୍ୟ କରିଥିଲା। ଫାଇନାଲ୍ ସମୟରେ ସେ ଦୁଇଟି ପ୍ରାରମ୍ଭିକ ୱିକେଟ୍ ନେଇ ଚାରି ଓଭରରୁ ମାତ୍ର ରନ୍ ଦେଇ ଅତୁଳନୀୟ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିଥିଲେ। ଯୁବ ପେସର୍ ପାଇଁ ବିଡିଂ କରିବା ସମୟରେ ଡବ୍ଲୁପିଏଲ୍ ଦଳମାନେ ପଛଘୁଞ୍ଚା ଦେବେ ନାହିଁ |

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *