ରଣଜୀ ଟ୍ରଫିରେ ରନ୍ ଜାରି ରଖିଥିବା ଯୁବ କ୍ରିକେଟର ରିଷଭ ପନ୍ତଙ୍କ ବଦଳରେ ପ୍ରଥମ ପସନ୍ଦ ହେବେ

ଯେକୌଣସି ଅପକମିଂ କ୍ରିକେଟରଙ୍କ ପାଇଁ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ଜାତୀୟ କଲ୍ ଅପ୍ ସ୍ୱପ୍ନ ସାକାର ହୋଇଛି ଏବଂ ଯୋଗ୍ୟତା ହାସଲ କରିବାକୁ ଘରୋଇ କ୍ରିକେଟ୍ ରେ ବହୁ ସଂଖ୍ୟାରେ ୱିକେଟ୍ ନେବାକୁ ପଡିବ। ଏବଂ ଯଦି ଚୟନ ମାନଦଣ୍ଡକୁ ବୁଝିବାକୁ ହେବ, ତେବେ 25 ବର୍ଷୀୟ ମୁମ୍ବାଇ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ ସରଫରାଜ ଖାନ୍ ଘରୋଇ ରେଡ୍-ବଲ୍ କ୍ରିକେଟ୍ ରେ ନିଜ ବ୍ୟାଟ୍ ସହିତ ସମସ୍ତ ସଠିକ୍ କୋଳାହଳ କରୁଛନ୍ତି, ବିଶେଷ କରି ପ୍ରିମିୟର ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟ ରଣଜୀ ଟ୍ରଫିରେ ତାଙ୍କର ପ୍ରଦର୍ଶନ ସହିତ |

ସରଫାରାଜ, ଯିଏକି ରଣଜୀ ଟ୍ରଫି 2021-22 ରେ ବମ୍ପର ସିଜନ୍ ଥିଲା, ସର୍ବାଧିକ ରନ୍-ଗେଟର୍ ସ୍କୋର କରି 982 ରନ୍ ସ୍କୋର କରି ହାରାହାରି 122.75 ନଅ ଇନିଂସରେ, ଚଳିତ ସିଜିନର ଦ୍ୱିତୀୟ ଗେମ୍ରେ ହାଇଦ୍ରାବାଦ ବିପକ୍ଷରେ ଏକ ଶତାବ୍ଦୀ ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲା ଏବଂ ବର୍ତ୍ତମାନ ହେଉଛି ତାମିଲନାଡୁ ବିପକ୍ଷରେ ସମାନ ସ୍କୋରରେ 126 ରେ ଅପରାଜିତ ଥିବାରୁ ସେ କେବଳ ରନ୍ ସ୍କୋର ବନ୍ଦ କରିପାରିବେ ନାହିଁ | 50 ଇନିଂସରେ ସରଫରାଜଙ୍କର 12 ଟି ପ୍ରଥମ ଶ୍ରେଣୀ ଶତକ ରହିଛି ଏବଂ ଅନେକଙ୍କ ଅନୁଯାୟୀ ସେ କେବଳ ଶବ୍ଦ କରୁନାହାଁନ୍ତି ବରଂ ଜାତୀୟ ଚୟନର ଦ୍ୱାର ବନ୍ଦ କରୁଛନ୍ତି। ଇଣ୍ଡିଆ ଏ ମ୍ୟାଚ୍‌ରେ କମ୍ ସ୍କୋର ରେକର୍ଡ କରିବା ପରେ ସରଫରାଜ ବାଂଲାଦେଶ ଟେଷ୍ଟ ପାଇଁ ଭାରତ ଦଳର ଅଂଶ ହୋଇନଥିଲେ, ତଥାପି ସେ ପ୍ରତ୍ୟେକ ଇନିଂସରେ କିମ୍ବା ଦୁଇଟିରେ ରନ୍ ପରେ ରନ୍ ଟେଷ୍ଟ୍ କଲ ଅପ୍ ପାଇଁ ମାମଲା ଜାରି ରଖିଛନ୍ତି।

ଆଶା କରାଯାଉଥିବା ପରି, ସରଫରାଜ ତାଙ୍କର ଦ୍ୱାଦଶ ଏଫ୍ସି ଟନ୍ ଏବଂ ମୁମ୍ବାଇ ପାଇଁ 9 ରେ ପହଞ୍ଚିବା ପରେ ପ୍ରତିକ୍ରିୟାଗୁଡ଼ିକ ଅଧିକ ପ୍ରଭାବିତ ହୋଇଥିଲା | ଅନେକ କହିଛନ୍ତି ଯେ ସେ ଚୟନଠାରୁ ଦୂରରେ ନୁହଁନ୍ତି, ଜଣେ ପ୍ରଶଂସକ କହିଛନ୍ତି ଯେ ସେ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲୀୟ ଟେଷ୍ଟ ସିରିଜ୍ ପାଇଁ ରିଷଭ ପନ୍ତଙ୍କ ପାଇଁ ଆଦର୍ଶ ସ୍ଥାନ ହୋଇପାରନ୍ତି। ରିଷଭକୁ ବହୁ ସମୟ ପାଇଁ ବାଦ ଦିଆଯିବାର ସମ୍ଭାବନା ରହିଛି ଏବଂ ଏହା ଭାରତୀୟ ଲାଇନ୍ ଅପରେ ଦୁଇଟି ସ୍ଥାନ ଖୋଲିପାରେ |

Leave a Reply

Your email address will not be published.