ପଦାକୁ ଆସିଲା ସତ ! କାହିଁକି ରୋହିତ ଶର୍ମା ଏବଂ ବିରାଟ କୋହଲିଙ୍କୁ NZ T20I ରୁ ବାଦ ଦେଇଛି BCCI

ପୂର୍ବତନ ଭାରତୀୟ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ ସୁନୀଲ ଗାଭାସ୍କର କହିଛନ୍ତି ଯେ ବିରାଟ କୋହଲି, ରୋହିତ ଶର୍ମା ଏବଂ କେ.ଏଲ୍ ରାହୁଲ ନ୍ୟୁଜିଲ୍ୟାଣ୍ଡ ବିପକ୍ଷ ଆଗାମୀ ସିରିଜର ଅଂଶ ନଥିଲେ ମଧ୍ୟ ପୁରୁଷଙ୍କ ପାଇଁ ବ୍ଲୁ ପାଇଁ ଟି-୨୦ ଖେଳିବାର ସୁଯୋଗ ପାଇଛନ୍ତି। 2024 ଆଇସିସି ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପରେ ଯୁବ ଖେଳାଳିଙ୍କ ସହ ଯିବାକୁ ଚାହୁଁଥିବାରୁ ଚୟନକର୍ତ୍ତା ଏବଂ ବିସିସିଆଇ ବରିଷ୍ଠ ସଦସ୍ୟଙ୍କୁ ସ୍ୱଳ୍ପ ଫର୍ମାଟରେ ବିଚାର କରିବେ ନାହିଁ ବୋଲି ଖବର ଆସିଛି। ଗାଭାସ୍କର କହିଛନ୍ତି ଯେ ବିରାଟ ଏବଂ ରୋହିତଙ୍କୁ ବିଶ୍ରାମ ଦିଆଯାଇଛି ତେଣୁ ସେମାନେ ଫେବୃଆରୀ 9 ରୁ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ବିପକ୍ଷ ଆଗାମୀ ଚାରି ମ୍ୟାଚ୍ ବିଶିଷ୍ଟ ଟେଷ୍ଟ ସିରିଜ୍ ପାଇଁ ସତେଜ ରହିପାରିବେ।

“ନୂତନ ଚୟନ କମିଟି 2024 ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପ ପୂର୍ବରୁ ନୂତନ ଖେଳାଳିଙ୍କୁ ଯାଞ୍ଚ କରିବାକୁ ଚାହୁଁଛି। କିନ୍ତୁ ଏହାର ଅର୍ଥ ନୁହେଁ ଯେ ବିରାଟ, ରୋହିତ, ଏବଂ ରାହୁଲ ସବୁଠାରୁ କମ୍ ଫର୍ମାଟରେ ଖେଳିବେ ନାହିଁ |“ଯଦି ବିରାଟ ଏବଂ ରୋହିତ ବର୍ଷସାରା ପ୍ରଦର୍ଶନ କରନ୍ତି, ତେବେ ସେମାନେ ବିଶ୍ୱକପରେ ଖେଳିବେ। ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ବିପକ୍ଷ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ଟେଷ୍ଟ ସିରିଜକୁ ଧ୍ୟାନରେ ରଖି ସେମାନଙ୍କୁ 10 ଦିନ ପାଇଁ ବିଶ୍ରାମ ଦିଆଯାଇଛି ବୋଲି ସେ ସ୍ପୋର୍ଟସ ଟାକକୁ କହିଛନ୍ତି। ଗାଭାସ୍କର କହିଛନ୍ତି ଯେ ବିରାଟ କୋହଲିଙ୍କ ଭୂମିକା ଇନିଂସକୁ ଲଙ୍ଗର କରିବା ଏବଂ ଶେଷ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଖେଳିବା। ତଥାପି, ଷ୍ଟାର୍ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ ସୀମାକୁ ଛୁଇଁ ପାରନ୍ତି ଏବଂ ଏକ ପ୍ରଭାବଶାଳୀ ଷ୍ଟ୍ରାଇକ୍ ହାରରେ ରନ୍ ସ୍କୋର କରିଥିଲେ | ଗାଭାସ୍କର କହିଛନ୍ତି ଯେ ୱିକେଟ୍ ମଧ୍ୟରେ ଚାଲିଥିବାରୁ ବିରାଟ ଭଲ ଷ୍ଟ୍ରାଇକ୍ ହାର ବଜାୟ ରଖିପାରିବେ।

ଟି-୨୦ ପରେ ଭାରତ ଟେଷ୍ଟ କ୍ରିକେଟରେ No1 ହୋଇଛି

ଜାନୁୟାରୀ 17, ମଙ୍ଗଳବାର ଦିନ ଭାରତ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆକୁ ବିସ୍ଥାପିତ କରି 1 ନମ୍ବର ସ୍ଥାନ ପାଇଥିବା ଟେଷ୍ଟ ଦଳ ହୋଇପାରିଛି। ସର୍ବଶେଷ ଅଦ୍ୟତନ ହୋଇଥିବା ଆଇସିସି ମାନ୍ୟତାରେ ଭାରତ 3,690 ପଏଣ୍ଟ ସହ ଶୀର୍ଷରେ ଥିବାବେଳେ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ 3,231 ପଏଣ୍ଟ ସହ ଦ୍ୱିତୀୟ ସ୍ଥାନରେ ରହିଛି। ଯେଉଁଠାରେ ସେମାନେ ଟାଇଗର୍ସକୁ 2-0ରେ ପରାସ୍ତ କରିଥିଲେ | ଏହି ସମୟରେ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ମଧ୍ୟ ଶେଷ ହୋଇଥିବା ଟେଷ୍ଟ ସିରିଜରେ ୱେଷ୍ଟଇଣ୍ଡିଜ୍ ଏବଂ ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକାକୁ ପରାସ୍ତ କରିଥିବାରୁ କୌଣସି ମ୍ୟାଚ୍ ହାରିନାହିଁ। ଆୟୁସ୍ ଏବଂ ରୋହିତ ଶର୍ମାଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱାଧୀନ ଦଳ ଫେବୃଆରୀରେ ଚାରି ମ୍ୟାଚ୍ ବିଶିଷ୍ଟ ଟେଷ୍ଟ ସିରିଜ୍ ପାଇଁ ଶିଙ୍ଗ ଲକ୍ କରିବେ, ଯାହା ଜୁନ୍ରେ ହେବାକୁ ଥିବା ବିଶ୍ୱ ଟେଷ୍ଟ ଚାମ୍ପିଅନସିପ୍ ଫାଇନାଲ୍ ପାଇଁ ଫାଇନାଲିଷ୍ଟମାନଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ନିଶ୍ଚିତ କରିବ।

Leave a Reply

Your email address will not be published.