ଆସନ୍ତା ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ବିପକ୍ଷ ଚାରି ମ୍ୟାଚ୍ ବିଶିଷ୍ଟ ଟେଷ୍ଟ ସିରିଜରେ ରିଷଭଙ୍କ ବଦଳରେ ଖେଳିବେ ଏହି ଖେଳାଳି

ଏକ କାର ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ଆହତ ହେତୁ ପନ୍ତ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ବିପକ୍ଷରେ ଭାରତର ଆଗାମୀ ଟେଷ୍ଟ ସିରିଜରୁ ବଞ୍ଚିତ ହୋଇପାରନ୍ତି। ଦିଲ୍ଲୀ-ଦେହରାଡୁନ୍ ରାଜପଥରେ ଦୁର୍ଘଟଣାର ସମ୍ମୁଖୀନ ହୋଇଥିବା ବେଳେ ପନ୍ତ ତାଙ୍କ ପରିବାରକୁ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟଜନକ ପରିଦର୍ଶନ କରିବା ପାଇଁ ଦେହରାଡୁନ୍ ଯାଉଥିଲେ। ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ବିପକ୍ଷ ଚାରି ଟେଷ୍ଟ ସିରିଜ ପରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବାକୁ ଥିବା 2023 ଇଣ୍ଡିଆନ୍ ପ୍ରିମିୟର ଲିଗ୍ (ଆଇପିଏଲ୍) ରେ 25 ବର୍ଷୀୟ ଖେଳାଳି ବଞ୍ଚିତ ହୋଇପାରନ୍ତି ବୋଲି ପୂର୍ବରୁ ଖବର ରହିଛି। ସମ୍ପ୍ରତି ଟେଷ୍ଟରେ କେ.ଏସ୍ ଭରତ ଭାରତର ଦ୍ୱିତୀୟ ପସନ୍ଦ ୱିକେଟ୍ କିପର ହୋଇଛନ୍ତି କିନ୍ତୁ ପୂର୍ବତନ ଭାରତ ସ୍ପିନର ମନିନ୍ଦର ସିଂ ଅନୁଭବ କରୁଛନ୍ତି ଯେ ଇଶାନ କିଶନ ହିଁ ଦଳକୁ ପନ୍ତଙ୍କ ସ୍ଥାନ ଭାବରେ ବିଚାର କରିବା ଉଚିତ। “ଯଦି ସେ ସାକ୍ଷାତ କରିଥିବା ଦୁର୍ଭାଗ୍ୟଜନକ ଦୁର୍ଘଟଣା ହେତୁ ପନ୍ତ ଚୟନ ପାଇଁ ଉପଲବ୍ଧ ନୁହଁନ୍ତି, ତେବେ ମୋର ବିଶ୍ୱାସ ଯେ ଦଳ ପରିଚାଳନା ସମସ୍ତ ଫର୍ମାଟରେ ସେହି ଭୂମିକା ପାଇଁ ଇଶାନ କିଶାନଙ୍କୁ (ଯିଏ ବାମହାତୀ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍) ଉଠାଇବା ଉଚିତ୍। ସେ ଜଣେ ଆଦର୍ଶ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ପାଇଁ ପ୍ରାର୍ଥୀ ଯଦି ପନ୍ତ ପାଖରେ ନାହାଁନ୍ତି ବୋଲି ମନିନ୍ଦର ମୋ ଖେଲ ଉପରେ କହିଛନ୍ତି।

ଗତ ମାସରେ ବାଂଲାଦେଶ ବିପକ୍ଷ ଏକ ଦିନିକିଆରେ ସେ ରେକର୍ଡ ଦ୍ୱିଶତକ ହାସଲ କରିଥିବା ବେଳେ କିଶନଙ୍କ ଷ୍ଟକ ଡେଇଁପଡିଥିଲା। ଏହା ଦ୍ରୁତତମ ଦ୍ୱିଗୁଣ ଶତାବ୍ଦୀ ଥିଲା ଏବଂ ମନିନ୍ଦର ଅନୁଭବ କରନ୍ତି ଯେ କିଶନ୍, ପନ୍ତଙ୍କ ପରି, ବଡ଼ ମୁହୂର୍ତ୍ତରେ ବିତରଣ କରିବାର ନକ୍ସା ଅଛି | “ଏହିପରି ସମ୍ଭାବ୍ୟ ଖେଳାଳିଙ୍କୁ ପୁରସ୍କୃତ କରିବା ଦଳ ପରିଚାଳନା ଏବଂ ଚୟନକର୍ତ୍ତାଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟ ଏବଂ ମୁଁ ଦୃଢ଼ ଭାବରେ ବିଶ୍ୱାସ କରେ ଯେ ଇଶାନ୍ କିଶାନଙ୍କର ଏକ ବଡ ମ୍ୟାଚ୍ ଖେଳାଳିଙ୍କ ନାକ ଅଛି। ମୋର ବିଶ୍ୱାସ ଯେ ଯଦି ଜଣେ ଖେଳାଳି ଅଛନ୍ତି, ଯିଏ ରିଷଭ ପନ୍ତଙ୍କ ନିକଟବର୍ତ୍ତୀ ଫର୍ମାଟରେ ଅଛନ୍ତି, ଏହା ଇଶାନ କିଶାନ ବୋଲି ମନିନ୍ଦର କହିଛନ୍ତି।

ଭାରତରେ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆର ଚାରି ମ୍ୟାଚ୍ ବିଶିଷ୍ଟ ଟେଷ୍ଟ ସିରିଜ୍ ଫେବୃଆରୀ 9 ରେ ନାଗପୁରରେ ଆରମ୍ଭ ହେବ | ଦ୍ୱିତୀୟ ଟେଷ୍ଟ ପରେ ଫେବୃଆରୀ 17 ରୁ ଦିଲ୍ଲୀରେ ଖେଳାଯିବ ଯାହା ପରେ ମାର୍ଚ୍ଚ 1 ରୁ ଆରମ୍ଭ ହେବାକୁ ଥିବା ତୃତୀୟ ଟେଷ୍ଟ ପାଇଁ ଧର୍ମସଲା ଅଭିମୁଖେ ଯାତ୍ରା ହେବ | ଚତୁର୍ଥ ତଥା ଅନ୍ତିମ ଟେଷ୍ଟ ଅହମ୍ମଦାବାଦରେ ଆୟୋଜିତ ହେବ ଏବଂ ମାର୍ଚ୍ଚ 9 ରେ ଆରମ୍ଭ ହେବ |

Leave a Reply

Your email address will not be published.