ଶୁଭମ ଗିଲି 200 ସତକ ମାରିବା ପରେ ଈଶାନ କିସାନ ଙ୍କ ବଡ ବୟାନ କହିଲେ ମୁଁ 200 ମାରିବା ପରେ ତିନିଟା ମ୍ୟାଚ ରୁ ଡ୍ରପ ହୋଇଥିଲି . ପଢ଼ନ୍ତୁ ଖେଳ ଖବର

ବାମହାତୀ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ ଇଶାନ୍ କିଶନ୍ ସୀମା ଗାଭାସ୍କର ଟ୍ରଫି ପାଇଁ ତାଙ୍କର ପ୍ରଥମ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ଟେଷ୍ଟ୍ କଲ୍ ପାଇ ଆନନ୍ଦିତ | ଫେବୃଆରୀ 9 ରେ ନାଗପୁରର ବିଦର୍ଭ କ୍ରିକେଟ୍ ଆସୋସିଏସନ୍ ଷ୍ଟାଡିୟମରେ ଏହି ସିରିଜ୍ ଆରମ୍ଭ ହେବ | ସେ ତାଙ୍କର ପ୍ରଥମ ଟେଷ୍ଟ କଲ୍-ଅପ୍ ଉପରେ ତାଙ୍କ ପିତା ପ୍ରଣବ କୁମାର ପାଣ୍ଡେଙ୍କର ପ୍ରଥମ ପ୍ରତିକ୍ରିୟାକୁ ସ୍ମରଣ କରିଥିଲେ। ସେ ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି ଯେ ତାଙ୍କ ପିତା ଟେଷ୍ଟ କ୍ରିକେଟ୍ ହେଉଛି ପ୍ରକୃତ ଡିଲ୍। ଇଶାନ ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି ଯେ ତାଙ୍କ ଟେଷ୍ଟ କଲ୍ ଅପ୍ ଖବର ଶୁଣି ତାଙ୍କ ପିତା ଅତ୍ୟଧିକ ଆନନ୍ଦିତ ଥିଲେ। ମୋ ବାପା ସୁପର ପମ୍ପ୍ ହୋଇଥିଲେ, ସେ କହିଥିଲେ ଯେ ‘ଆଇସ୍ ହେ ମେହନାତ୍ କର୍ନା ହ i, ଆଇସ୍ ହାଇ ଅଭ୍ୟାସ କର୍ନି ହ i (ଏହିପରି ପରିଶ୍ରମ ଜାରି ରଖ, ଏହିପରି ଅଭ୍ୟାସ ଜାରି ରଖ) ଇଶାନ୍ କିଶାନ୍ କହିଛନ୍ତି, ମୁଁ ବହୁତ ଖୁସି। ଯେତେବେଳେ ବି ମୁଁ ଧଳା ବଲ୍ କ୍ରିକେଟ୍ ରେ ଭଲ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରୁଥିଲି ମୋ ବାପା କହୁଥିଲେ ଟେଷ୍ଟ କ୍ରିକେଟ୍ ହେଉଛି ପ୍ରକୃତ ଡିଲ୍ | ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଟେଷ୍ଟରେ ପ୍ରକୃତ ରହିଛି, ଏହା ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ଙ୍କ ଦକ୍ଷତା ପରୀକ୍ଷା କରେ ଏବଂ ଟେଷ୍ଟ କ୍ରିକେଟ୍ ଖେଳିବା ଏକ ବଡ କଥା ବୋଲି ଇଶାନ ତାଙ୍କ ପିତାଙ୍କ ପ୍ରତିକ୍ରିୟା ବିଷୟରେ କହିଛନ୍ତି।

ମୁଁ ରେଡ୍ ବଲ୍ କ୍ରିକେଟ୍ ଖେଳିବାକୁ ଉପଭୋଗ କରେ: ଇଶାନ୍ କିଶାନ୍ |ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ ଇଶାନ୍ କିଶାନ୍ ରେଡ୍ ବଲ୍ କ୍ରିକେଟ୍ ଖେଳିବାକୁ ଉପଭୋଗ କରନ୍ତି | ସେ ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି ଯେ ଟେଷ୍ଟ କ୍ରିକେଟ୍ ରେ ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତି ରନ୍ ସ୍କୋର କରିବାକୁ ଯଥେଷ୍ଟ ସମୟ ପାଇଥାଏ ଏବଂ ପରିସ୍ଥିତି ମଧ୍ୟ ପ୍ରତ୍ୟେକ ଅଧିବେଶନରେ ପରିବର୍ତ୍ତନ ଆଣେ | ୱିକେଟ୍ କିପର ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଫର୍ମାଟ୍ ଖେଳିବାବେଳେ ଜଣେ ସମ୍ବେଦନଶୀଳ ହେବା ଆବଶ୍ୟକ। ଶୁଭମାନ ଗିଲଙ୍କ ସହ କଥାବାର୍ତ୍ତା କରି ଇଶାନ କିଶନ କହିଛନ୍ତି,

“ମୁଁ ଟେଷ୍ଟ ଦଳକୁ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରି ବହୁତ ଖୁସି, କାରଣ ଲୋକମାନେ ଏହାକୁ ପ୍ରକୃତ ଖେଳ ଭାବରେ ଗ୍ରହଣ କରନ୍ତି | ଭଲ କରିବାକୁ କଠିନ ଚେଷ୍ଟା କରିବ | ମୁଁ ରେଡ୍-ବଲ୍ କ୍ରିକେଟ୍ ଖେଳିବାକୁ ଉପଭୋଗ କରେ | ଧଳା ବଲ୍ ଅପେକ୍ଷା ଲାଲ୍ ବଲ୍ ଅଧିକ ସୁଇଙ୍ଗ୍ କରେ ଏବଂ ସେଠାରେ ଟିକିଏ ସ୍ଲେଜିଙ୍ଗ୍ ମଧ୍ୟ ଅଛି | ରନ୍ ସ୍କୋର କରିବାକୁ ଆପଣଙ୍କର ଯଥେଷ୍ଟ ସମୟ ଅଛି; ପ୍ରତ୍ୟେକ ଅଧିବେଶନ ସହିତ ପରିସ୍ଥିତି ମଧ୍ୟ ବଦଳି ଯାଇଛି। ”ମୁଁ ଭାବୁଛି ଲାଲ୍ ବଲରେ ମୁଁ ନଂ 6 ରେ ବ୍ୟାଟିଂ କରେ ଏବଂ ପରିସ୍ଥିତି ଟିକିଏ ଅଲଗା ଅଟେ | ତୁମେ ପରିସ୍ଥିତିକୁ ଆବଶ୍ୟକ ଏବଂ ଏକ ୱାଇଲ୍ଡ ଶଟ୍ ଖେଳିବା ପରିବର୍ତ୍ତେ, ଜଣେ ଅଧିକ ବୁଦ୍ଧିମାନ ହେବା ଆବଶ୍ୟକ | ଯଦି ବଲ୍ ମୋ ଆର୍କରେ ରହିବ ଏବଂ ଫିଲ୍ଡରମାନେ ଉପରକୁ ଉଠିବେ, ମୁଁ ସୀମାକୁ ଯିବି ବୋଲି ସେ କହିଛନ୍ତି।

Leave a Reply

Your email address will not be published.