ନ୍ୟୁଜିଲାଣ୍ଡ ହ୍ୱାଇଟ-ବଲ୍ ସିରିଜ୍ ପାଇଁ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆର ସ୍ୱାର୍ଡ ! ଜସପ୍ରୀତ ବୁମ୍ରାଙ୍କ ସହିତ କାହିଁକି ବାଦ ପଡିଲେ ସଞ୍ଜୁ ସାମସନ୍

ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ବିପକ୍ଷ ଚାଲିଥିବା ODI ସିରିଜ ଶେଷ ହେବା ପରେ ଗୁଆହାଟୀରେ ମଙ୍ଗଳବାର (ଜାନୁଆରୀ 10) ରେ ଭାରତ 67 ରନରେ ଜିତିଥିବା ବେଳେ ମେନ ଇନ୍ ବ୍ଲୁ ତିନି ମ୍ୟାଚ୍ ବିଶିଷ୍ଟ ODI ସିରିଜ୍ ଏବଂ ତିନୋଟି ଟି-ଟ୍ୱେଣ୍ଟିରେ ନ୍ୟୁଜିଲ୍ୟାଣ୍ଡକୁ ଭେଟିବ। ଭାରତ ଏବଂ ନ୍ୟୁଜିଲ୍ୟାଣ୍ଡ ମଧ୍ୟରେ 50 ଓଭର ମ୍ୟାଚ୍ ଯଥାକ୍ରମେ 18, 21, ଏବଂ 24 ରେ ହାଇଦ୍ରାବାଦ, ରାୟପୁର, ଏବଂ ଇନ୍ଦୋରରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବ ଏବଂ ଟି -20 ମ୍ୟାଚ୍ ଜାନୁଆରୀ 27, 29 ଏବଂ ଫେବୃଆରୀ 1 ରେ ରାଞ୍ଚିରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବ, ଲକ୍ଷ୍ନ , ଏବଂ ଅହମ୍ମଦାବାଦ |ବିସିସିଆଇର ନୂତନ ଚୟନ କମିଟି ଆଗାମୀ ସିରିଜ୍ ପାଇଁ ଦଳ ଘୋଷଣା କରିବ ଏବଂ ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ଦାୟିତ୍ୱରେ ଥିବା ଖେଳାଳିମାନେ ଦଳରେ ସ୍ଥାନ ବଜାୟ ରଖିବାର ସମ୍ଭାବନା ଅଧିକ ରହିଛି। କିନ୍ତୁ ଷ୍ଟାର ୱିକେଟ୍ କିପର-ବ୍ୟାଟର୍ ସଞ୍ଜୁ ସାମସନ୍ ଏବଂ ପେସର୍ ଜସପ୍ରୀତ ବୁମ୍ରାଙ୍କ ଉପଲବ୍ଧତାକୁ ନେଇ ସନ୍ଦେହ ଘେରରେ ରହିଛି। ସଞ୍ଜୁ ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ବିପକ୍ଷରେ ଭାରତର ଟି -20 ଦଳର ଏକ ଅଂଶ ଥିଲେ ଏବଂ ଜାନୁଆରୀ 3 ରେ ମୁମ୍ବାଇରେ ସିରିଜ୍ ଓପନର୍ରେ ସ୍ଥାନ ପାଇଥିଲେ, କିନ୍ତୁ ଆଣ୍ଠୁରେ ଆଘାତ ହେତୁ ପରବର୍ତ୍ତୀ ଦୁଇଟି ମ୍ୟାଚରୁ ବାଦ ପଡିଥିଲେ। ସେ ଦଳରେ ସ୍ଥାନ ପାଇବା ପାଇଁ ଠିକ୍ ସମୟରେ ଫିଟ୍ ହେବେ କି ନାହିଁ ସେ ବିଷୟରେ କୌଣସି ଅଦ୍ୟତନ ନାହିଁ। ଯଦି ସଞ୍ଜୁ ଏଥିରୁ ବଞ୍ଚିତ ହୁଅନ୍ତି, ତେବେ ଟି -20 ସିରିଜ ପାଇଁ ଇଶାନ କିଶନଙ୍କ ପଛରେ ଭାରତ ପାଇଁ ଦ୍ୱିତୀୟ ପସନ୍ଦ ୱିକେଟ୍ କିପର-ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ କିଏ ହେବେ ତାହା ଦେଖିବାକୁ କୌତୁହଳପ୍ରଦ ହେବ।

ଡିସେମ୍ବର 30, 2022 ରେ ଏକ ସଡକ ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ଆହତ ହେବା ପରେ ପନ୍ତ ଏକ ଦୀର୍ଘକାଳୀନ ଅନୁପସ୍ଥିତ, ଏବଂ ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ବିପକ୍ଷ ଟି-୨୦ ସିରିଜରେ କେ.ଏଲ୍ ରାହୁଲଙ୍କୁ ଚୟନ କରାଯାଇ ନାହିଁ। ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ରାହୁଲଙ୍କୁ T20I ସେଟଅପ୍ କୁ ଫେରାଇ ଆଣିବ କି କେ.ଏସ୍ ଭରତଙ୍କୁ ପ୍ରଥମ T20I କଲ୍-ଅପ୍ ଦେବ, ଯିଏ ଆସନ୍ତା ମାସରେ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ବିପକ୍ଷ ସୀମା-ଗାଭାସ୍କର ସିରିଜ୍ ପାଇଁ ଟେଷ୍ଟ ଦଳରେ ପନ୍ତଙ୍କ ସ୍ଥାନ ନେବେ? ଭରତ ଆଜି ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ପାଇଁ ଖେଳି ନାହାଁନ୍ତି ଏବଂ ବାଗି ଗ୍ରୀନ୍ସ ବିପକ୍ଷରେ ହାଇ ପ୍ରୋଫାଇଲ୍ ସିରିଜରେ ଖେଳିବା ପୂର୍ବରୁ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ତାଙ୍କୁ କିଛି ଆନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ଅଭିଜ୍ଞତା ଦେବାକୁ ଚିନ୍ତା କରିପାରେ, ଯଦିଓ ଫର୍ମାଟ୍ ଟେଷ୍ଟ କ୍ରିକେଟ୍ ଠାରୁ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଭିନ୍ନ ଅଟେ।

ଦୁଇଟି ଧଳା ବଲ୍ ସିରିଜ୍ ମଧ୍ୟରୁ ରବିନ୍ଦ୍ର ଜାଡେଜା ଭାରତୀୟ ଦଳରେ ସ୍ଥାନ ପାଇପାରିବେ କି ନାହିଁ ତାହା ଦେଖିବାକୁ କୌତୁହଳପ୍ରଦ ହେବ। ଭାରତ ପାଇଁ ଜାଡେଜାଙ୍କ ଶେଷ ପ୍ରଦର୍ଶନ ଏସିଆ କପ୍ 2022 ରେ ହୋଇଥିଲା ଏବଂ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ଟେଷ୍ଟ ସିରିଜରେ ସେ ଭାରତର ଆଶା ପାଇଁ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ବୋଲି ବିଚାର କଲେ ଯଦି ସେ ଫିଟ୍ ହୁଅନ୍ତି, ତେବେ ବିସିସିଆଇ ତାଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ଏକ ସୁଯୋଗ ଦେବାକୁ ଚିନ୍ତା କରିପାରେ। କିନ୍ତୁ ସମସ୍ତ ନିଶ୍ଚିତତା ସହିତ ଜସପ୍ରୀତ ବୁମ୍ରା ପୁରା ନ୍ୟୁଜିଲ୍ୟାଣ୍ଡ ସିରିଜରୁ ବଞ୍ଚିତ ହେବାକୁ ଯାଉଛନ୍ତି। ESPNCricinfo ର ଏକ ରିପୋର୍ଟ ଅନୁଯାୟୀ, ବୁମରା ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଫିଟ୍ ହେବା ପାଇଁ ଅଧିକ ସମୟ ଆବଶ୍ୟକ କରିବ ଏବଂ ଏହିପରି ସମଗ୍ର ବ୍ଲାକ୍ କ୍ୟାପ୍ ଆସାଇନମେଣ୍ଟ ଏବଂ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ସିରିଜର ପ୍ରଥମ ଦୁଇଟି ଟେଷ୍ଟକୁ ମଧ୍ୟ ହରାଇବ |

ନ୍ୟୁଜିଲ୍ୟାଣ୍ଡ ସିରିଜ ପାଇଁ ଭାରତର ସମ୍ଭାବ୍ୟ ODI ଦଳ: ରୋହିତ ଶର୍ମା (ଗ), ଶୁଭମାନ ଗିଲ, ବିରାଟ କୋହଲି, ଶ୍ରେୟସ ଆୟର, କେ.ଏଲ ରାହୁଲ (ଡବ୍ଲୁ), ହାର୍ଦ୍ଦିକ ପାଣ୍ଡ୍ୟା, ଆକ୍ସାର ପଟେଲ, ମହମ୍ମଦ ଶାମି, ଉମରନ ମଲିକ, ମହମ୍ମଦ ସିରାଜ, ୟୁଜଭେନ୍ଦ୍ର ଚହଲ, ସୂର୍ଯ୍ୟକୁମାର ଯାଦବ, ୱାଶିଂଟନ୍ ସୁନ୍ଦର, କୁଲଦୀପ ଯାଦବ, ଇଶାନ କିଶନ, ଅର୍ଶଦୀପ ସିଂ

ନ୍ୟୁଜିଲ୍ୟାଣ୍ଡ ସିରିଜ୍ ପାଇଁ ଭାରତର ସମ୍ଭାବ୍ୟ ଟି-୨୦ ଦଳ: ଇଶାନ୍ କିଶାନ୍ (ଡବ୍ଲୁ), ଶୁଭମାନ ଗିଲ, ସୂର୍ଯ୍ୟକୁମାର ଯାଦବ, ସଞ୍ଜୁ ସାମସନ, ହାର୍ଦ୍ଦିକ ପାଣ୍ଡ୍ୟା (ଗ), ଦୀପକ ହୁଡା, ଆକ୍ସାର ପଟେଲ, ହର୍ଷଲ ପଟେଲ, ଶିବମ ମାଭି, ଉମରନ ମଲିକ, ୟୁଜଭେନ୍ଦ୍ର ଚହଲ, ରାଉତରାଜ ଗାଇକୱାଡ, ୱାଶିଂଟନ୍ ସୁନ୍ଦର, ଅର୍ଶଦୀପ ସିଂ, ରାହୁଲ ତ୍ରିପାଠୀ, ମୁକେଶ କୁମାର

Leave a Reply

Your email address will not be published.