ଟିମ ଇଣ୍ଡିଆର ସବୁଠୁ ଧନୀ କୋଚ ! ରାହୁଲଙ୍କ ପାଖରେ ଅଛି ଏକ ବିଳାସ ପୁର୍ଣ ଜୀବନଶୈଳୀ

ରାହୁଲ ଦ୍ରାବିଡ ହେଉଛନ୍ତି ଭାରତ ପୁରୁଷ କ୍ରିକେଟ୍ ଦଳର ପୂର୍ବତନ ଅଧିନାୟକ ତଥା ଆନ୍ତର୍ଜାତୀୟ କ୍ରିକେଟ୍ ର ସମସ୍ତ ଫର୍ମାଟରେ ଭାରତର ବରିଷ୍ଠ ପୁରୁଷ ଜାତୀୟ ଦଳର ବର୍ତ୍ତମାନର ମୁଖ୍ୟ ପ୍ରଶିକ୍ଷକ। 2022 ସୁଦ୍ଧା ତାଙ୍କର ଆନୁମାନିକ ନିଟ୍ ମୂଲ୍ୟ 23 ବିଲିୟନ ଡ଼ଲାର୍ (INR 172 କୋଟି) ଅଟେ |

ରାହୁଲ ଦ୍ରାବିଡଙ୍କ ଦରମା

ବୋର୍ଡ ଅଫ୍ କଣ୍ଟ୍ରୋଲ ଫର କ୍ରିକେଟ୍ ଇନ୍ ଇଣ୍ଡିଆ (ବିସିସିଆଇ) ଅଧୀନରେ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆର ମୁଖ୍ୟ ପ୍ରଶିକ୍ଷକ ଭାବରେ ବର୍ତ୍ତମାନର କାର୍ଯ୍ୟରୁ ଦ୍ରାବିଡ ବାର୍ଷିକ 12 କୋଟି ଟଙ୍କା ଆୟ କରୁଛନ୍ତି। ତାଙ୍କ କୋଚିଂ କ୍ୟାରିୟର ବ୍ୟତୀତ ଦ୍ରାବିଡ ବିଭିନ୍ନ ବ୍ରାଣ୍ଡ ଏଣ୍ଡୋର୍ସମେଣ୍ଟ ମାଧ୍ୟମରେ ମଧ୍ୟ ଟଙ୍କା ରୋଜଗାର କରନ୍ତି |

ରାହୁଲ ଦ୍ରାବିଡଙ୍କ ନିବେଶ ଏବଂ ବିଳାସପୂର୍ଣ୍ଣତା |

ଦ୍ରାବିଡଙ୍କର ଅନେକ ବିଳାସପୂର୍ଣ୍ଣ କାର ଅଛି ଯାହାର ମୂଲ୍ୟ Rs. 60,00, 00, 000 ଟଙ୍କା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଯୋଗ କରିଥାଏ | 6 କୋଟି ତାଙ୍କ ପାଖରେ ଥିବା ବ୍ରାଣ୍ଡଗୁଡ଼ିକରେ ମର୍ସିଡିଜ୍ ବେଞ୍ଜ୍, ବିଏମଡବ୍ଲୁ ଏବଂ ହୁଣ୍ଡାଇ ଅନ୍ତର୍ଭୁକ୍ତ। କିଛି କାର ବ୍ୟକ୍ତିଗତ ଭାବରେ ତାଙ୍କ ଦ୍ୱାରା କିଣାଯାଇଥିବାବେଳେ ଅନ୍ୟମାନଙ୍କୁ ତାଙ୍କ ପ୍ରାୟୋଜକମାନେ ତାଙ୍କୁ ଉପହାର ଦେଇଥିଲେ |ଦ୍ରାବିଡ ନାଲି ରଙ୍ଗରେ ଏକ ପୋର୍ସେ 911 କାରେରା S କିଣିଥିଲେ, ଯାହାକି ତାଙ୍କ ସଂଗ୍ରହରେ ସବୁଠାରୁ ମହଙ୍ଗା କାର ଭାବରେ ରହିଆସିଛି | ଦ୍ରାବିଡ ଏକ କଳା ରଙ୍ଗର ମର୍ସିଡିଜ୍ ବେଞ୍ଜ୍ GLE SUV କିଣିଛି | ମୂଲ୍ୟ ପ୍ରାୟ Rs 4.20 cr ଟଙ୍କା ହେବ ବୋଲି ଆକଳନ କରାଯାଇଛି। ରାହୁଲ ଦ୍ରାବିଡ ମଧ୍ୟ ଅନେକ ବ୍ରାଣ୍ଡର ଅନୁମୋଦନ ସହିତ ଜଡିତ | ସେ ଯେଉଁ ବ୍ରାଣ୍ଡଗୁଡିକୁ ବର୍ଷ ବର୍ଷ ଧରି ସମର୍ଥନ କରିଛନ୍ତି ସେଥିରେ ରେବୋକ, ପେପସି, କିସାନ୍, କାଷ୍ଟ୍ରୋଲ୍, ହଚ୍, କର୍ଣ୍ଣାଟକ ପର୍ଯ୍ୟଟନ, ମ୍ୟାକ୍ସ ଲାଇଫ୍, ବ୍ୟାଙ୍କ ଅଫ୍ ବରୋଦା, ନାଗରିକ, ସ୍କାଏଲାଇନ୍ ନିର୍ମାଣ, ସାନସୁଇ, ଜିଲେଟ୍ ଏବଂ ସାମସଙ୍ଗ ଅନ୍ତର୍ଭୁକ୍ତ | ଏହି ବ୍ରାଣ୍ଡଗୁଡିକର ଏଣ୍ଡୋର୍ସମେଣ୍ଟ ତାଙ୍କୁ Rs 3.5 କୋଟି

ରାହୁଲ ଦ୍ରାବିଡ କ୍ରିକେଟ୍ ଖେଳିବା ଦିନଠାରୁ ଖେଳାଳି ଭାବରେ ଅବସର ପରେ ଅନେକ ବ୍ରାଣ୍ଡ ସହିତ ଜଡିତ ଥିଲେ | ଆଇପିଏଲ୍ 2021 ସମୟରେ, ଦ୍ରାବିଡ CRED ବିଜ୍ଞାପନରେ କ୍ରୋଧିତ ଅବତାର ପାଇଁ ଧ୍ୟାନ ଆକର୍ଷଣ କରିଥିଲେ | ସେହି ବିଜ୍ଞାପନରେ ସେହି ଅବିଶ୍ୱାସନୀୟ କାର୍ଯ୍ୟ ପରେ, ଦ୍ରାବିଡ ପ୍ରାକ୍ଟୋ, ପିରାମାଲ ରିଅଲିଟି, ଅର୍କିଡସ୍ ଭଳି ଅନେକ ବିଜ୍ଞାପନ ସହିତ ସାଇନ୍ କରିଥିଲେ | TAM ସ୍ପୋର୍ଟସର ଏକ ରିପୋର୍ଟ ଅନୁଯାୟୀ, 2021 ର ପ୍ରଥମାର୍ଦ୍ଧରେ ଦ୍ରାବିଡ ଟେଲିଭିଜନ ବିଜ୍ଞାପନରେ 4% ଅଂଶୀଦାର ହୋଇଥିଲେ। ଅତୀତରେ, ଦ୍ରାବିଡ ରେବୋକ, ପେପସି, କିସାନ, କାଷ୍ଟ୍ରୋଲ, ମ୍ୟାକ୍ସ ଲାଇଫ, ଓପୋ, ଜିଲେଟ ଏବଂ ଅନ୍ୟାନ୍ୟ ବ୍ରାଣ୍ଡକୁ ସମର୍ଥନ କରିଛନ୍ତି। ଦ୍ରାବିଡ଼ ଅନେକ ସାମାଜିକ ପ୍ରତିବଦ୍ଧତା ପାଇଁ ପ୍ରତିବଦ୍ଧ | ନାଗରିକ ସଚେତନତା ପାଇଁ ଶିଶୁ ଆନ୍ଦୋଳନ (CMCA) ଏବଂ ୟୁନିସେଫ୍ ସମର୍ଥକ ଏବଂ ଏଡସ୍ ସଚେତନତା ଅଭିଯାନ ଦ୍ରାବିଡ଼ଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ସମର୍ଥିତ କେତେକ ସାମାଜିକ ପ୍ରତିବଦ୍ଧତା | ନିକଟରେ ଇସ୍ପାତ ବ୍ୟବସାୟୀ ଜିନ୍ଦଲ ଷ୍ଟିଲ ୱାର୍କସର ମାଲିକାନା ଥିବା ଭାରତୀୟ ସୁପର ଲିଗ୍ ଫୁଟବଲ୍ କ୍ଲବ୍ ବେଙ୍ଗାଲୁରୁ ଏଫ୍ସିର ବ୍ରାଣ୍ଡ ଆମ୍ବାସାଡର ଭାବରେ ଦ୍ରାବିଡଙ୍କୁ ନାମିତ କରାଯାଇଥିଲା।

Leave a Reply

Your email address will not be published.