ଭାରତୀୟ ବ୍ୟାଟେଙ୍ଗି କୋଚ ଙ୍କ ବଡ ବୟାନ ସୂର୍ଯ୍ୟକୁମାର ଯାଦବ ଓ ଈଶାନ କିସାନ ଙ୍କୁ ଦଳ ଖେଳିବା ପାଁଇ ଅନେକ ଅପେକ୍ଷା କରିବାକୁ ପଡିଛି

ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆର ବ୍ୟାଟିଂ ପ୍ରଶିକ୍ଷକ ବିକ୍ରମ ରଥ our ର ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି ଯେ ଇଶାନ କିଶନ ଏବଂ ସୂର୍ଯ୍ୟକୁମାର ଯାଦବଙ୍କୁ ODI ସେଟଅପ୍ ରେ ସେମାନଙ୍କ ସୁଯୋଗକୁ ଅପେକ୍ଷା କରିବାକୁ ପଡିବ ଏବଂ ଉଭୟ ଖେଳାଳି ଏହା ଜାଣିଛନ୍ତି। ଏହି ଯୋଡି ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ବିପକ୍ଷରେ ଚାଲିଥିବା ODI ସିରିଜର ଏକ ଅଂଶ, ତଥାପି ସେମାନେ ଏକାଦଶ ଖେଳିବାରେ ସୁଯୋଗ ପାଇ ନାହାଁନ୍ତି।ଚଳିତ ବର୍ଷ ପ୍ରାରମ୍ଭରେ ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ବିପକ୍ଷରେ ସୂର୍ଯ୍ୟକୁମାର ଯାଦବ ତୃତୀୟ ଟି -20 ଶତକ ହାସଲ କରିଥିବାବେଳେ ଇଶାନ କିଶନ ବାଂଲାଦେଶ ବିପକ୍ଷ ODI ସିରିଜରେ ଦ୍ୱିଶତକ ହାସଲ କରିଛନ୍ତି। ପ୍ରଥମ ଦୁଇଟି ମ୍ୟାଚ୍ ପାଇଁ ଖେଳୁଥିବା ଏକାଦଶରୁ ଏହି ଯୋଡିଙ୍କ ବହିଷ୍କାର କିଛି ପ୍ରଶଂସକ ଏବଂ ବିଶେଷଜ୍ଞଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ସମାଲୋଚିତ ହୋଇଥିଲା। ଦୁଇ ଖେଳାଳିଙ୍କ ବିଷୟରେ ବ୍ୟାଟିଂ ପ୍ରଶିକ୍ଷକ ବିକ୍ରମ ରଥୋର ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି,

ସେମାନେ ବାଧ୍ୟ ନୁହଁନ୍ତି (ବସିବାକୁ), ମୋର ଅର୍ଥ, ଅନ୍ୟମାନେ ମଧ୍ୟ ଭଲ କାମ କରୁଛନ୍ତି। ଖେଳାଳି ଭାବରେ ସେମାନେ ଏହା ଏବଂ ସେମାନେ ସେମାନଙ୍କର ସୁଯୋଗକୁ ଅପେକ୍ଷା କରିବା ଆବଶ୍ୟକ କରନ୍ତି, ଏବଂ ସେମାନେ ଏଥିପାଇଁ ପ୍ରସ୍ତୁତ ହେଉଛନ୍ତି, ସେମାନେ କଠିନ ପ୍ରଶିକ୍ଷଣ ଦିଅନ୍ତି ଏବଂ ଯେତେବେଳେ ବି ସେହି ସୁଯୋଗ ଆସେ, ସେମାନେ ଭଲ କରନ୍ତି ଏବଂ ନିଜ ସ୍ଥାନକୁ ଧରି ରଖନ୍ତି | ମଧ୍ୟମ କ୍ରମରେ ବିକ୍ରମ ରଥ ର କହିଛନ୍ତି, “ବର୍ତ୍ତମାନ ତାଙ୍କୁ ଓପନର୍ ଭାବରେ ଚୟନ କରାଯାଇଛି କିନ୍ତୁ ବ୍ୟାଟିଂ ୟୁନିଟ୍ ଭାବରେ ଆମେ ନମନୀୟ ଏବଂ ଯଦି ମଧ୍ୟମ କ୍ରମରେ ଇଶାନଙ୍କ ପରି କାହାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରିବାର ଆବଶ୍ୟକତା ଅଛି, ତେବେ ଆମକୁ କରିବାକୁ ପଡିବ। ବର୍ତ୍ତମାନ ସୁଦ୍ଧା ତାଙ୍କୁ ଓପନର୍ ଭାବରେ ଦେଖାଯାଉଛି। ”

ଦଳରେ ଏଭଳି ବହୁମୁଖୀ ଖେଳାଳି ରହିଥିବାରୁ ବହୁତ ଭଲ: ବିକ୍ରମ ରଥୁର ସୂର୍ଯ୍ୟକୁମାର ଯାଦବଙ୍କୁ ପ୍ରଶଂସା କରନ୍ତି |ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆର କୋଚ୍ ବିକ୍ରମ ରଥ our ର ଇନ୍ ଫର୍ମ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ ସୂର୍ଯ୍ୟକୁମାର ଯାଦବଙ୍କ ପାଇଁ ସମସ୍ତ ପ୍ରଶଂସା କରିଥିଲେ। ସେ ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି ଯେ ଜ୍ୱଳନ୍ତ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନଙ୍କର ବହୁତ ସମ୍ଭାବନା ଅଛି ଏବଂ ଏହା ମଧ୍ୟ ବହୁତ ଭଲ ଫର୍ମରେ ଅଛି | ରାଥୋର ଆହୁରି କହିଛନ୍ତି ଯେ ଯେତେବେଳେ ବି ସୁର୍ଯ୍ୟକୁମାର ଏକଦିବସୀୟ ସୁଯୋଗ ପାଇବେ, ସେ ଦଳ ପାଇଁ ଭଲ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିବେ। 32 ବର୍ଷୀୟ ଖେଳାଳିଙ୍କ ବିଷୟରେ କଥାବାର୍ତ୍ତା କରି ବ୍ୟାଟିଂ ପ୍ରଶିକ୍ଷକ କହିଛନ୍ତି, “ତାଙ୍କର ବହୁତ ସମ୍ଭାବନା ଅଛି, ସେ ବହୁତ ଭଲ ଫର୍ମରେ ଅଛନ୍ତି, ଏହା ବହୁତ ଭଲ ତାଙ୍କୁ ରିଜର୍ଭରେ ରଖିବାକୁ, ଏବଂ ଆଶାକରେ, ସମୟ ଆସିଲେ ସେ ସେହି ସୁଯୋଗ ନେଇ ଦଳ ପାଇଁ ଭଲ କରିବେ | ଦଳରେ ଏଭଳି ବହୁମୁଖୀ ଖେଳାଳି ରହିବା ଅତ୍ୟନ୍ତ ଭଲ। ”ଫେସବୁକରେ ଆମ ଭଳି ସର୍ବଶେଷ କ୍ରିକେଟ୍ ସମ୍ବାଦ ପାଆନ୍ତୁ ଏବଂ ଏହିପରି ଅଦ୍ୟତନ ପାଇଁ ଟ୍ୱିଟର ଏବଂ ଇନଷ୍ଟାଗ୍ରାମରେ ଆମକୁ ଅନୁସରଣ କରନ୍ତୁ।

Leave a Reply

Your email address will not be published.