ତୃତୀୟ T20I ରେ ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ବିପକ୍ଷରେ ଟନ୍ ମାରି ସୂର୍ଯ୍ୟକୁମାର ଯାଦବ କେ.ଏଲ୍ ରାହୁଲଙ୍କୁ ପଛରେ ପକାଇଛନ୍ତି

ଶନିବାର ଦିନ ଭାରତର ତାରକା ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ ସୁର୍ଯ୍ୟକୁମାର ଯାଦବ 2022 ରୁ ନିଜର ଚମତ୍କାର ଫର୍ମ ଜାରି ରଖିଥିଲେ କାରଣ ସେ ଟି-ଟ୍ୱେଣ୍ଟି ସିରିଜର ତୃତୀୟ ମ୍ୟାଚରେ ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ବିପକ୍ଷରେ ଆଉ ଏକ ଜହ୍ନ ଡ୍ରପ୍ କରିଥିଲେ। ବିଶ୍ୱ ନଂ 1 ଟି -20 ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ ଯାଦବ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନଙ୍କ ସହିତ ନିଜର ଶ୍ରେଷ୍ଠ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିଥିଲେ ଯେତେବେଳେ ସେ ରାଜକୋଟରେ ପାର୍କ ଚାରିପାଖରେ ଲଙ୍କାନ ବୋଲରମାନଙ୍କୁ ପଠାଇଥିଲେ। ସେ ଏକ ତୃତୀୟ T20I ଟନ୍ ଭାଙ୍ଗି KL ରାହୁଲଙ୍କ ବଡ କୀର୍ତ୍ତିମାନ ଅତିକ୍ରମ କରିଛନ୍ତି |ଯାଦବ କେବଳ 51 ବଲରୁ 112 ଟି ଚୌକା ମାରିବାରୁ ସେ ବୋଲରମାନଙ୍କୁ ମଜା କରିଥିଲେ। ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ସିରିଜ୍ ପାଇଁ ଭାରତୀୟ ଟି -20 ଟି ଦଳର ଉପ-ଅଧିନାୟକ ଯାଦବ ଟି-୨୦ରେ ଭାରତର ନିୟମିତ ଅଧିନାୟକ କେ.ଏଲ୍ ରାହୁଲଙ୍କ ପ୍ରଦର୍ଶନକୁ ଭାଙ୍ଗି ଦେଇଛନ୍ତି। ଯାଦବ ତାଙ୍କର ତୃତୀୟ T20I ଶତକ ମାରିଲେ ଏବଂ ରାହୁଲଙ୍କ ଚିହ୍ନକୁ ଦୁଇ ଟନ୍ କମ୍ ଫର୍ମାଟରେ ଅତିକ୍ରମ କଲେ |

ଯାଦବଙ୍କର T20I ରେ ଦ୍ୱିତୀୟ ମିଳିତ ସର୍ବାଧିକ ଟନ୍ ଅଛି | ସେ ଚେକ ରିପବ୍ଲିକର ଏସ୍ ଡାଭିଜି, ନ୍ୟୁଜିଲ୍ୟାଣ୍ଡର ସି ମୁନ୍ରୋ ଏବଂ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆର ଜି ମ୍ୟାକ୍ସୱେଲଙ୍କ ସହ ଟି-୨୦ରେ ସର୍ବାଧିକ ଶତକଡ଼ା ତାଲିକାରେ ରହିଛନ୍ତି। 32 ବର୍ଷୀୟ ଭାରତୀୟ ବର୍ତ୍ତମାନ ଭାରତର ଅଧିନାୟକ ରୋହିତ ଶର୍ମାଙ୍କୁ ସର୍ବାଧିକ ଟି -20 ଟନ୍ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ ତାଲିକାରେ ପଛରେ ପକାଇ ଦେଇଛନ୍ତି। T20I ରେ ଶର୍ମାଙ୍କର 4 ଟନ୍ ଅଛି | ସୂର୍ଯ୍ୟକୁମାର ଯାଦବଙ୍କ ତେଜସ୍ୱୀ ପଛରେ ଚଢି ଭାରତ ପ୍ରଥମ ଇନିଂସରେ 228 ରନ୍ ସ୍କୋର କରିଥିଲା। ହାର୍ଦ୍ଦିକ ପାଣ୍ଡ୍ୟା ଟସ୍ ଜିତିଥିଲେ। ଇଶାନ କିଶନ ଶୀଘ୍ର ବିଦାୟ ନେଇଥିବାବେଳେ ରାହୁଲ ତ୍ରିପାଠୀ ଏକ ଦ୍ରୁତଗତିରେ 35 କୁ ଭାଙ୍ଗି ଦେଇଥିଲେ। ଗିଲ 46 ଯିବା ପୂର୍ବରୁ ଗତି ଉଠାଇଥିଲେ।

ଭାରତର ଏକାଦଶ

ଇଶାନ କିଶନ (ଡବ୍ଲୁ), ଶୁଭମାନ ଗିଲ, ସୂର୍ଯ୍ୟକୁମାର ଯାଦବ, ରାହୁଲ ତ୍ରିପାଠୀ, ହାର୍ଦ୍ଦିକ ପାଣ୍ଡ୍ୟା (ଗ), ଦୀପକ ହୁଡା, ଆକ୍ସାର ପଟେଲ, ଶିବମ ମାଭି, ଉମରନ ମଲିକ, ଅର୍ଶଦୀପ ସିଂ, ୟୁଜବେନ୍ଦ୍ର ଚହଲ

ଶ୍ରୀଲଙ୍କାର ଏକାଦଶ

ପୃଥମ୍ ନିସଙ୍କା, କୁସାଲ ମେଣ୍ଡିସ୍ (wk), ଅଭିସ୍କା ଫର୍ନାଣ୍ଡୋ, ଧନଞ୍ଜୟା ଦେ ସିଲଭା, ଚାରିଥ ଆସାଲଙ୍କା, ଦାସୁନ୍ ଶାନାକା (ଗ), ୱାନିଣ୍ଡୁ ହାସରାଙ୍ଗା, ଚାମିକା କରୁଣାତ୍ନେ, ମହେଶ ଥିଶାନା, କାସୁନ୍ ରାଜିତା, ଦିଲଶାନ୍ ମଦୁଶଙ୍କା |

Leave a Reply

Your email address will not be published.