ଯେମିତି ପିତା କୁ ସେମିତି ପୁଅ ! କୁନି ରାହୁଲ ଦ୍ରାବିଡ ନେବେ କର୍ଣ୍ଣାଟକ U-14 ଦଳର ନେତୃତ୍ୱ

ରାହୁଲ ଦ୍ରାବିଡଙ୍କ ପୁଅ ଅନଭାଇ ଦ୍ରାବିଡ କର୍ଣ୍ଣାଟକ U-14 ଦଳକୁ ଏକ ଆନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟରେ ନେତୃତ୍ୱ ନେବେ। ସେ ରାଜ୍ୟ ପାଇଁ ଜୁନିଅର କ୍ରିକେଟ୍ ଖେଳନ୍ତି ଏବଂ ବ୍ୟାଟ୍ ସହିତ ଅନେକ ସମୟରେ ମ୍ୟାଚ୍ ଜିତି ପ୍ରଦର୍ଶନ କରନ୍ତି |ଏକ ନିର୍ଦ୍ଦିଷ୍ଟ ସମୟ ପାଇଁ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ପାଇଁ ରକ୍ଷକ ଭାବରେ ମଧ୍ୟ ଖେଳିଥିଲେ | ଗୋଟିଏ ଦିନିଆ ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ସ୍ତରରେ ତାଙ୍କ ସ୍ଥାନକୁ ଅକ୍ଷୁର୍ଣ୍ଣ ରଖିବା ପାଇଁ ଦ୍ରାବିଡଙ୍କୁ ୱିକେଟ୍ ରଖିବା ପାଇଁ ଗାଙ୍ଗୁଲି ପରାମର୍ଶ ଦେଇଥିଲେ। ଅନଭାଇ ଜଣେ ନବାଗତ ଏବଂ ଏହାର ସମାଧାନ ପାଇଁ ସମୟ ଆବଶ୍ୟକ କରେ | ଦ୍ରାବିଡଙ୍କ ବଡ ପୁଅ ସମିତ ମଧ୍ୟ ଜଣେ କ୍ରିକେଟର। ସେ 2019/20 ସିଜନରେ U-14 ସ୍ତରରେ ଦୁଇଟି ଡବଲ୍ ଶତକ ମାରିଥିବା ବେଳେ ସେ ଲାଇମଲାଇଟରେ ଥିଲେ | ଦ୍ରାବିଡ ବର୍ତ୍ତମାନ ଫର୍ମାଟରେ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆକୁ କୋଚିଂ ଦେଉଛନ୍ତି | ତିନି ମ୍ୟାଚ୍ ବିଶିଷ୍ଟ ସିରିଜର ପ୍ରଥମ ODI ରେ ମେନ ଇନ୍ ବ୍ଲୁ ନ୍ୟୁଜିଲ୍ୟାଣ୍ଡକୁ 12 ରନ୍ରେ ପରାସ୍ତ କରିଛି |

ନ୍ୟୁଜିଲ୍ୟାଣ୍ଡ ବିପକ୍ଷରେ ଶେଷ ODI ଖେଳନ୍ତୁ ନାହିଁ – ରବି ଶାସ୍ତ୍ରୀ ବିରାଟ କୋହଲିଙ୍କୁ |

ହର୍ଷ ଭୋଗଲେଙ୍କ ପରେ ଭାରତର ପୂର୍ବତନ ଖେଳାଳି ତଥା ମୁଖ୍ୟ ପ୍ରଶିକ୍ଷକ ରବି ଶାସ୍ତ୍ରୀ ବିରାଟ କୋହଲିଙ୍କୁ ନ୍ୟୁଜିଲ୍ୟାଣ୍ଡ ବିପକ୍ଷ ଶେଷ ଦିନିକିଆକୁ ଛାଡି ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ବିପକ୍ଷ ଆଗାମୀ ଚାରି ମ୍ୟାଚ୍ ବିଶିଷ୍ଟ ଟେଷ୍ଟ ସିରିଜ ପାଇଁ ପ୍ରସ୍ତୁତ ହେବାକୁ ରଣଜୀ ଟ୍ରଫିରେ ଭାଗ ନେବାକୁ ଅନୁରୋଧ କରିଛନ୍ତି। ଯଦି ସେମାନେ ପ୍ୟାଟ୍ କମିନ୍ସଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱାଧୀନ ଦଳକୁ ପରାସ୍ତ କରନ୍ତି ତେବେ ଆଇସିସି ବିଶ୍ୱ ଟେଷ୍ଟ ଚାମ୍ପିୟନଶିପ୍‌ର ଫାଇନାଲ ପାଇଁ ଭାରତ ଯୋଗ୍ୟତା ଅର୍ଜନ କରିବ। ତେବେ ଯଦି ସେମାନେ ହାରିଯାଆନ୍ତି ତେବେ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ଟାଇଟଲ ସଟ ମ୍ୟାଚରେ ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକାକୁ ଗ୍ରହଣ କରିବ।

ଏହି ସମୟରେ ବିରାଟ କିୱିସ୍ ବିପକ୍ଷ ଟି-ଟ୍ୱେଣ୍ଟି ସିରିଜ୍ ପାଇଁ ଦଳରେ ନାହାଁନ୍ତି, ଯାହା ଏକ ଦିନିଆ ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ପରେ ଆରମ୍ଭ ହେବ। ଏହାପୂର୍ବରୁ ହର୍ଷ କୋହଲି ଏବଂ ରୋହିତ ଶର୍ମାଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ସମାନ କଥା ପରାମର୍ଶ ଦେଇଥିଲେ।“ମୁଁ ପ୍ରକୃତରେ ବିରାଟ କୋହଲି ଏବଂ ରୋହିତ ଶର୍ମାଙ୍କ ପାଇଁ ଶେଷ ଦିନିକିଆ ପରିବର୍ତ୍ତେ 24 ତାରିଖରୁ ରଣଜୀ ଟ୍ରଫି ଖେଳିବା ଏକ ଭଲ ଚିନ୍ତାଧାରା ବୋଲି ଭାବୁଛି। ବର୍ତ୍ତମାନ ସମୟରେ ମଲ୍ଟି ଫର୍ମାଟ୍ ଖେଳାଳିମାନେ ଧଳା ବଲ୍ କ୍ରିକେଟ୍ ଠାରୁ ଟେଷ୍ଟ କ୍ରିକେଟ୍ କୁ ସିଧା ଯାଇଥାନ୍ତି ବୋଲି ସେ ଲେଖିଛନ୍ତି।

Leave a Reply

Your email address will not be published.