ଶୁବମାନ ଗିଲ VS ଇଶାନ୍ କିଶାନ୍ ! ବର୍ତମାନର ଚର୍ଚିତ ଦୁଇ ଷ୍ଟାର ଖେଳାଳି ମଧ୍ୟରୁ କିଏ ଅଧିକ ଧନୀ , କାହା ପାଖରେ ଅଛି ଅଧିକ ସମ୍ପତି

ଶୁବମାନ ଗିଲ ନେଟ୍ ୱର୍ଥ |

ଭାରତ କ୍ରିକେଟର ଶୁବମାନ ଗିଲ ଦ୍ୱିଶତକ ହାସଲ କରିବାରେ ସର୍ବକନିଷ୍ଠ ଖେଳାଳି ହୋଇପାରିଛନ୍ତି। ବୁଧବାର ହାଇଦ୍ରାବାଦରେ ଭାରତ ଏବଂ ନ୍ୟୁଜିଲ୍ୟାଣ୍ଡ ମଧ୍ୟରେ ଚାଲିଥିବା ପ୍ରଥମ ODI ରେ ସେ ଏହି ସଫଳତା ହାସଲ କରିଛନ୍ତି | ଡାହାଣହାତୀ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ ମାତ୍ର 149 ବଲରେ 208 ସ୍କୋର କରିଥିଲେ। ଇନିଂସ ସମୟରେ 23 ବର୍ଷୀୟ ଖେଳାଳିଙ୍କ ଷ୍ଟ୍ରାଇକ୍ ହାର 139.60 ଥିଲା। ସେ ଡିସେମ୍ବର 2022 ରେ ବାଂଲାଦେଶ ବିପକ୍ଷରେ 210 ରନ୍ କରିଥିବା ଇଶାନ୍ କିଶାନଙ୍କୁ ପଛରେ ପକାଇ ଦେଇଛନ୍ତି। 2018 ଆଇସିସି U19 ବିଶ୍ୱକପରେ ହାରାହାରି 104.50 ରେ 418 ରନ୍ ସହ ଖ୍ୟାତି ଅର୍ଜନ କରିଛନ୍ତି।

କିନ୍ତୁ ଆପଣ ଜାଣନ୍ତି ଖେଳାଳି କେତେ ରୋଜଗାର କରନ୍ତି? ରିପୋର୍ଟରୁ ଜଣାପଡିଛି ଯେ ଗିଲଙ୍କ ନିଟ୍ ମୂଲ୍ୟ ପ୍ରାୟ 31 କୋଟି ଟଙ୍କା ହେବ। ତାଙ୍କର ଏକ ରେଞ୍ଜ ରୋଭର ଏସୟୁଭି ଏବଂ ମହିନ୍ଦ୍ରା ତର ମଧ୍ୟ ରହିଛି। ଆଇପିଏଲ୍ 2022 ପାଇଁ ନିଲାମ ପୂର୍ବରୁ ଗୁଜୁରାଟ ଟାଇଟାନ୍ସ ଦ୍ୱାରା 8 କୋଟି ଟଙ୍କା ପାଇଁ ଗିଲ୍ ଚୟନ କରାଯାଇଥିଲା। ବିସିସିଆଇ ଚୁକ୍ତି ଅନୁଯାୟୀ ଗିଲ୍ ବାର୍ଷିକ C କୋଟି ଗ୍ରେଡ୍ ସି ଚୁକ୍ତିନାମା ଅନୁଯାୟୀ ଅଛି। ଅବଶ୍ୟ, ତାଙ୍କର ମାସିକ ଆୟ ପ୍ରାୟ 10-12 କୋଟି (ଟିକସ ହ୍ରାସ ପୂର୍ବରୁ) ଯେଉଁଥିରେ ଏଣ୍ଡୋର୍ସମେଣ୍ଟ ଏବଂ ଆଇପିଏଲ୍ ବେତନରୁ ତାଙ୍କର ସମସ୍ତ ଆୟ ଅନ୍ତର୍ଭୁକ୍ତ |

ଇଶାନ୍ କିଶାନ୍ ନେଟ୍ ୱର୍ଥ |

ଭାରତରେ କ୍ରିକେଟ୍ ହେଉଛି ସବୁଠାରୁ ଅଧିକ ଖେଳ, ଏବଂ ଲୋକମାନେ ମଧ୍ୟ କ୍ରିକେଟ୍ ଖେଳିବାକୁ ଭଲ ପାଆନ୍ତି | ଭାରତରେ ଆପଣ ରାସ୍ତାରେ କ୍ରିକେଟ୍ ଖେଳୁଥିବା ପିଲାମାନଙ୍କୁ ଦେଖିପାରିବେ | ସେଥିପାଇଁ ଭାରତରେ କ୍ରିକେଟ୍ ଉପରେ ଆମର ପାଗଳ ପ୍ରଶଂସକ ଅଛନ୍ତି ଏବଂ ଭାରତୀୟ କ୍ରିକେଟରଙ୍କୁ ବହୁତ ଅନୁସରଣ କରାଯାଇଛି। ଭାରତୀୟ କ୍ରିକେଟ୍ ଦଳର ଇଶାନ କିଶନ ଜଣେ ଯୁବ ଖେଳାଳି। 2022 ରେ ଆନୁମାନିକ ଇଶାନ୍ କିଶାନ୍ ନେଟ୍ ମୂଲ୍ୟ ପ୍ରାୟ 45 କୋଟି INR ଅଟେ | ବହୁତ କମ୍ ବୟସରେ ସେ କୋଟିପତି ହୋଇଥିଲେ | ଇଶାନ କିଶନଙ୍କ କୋଚ କୁହନ୍ତି, “ଇଶାନ କିଶନଙ୍କ ପ୍ରତିଭା ମହେନ୍ଦ୍ର ସିଂ ଧୋନି ଏବଂ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆର ଆଦାମ ଗିଲକ୍ରିଷ୍ଟଙ୍କ ଭଳି।

ତେଣୁ ଜଣେ ପ୍ରଶିକ୍ଷକଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ଏହିପରି ଏକ ବିବୃତ୍ତି ଅତ୍ୟନ୍ତ ପ୍ରଶଂସନୀୟ | ଏହି ଭଳି ଖେଳାଳିଙ୍କ ସହ ଆମେ କହିପାରିବା ଯେ ଭାରତୀୟ କ୍ରିକେଟ୍ ଦଳ ପାଇଁ ଆମର ଭଲ ଭବିଷ୍ୟତ ଅଛି। ଇଶାନ କିଶନ ଜଣେ ବାମହାତୀ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ ତଥା ୱିକେଟ୍ କିପର। ଇଶାନ କିଶନଙ୍କ ଆୟର ମୂଳ ଉତ୍ସ ହେଉଛି ତାଙ୍କର ବୃତ୍ତି, ଯାହାର ଅର୍ଥ ହେଉଛି ସେ ମୁଖ୍ୟତ କ୍ରିକେଟରୁ ରୋଜଗାର କରନ୍ତି ଏବଂ ଇଶାନ କିଶନଙ୍କ ବ୍ରାଣ୍ଡ ମୂଲ୍ୟ ମଧ୍ୟ ବହୁତ ଅଧିକ | ଏବଂ ଜାତୀୟ, ଆନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ଏବଂ ଆଇପିଏଲ୍ ମ୍ୟାଚ୍ ସମୟରେ ସେ ମଧ୍ୟ ଭଲ ପରିମାଣର ରୋଜଗାର କରନ୍ତି ଏବଂ ମ୍ୟାଚ୍ ବ୍ୟତୀତ ସେ ବ୍ରାଣ୍ଡ ଏଣ୍ଡୋର୍ସମେଣ୍ଟ ପାଇଁ ବିପୁଳ ପରିମାଣର ଚାର୍ଜ କରନ୍ତି |

Leave a Reply

Your email address will not be published.