କେ.ଏଲ୍ ରାହୁଲଙ୍କ ପାଇଁ ଧର୍ଯ୍ୟ ହରା ଚୟନକର୍ତ୍ତାମାନେ ! IND vs SL 2ND ODI ଦଳରେ ରାହୁଲଙ୍କୁ ନିଜର ସ୍ଥାନ ବଞ୍ଚାଇବାକୁ ପଡିବ

ଭାରତୀୟ ୱିକେଟ୍ କିପର ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ କେ.ଏଲ୍ ରାହୁଲ ତାଙ୍କର ଶେଷ ଲିଗରେ ଅଛନ୍ତି। ଜାତୀୟ ଚୟନକର୍ତ୍ତା ଅସନ୍ତୁଷ୍ଟ ରାହୁଲଙ୍କ ସହ ଧର୍ଯ ହରାଉଛନ୍ତି। DOUBLE ଶହେ ସତ୍ତ୍ୱେ ଇଶାନ କିଶନ ଡେଣାରେ ଅପେକ୍ଷା କରିଛନ୍ତି | ରିଷଭ ପନ୍ତ ଆହତ ହୋଇଛନ୍ତି। ପ୍ରତିଭା ସଞ୍ଜୁ ସାମସନ ତାଙ୍କ ସୁଯୋଗକୁ ଅପେକ୍ଷା କରିଛନ୍ତି | ଏସବୁ ମଧ୍ୟରେ, ରାହୁଲଙ୍କ ଉପରେ ଫର୍ମାଟରେ ସ୍ଥାନ ସଂରକ୍ଷଣ କରିବାକୁ ଚାପ ଦିନକୁ ଦିନ ବଢୁଛି ଭାରତୀୟ ଶିବିରରେ ସୂଚିତ ସୂତ୍ର ଅନୁଯାୟୀ, ଚାଲିଥିବା ସିରିଜ୍ ବନାମ ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ହେଉଛି ଭାରତୀୟ ଦଳରେ ନିଜର ସ୍ଥାନ ବଞ୍ଚାଇବା ପାଇଁ ରାହୁଲଙ୍କ ଶେଷ ସୁଯୋଗ। ସେ ବର୍ତ୍ତମାନ ବହୁତ ଚାପରେ ଅଛନ୍ତି। ସେ ନିଶ୍ଚିତ ଭାବରେ ବହୁତ ପ୍ରତିଭାଶାଳୀ କିନ୍ତୁ ସେହି ସମୟରେ ଅସଙ୍ଗତ | ଚୟନକର୍ତ୍ତାମାନେ ବର୍ତ୍ତମାନ ଧର୍ଯ୍ୟ ହରାଉଛନ୍ତି | ତାଙ୍କ ପାଖରେ ତଥାପି ଟିମ୍ ମ୍ୟାନେଜମେଣ୍ଟର ସମର୍ଥନ ରହିଛି କିନ୍ତୁ ଯଦି ସେ ଚାଲୁଥିବା ସିରିଜରେ ସ୍କୋର କରିପାରିବେ ନାହିଁ ତେବେ ସବୁକିଛି ବଦଳିପାରେ ”ବୋଲି ଭାରତୀୟ ଦଳ ପରିଚାଳନା ନିକଟ ସୂତ୍ରରୁ ପ୍ରକାଶ।

ସୂର୍ଯ୍ୟକୁମାର ଯାଦବ, ଇଶାନ କିଶନ ବଞ୍ଚିତ ହେବାକୁ ଯାଉଛନ୍ତି | କେଏଲ ରାହୁଲ କାହିଁକି ଦଳରେ ନିଜର ସ୍ଥାନ ହରାଇ ପାରିବେ? ଏଥିରେ କୌଣସି ସନ୍ଦେହ ନାହିଁ ଯେ ରାହୁଲଙ୍କ ଫର୍ମ ଗତ 12-18 ମାସ ମଧ୍ୟରେ ଫର୍ମାଟଗୁଡିକରେ ବହୁତ ଅସଙ୍ଗତ | ତାଙ୍କର ବ୍ୟାଟିଂ ହାରାହାରି, ବରଖାସ୍ତର ଧାରା, ଫିଟନେସ୍ ସମସ୍ୟା – ସମସ୍ତ ଚୟନକର୍ତ୍ତାଙ୍କ ପାଇଁ ଚିନ୍ତାର ବିଷୟ | କେବଳ ଏହାର ନମୁନା |ରାହୁଲଙ୍କ ପାଇଁ ଫର୍ମାଟରେ ବ୍ୟାଟିଂ ହାରାହାରି ତାଙ୍କ ସାମଗ୍ରିକ କ୍ୟାରିୟରର ପ୍ରାୟ 30-40% ହ୍ରାସ ପାଇଛି | ଏହା ସ୍ପଷ୍ଟ ଭାବରେ ଦର୍ଶାଉଛି, ରାହୁଲ କିପରି ଫର୍ମାଟରେ ରନ୍ ସ୍କୋର କରିବାକୁ ସଂଘର୍ଷ କରୁଛନ୍ତି |ଭାରତର ପୂର୍ବତନ ଅଧିନାୟକ ମହମ୍ମଦ ଅଜହରୁଦ୍ଦିନ କହିଛନ୍ତି ଯେ କେଏଲ ଆର ଅହୁଲଙ୍କ କ୍ଷେତ୍ରରେ ସ୍ଥିରତା ହେଉଛି ସମସ୍ୟା। ଭଲ ବଲ୍ ନୁହେଁ ଯାହା ତାଙ୍କୁ ବାହାରକୁ ଆଣିଛି | ଏହା ଖରାପ ସଟ ଚୟନ ଯାହା ସମସ୍ୟା ସୃଷ୍ଟି କରୁଛି | ”ଆଜି କେ.ଏଲ୍ ରାହୁଲଙ୍କୁ ଛାଡି ଦିଆଯିବ କି? ଦଳ ପରିଚାଳନା ରାହୁଲଙ୍କୁ ଆଜି ଏକାଦଶରୁ ଓହ୍ଲାଇବାର ସମ୍ଭାବନା ନାହିଁ।

“ମୁଁ ଭାବୁଛି ରାହୁଲ ଅନେକ ଆଚରଣରେ ବାହାରକୁ ଆସୁଛନ୍ତି। ମୁଖ୍ୟତ ,, ଭଲ ବଲ୍ ନୁହେଁ ଯାହା ତାଙ୍କୁ ବାହାରକୁ ଆଣିଥାଏ | ଏହା ପ୍ରଥମେ ଖରାପ ସଟ୍ ଚୟନ ଯାହା ସମସ୍ୟା ସୃଷ୍ଟି କରୁଛି ବୋଲି ଅଜହର କହିଛନ୍ତି ଯେ ଲକ୍ଷ୍ନ ସୁପର ଜିଆଣ୍ଟସ୍ ଅଧିନାୟକ ସମୟ ନେଇ ଘରୋଇ କ୍ରିକେଟ୍ ଖେଳିବା ଉଚିତ୍। ପୂର୍ବତନ ଅଧିନାୟକ, ତାଙ୍କ ଖେଳ ସମୟରେ ଭାରତ ପାଇଁ 99 ଟି ଟେଷ୍ଟ ଏବଂ 334 ଟି ODI ଖେଳିଥିଲେ ଏବଂ ଯୋଗ ଦେଇ କହିଛନ୍ତି ଯେ କେଏଲ ଅଧିକ ସ୍ଥିର ହେବା ଆବଶ୍ୟକ ଏବଂ ଜାତୀୟ ଦଳର ପ୍ରଶିକ୍ଷକଙ୍କ ସହ ତାଙ୍କ ବୈଷୟିକ ତ୍ରୁଟି ଉପରେ କାର୍ଯ୍ୟ କରିବା ଆବଶ୍ୟକ। “ମୁଁ ଭାବୁଛି କେ.ଏଲ୍ ରାହୁଲଙ୍କ କ୍ଷେତ୍ରରେ ସ୍ଥିରତା ହେଉଛି ସମସ୍ୟା। କିନ୍ତୁ ମୁଁ ଭାବୁଛି ସେଠାରେ କିଛି ପ୍ରଶିକ୍ଷକ ଅଛନ୍ତି ଯେଉଁମାନେ ତାଙ୍କର ତ୍ରୁଟି ସଂଶୋଧନ କରିବା ଉଚିତ୍ | ମୋ ମତରେ ସେ ଜଣେ ଭଲ ଖେଳାଳି କିନ୍ତୁ ତାଙ୍କ ଖେଳରେ ସ୍ଥିରତା ହଜିଯାଉଛି ବୋଲି ପିଟିଆଇକୁ ଦେଇଥିବା ଏକ ସାକ୍ଷାତକାରରେ ଅଜହରୁଦ୍ଦିନ କହିଛନ୍ତି।

Leave a Reply

Your email address will not be published.