ଶେଷରେ ମୁହଁ ଖୋଲିଲେ ରୋହିତ ଶର୍ମା ! ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆର ପରବର୍ତ୍ତୀ ଅଧିନାୟକକୁ ନେଇ ଦେଲେ ବଡ଼ ଅପଡେଟ

ଅଧିନାୟକ ଭାବରେ ରୋହିତ ଶର୍ମା ଚାପରେ ଅଛନ୍ତି। ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆରେ ହେବାକୁ ଥିବା ଆଇସିସି ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପରେ ଭାରତର ସେମିଫାଇନାଲ ପ୍ରସ୍ଥାନ ପରେ ସେ ଦୁଇଟି ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ଆଇସିସି ଇଭେଣ୍ଟରେ ଭାରତର ନେତୃତ୍ୱ ନେବେ। ପ୍ରଥମେ ସେ ଆଇସିସି ବିଶ୍ୱ ଟେଷ୍ଟ ଚାମ୍ପିୟନଶିପ୍‌ର ଫାଇନାଲରେ ଯୋଗ୍ୟତା ହାସଲ କରିବା ପାଇଁ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ବିପକ୍ଷ ଚାରି ମ୍ୟାଚ୍ ବିଶିଷ୍ଟ ଟେଷ୍ଟ ସିରିଜରେ ଭାରତର ଅଧିନାୟକ ହେବେ। ତା’ପରେ ଅକ୍ଟୋବର ଏବଂ ନଭେମ୍ବରରେ ଭାରତ 2023 ODI ବିଶ୍ୱକପ୍ ଆୟୋଜନ କରିବ | ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ବିପକ୍ଷ ଟି-୨୦ ସିରିଜ ପାଇଁ ହାର୍ଦ୍ଦିକ ପାଣ୍ଡ୍ୟାଙ୍କୁ ଅଧିନାୟକ ଭାବେ ନାମିତ କରାଯିବା ପରେ ତାଙ୍କ ଅଧିନାୟକ ଭବିଷ୍ୟତ ବିଷୟରେ କଳ୍ପନାଜଳ୍ପନା ଚାଲିଛି। ଏହି ସିରିଜକୁ ହରାଇଥିବା ରୋହିତ ଏକଦିବସୀୟ ପ୍ରତିଯୋଗିତାରେ ଅଧିନାୟକ ଭାବରେ ପ୍ରତ୍ୟାବର୍ତ୍ତନ କରିବେ।

ତାଙ୍କୁ ପଚରାଯାଇଥିଲା ଯେ ODI ଏବଂ ଟେଷ୍ଟରେ ତାଙ୍କର ଉତ୍ତରାଧିକାରୀ କିଏ ହୋଇପାରିବେ?“2023 ଦିନିକିଆ ବିଶ୍ୱକପ ଉପରେ ସମସ୍ତେ ଧ୍ୟାନ ଦେଉଥିବାରୁ ଏହା କହିବା କଷ୍ଟକର। ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ବିପକ୍ଷରେ ଆମର ଚାରୋଟି ଟେଷ୍ଟ ମ୍ୟାଚ୍ ମଧ୍ୟ ଅଛି, ଯାହା ଆଇସିସି ବିଶ୍ୱ ଟେଷ୍ଟ ଚାମ୍ପିୟନଶିପ୍‌ର ଫାଇନାଲରେ ଆମର ଯୋଗ୍ୟତା ପାଇଁ ଅତ୍ୟନ୍ତ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ। ”

ବିରାଟ ଭାରତ ପାଇଁ ସର୍ବାଧିକ ସଂଖ୍ୟକ ମ୍ୟାଚ୍ ଜିତିଛନ୍ତି

ବିରାଟ କୋହଲିଙ୍କ ପିଲାଦିନର ପ୍ରଶିକ୍ଷକ ରାଜକୁମାର ଶର୍ମା ବିଶ୍ୱାସ କରିଛନ୍ତି ଯେ ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ବିପକ୍ଷ ଆଗାମୀ ତିନି ମ୍ୟାଚ୍ ବିଶିଷ୍ଟ ଏକଦିବସୀୟ ସିରିଜରେ ଡାହାଣହାତୀ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ଙ୍କ ସହ ବିତରଣ କରିବେ। ଶର୍ମା ବିଶ୍ୱାସ କରିଛନ୍ତି ଯେ ଭାରତର ପୂର୍ବତନ ଅଧିନାୟକ ପୁଣିଥରେ 2023 ଦିନିକିଆ ବିଶ୍ୱକପକୁ ଯାଇ ରନ୍ ସ୍କୋର କରିବା ଆରମ୍ଭ କରିବେ। ବାଂଲାଦେଶ ବିପକ୍ଷରେ ତିନି ବର୍ଷ ପରେ ବିରାଟ ତାଙ୍କର ଶେଷ ODI ଶତକ ହାସଲ କରିଥିଲେ। ସେ ଦୁଇଟି ଛକା ଏବଂ 11 ସୀମା ସମେତ 91 ଡେଲିଭରିରେ 113 ରନ୍ ସଂଗ୍ରହ କରିଥିଲେ | ଗତ ବର୍ଷ ତାଙ୍କର ପରିବର୍ତ୍ତନ ହାର ଭଲ ନଥିଲା। ଯେତେବେଳେ ସେ 25 ଅତିକ୍ରମ କଲେ, ସମସ୍ତେ ତାଙ୍କୁ ବଡ଼ ସ୍କୋର କରିବାକୁ ଛାଡିଦେଲେ | କୌଣସି ଖେଳାଳିଙ୍କ ଜୀବନରେ ଏକ ଖରାପ ପ୍ୟାଚ୍ ଆସିପାରେ | 2023 ରେ ଆମେ ଭିଣ୍ଟେଜ ବିରାଟ କୋହଲିଙ୍କୁ ଦେଖିବାକୁ ପାଇବୁ ବୋଲି ସେ କହିଛନ୍ତି। ଶର୍ମା ଆହୁରି କହିଛନ୍ତି ଯେ କୋହଲି ପୁରୁଷ ବ୍ଲୁ ପାଇଁ ସର୍ବାଧିକ ମ୍ୟାଚ୍ ଜିତିଛନ୍ତି।

Leave a Reply

Your email address will not be published.