ରୋହିତ କହିଲେ ODI ବିଶ୍ୱକପରେ ରବିଚନ୍ଦ୍ରନ ଅଶ୍ୱିନଙ୍କ ପରାମର୍ଶକୁ ମୁଁ ମାନିବି, ନହେଲେ ଟିମ ଜିତିପାରିବନି କେବେ

ଚଳିତ ବର୍ଷ ଭାରତରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବାକୁ ଥିବା ଆଗାମୀ ODI ବିଶ୍ୱକପ 2023 ରେ ସାମାନ୍ୟ ପରିବର୍ତ୍ତନକୁ ନେଇ ଭାରତୀୟ ଅଧିନାୟକ ରୋହିତ ଶର୍ମା ରବିଚନ୍ଦ୍ରନ ଅଶ୍ୱିନଙ୍କ ମତାମତ ଦେଇଛନ୍ତି। କାକର ଫ୍ୟାକ୍ଟରକୁ ଅଗ୍ରାହ୍ୟ କରିବା ପାଇଁ ଅଶ୍ୱିନ୍ ଦିନ / ରାତି ଖେଳ ଆରମ୍ଭ କରିବାର ସଂକଳ୍ପ ନେଇଥିଲେ | ଉଲ୍ଲେଖଯୋଗ୍ୟ, ଅକ୍ଟୋବର-ନଭେମ୍ବରରେ ଭାରତରେ 50 ଓଭର ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟ ଖେଳାଯିବ ଏବଂ ଏହି କାରଣରୁ କାକର କାରଣରୁ ଟସ୍ ଏକ ନିର୍ଣ୍ଣାୟକ କାରକ ହେବାର ସମ୍ଭାବନାକୁ ନେଇ ଚିନ୍ତା ବଢିଛି । ଅଶ୍ୱିନଙ୍କ ପରାମର୍ଶ ବିଷୟରେ କ୍ୟାପଟେନ ରୋହିତ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଏହା ଏକ ଭଲ ଚିନ୍ତାଧାରା, କିନ୍ତୁ ସେ ଏହାର ସମ୍ଭାବନା ବିଷୟରେ ନିଶ୍ଚିତ ନୁହଁନ୍ତି, କାରଣ ପ୍ରସାରଣକାରୀମାନେ ଖେଳର ସମୟ ସ୍ଥିର କରିବେ। ରୋହିତ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଉଭୟ ପକ୍ଷ ମଧ୍ୟରେ ପ୍ରତିଯୋଗିତା ନିରପେକ୍ଷ ହେବା ଉଚିତ ଏବଂ କାକର ଯୋଗୁଁ କୌଣସି ଦଳ ଏହାର ସୁବିଧା ପାଇବା ଉଚିତ ନୁହେଁ।

“ଏହା ଏକ ଭଲ ଧାରଣା। ଏହା ଏକ ବିଶ୍ୱକପ୍, ତେଣୁ ଟସ୍ ଫ୍ୟାକ୍ଟର୍ ଉପରେ ଆପଣ ଅଧିକ ଆପୋଷ ବୁଝାମଣା କରିବାକୁ ଚାହୁଁନାହାଁନ୍ତି, ଆପଣ ଏହାକୁ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ରୂପେ ନେବାକୁ ଚାହୁଁଛନ୍ତି | ମୁଁ ଶୀଘ୍ର ଆରମ୍ଭର ସେହି ଧାରଣା ପସନ୍ଦ କରେ | କିନ୍ତୁ ଏହା ସମ୍ଭବ କି ନାହିଁ ମୁଁ ଜାଣେ ନାହିଁ | ଖେଳ କେଉଁ ସମୟରୁ ଆରମ୍ଭ ହେବ ତାହା ପ୍ରସାରଣକାରୀମାନେ ସ୍ଥିର କରିବେ | କିନ୍ତୁ ଆଦର୍ଶରେ, ଆପଣ ଖେଳରେ କୌଣସି ପ୍ରକାରର ସୁବିଧା ଚାହୁଁନାହାଁନ୍ତି | କାକର ସହିତ ଲାଇଟ୍ ତଳେ ବ୍ୟାଟିଂ କରିବାର ସୁବିଧା ନ ଥାଇ ଆପଣ ଭଲ କ୍ରିକେଟ୍ ଖେଳିବାକୁ ଦେଖିବାକୁ ଚାହାଁନ୍ତି | କିନ୍ତୁ ସେହି ଜିନିଷଗୁଡ଼ିକ ଯାହା ଆପଣଙ୍କ ନିୟନ୍ତ୍ରଣରେ ନାହିଁ | କିନ୍ତୁ ପ୍ରାରମ୍ଭ ଆରମ୍ଭର କଳ୍ପନା ମୋତେ ଭଲ ଲାଗେ ବୋଲି ନ୍ୟୁଜିଲ୍ୟାଣ୍ଡ ବିପକ୍ଷ ପ୍ରଥମ ଦିନିକିଆ ପୂର୍ବରୁ ରୋହିତ କହିଛନ୍ତି।

ଏହାପୂର୍ବରୁ ଅଶ୍ୱିନ ଯୁକ୍ତି କରିଥିଲେ ଯେ ବିଶ୍ୱ ପ୍ରଦର୍ଶନୀ ଇଭେଣ୍ଟରେ ମ୍ୟାଚଗୁଡିକ ସକାଳ 11:30 ରୁ ଆରମ୍ଭ ହେବା ଉଚିତ ଏବଂ ଲୋକମାନେ ଏହାକୁ ବିଶ୍ୱକପ ବୋଲି ବିଚାର କରି ଖେଳ ଦେଖିବା ପାଇଁ ଟ୍ୟୁନ୍ କରିବେ।“ଲୋକମାନେ ଟେଲିଭିଜନ ଦର୍ଶକ ଏବଂ ପ୍ରସାରଣକାରୀଙ୍କୁ ଆଣିବେ ଏବଂ କହିବେ ଯେ ଲୋକମାନେ ସେହି ସମୟରେ ଦେଖିବେ ନାହିଁ ଏବଂ ଦେଖିବେ ନାହିଁ, କିନ୍ତୁ ସେମାନେ ବିଶ୍ୱକପ ମ୍ୟାଚ୍‌ରେ ଲଞ୍ଚ କରିବେ ନାହିଁ କି? ଆଇସିସି ଭଲଭାବେ ଜାଣେ ଯେ କାକର ହେବ, ତେବେ ଚାଲ ଖେଳକୁ ଆଗକୁ ବଢାଇବା, ଏବଂ ଯଦି ଆମେ ସକାଳ 11.30 ରୁ ଆରମ୍ଭ କରିବା, କାକର କାରକ ଖେଳକୁ ଆସିବ ନାହିଁ, ଏବଂ କାହିଁକି ନୁହେଁ? ସମସ୍ତ କ୍ରିକେଟ୍ ପ୍ରଶଂସକମାନେ ବିଶ୍ୱକପକୁ ପ୍ରାଥମିକତା ଦେବେ ନାହିଁ ଏବଂ 11.30 ରେ ମ୍ୟାଚ୍ ଦେଖିବେ କି? “ଅଶ୍ୱିନ୍ କହିଥିଲେ।

Leave a Reply

Your email address will not be published.