ରୋହିତ ସୁସ୍ଥ ହୋଇ ଆସୁ ଆସୁ IND vs SL ପ୍ରଥମ ODI ପାଇଁ ବଡ଼ ଭୁଲ କରିଛନ୍ତି ଯୋଉଁଥିପାଇଁ ହାରିବ ଭାରତ

ରିତିନ୍ଦର ସିଂ ସୋଡି କହିଛନ୍ତି ଯେ ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ବିପକ୍ଷ ପ୍ରଥମ ODI ପାଇଁ ଇଶାନ କିଶାନଙ୍କୁ ଛାଡି ରୋହିତ ଶର୍ମା ଏକ ବଡ ଭୁଲ କରିଛନ୍ତି। ପୂର୍ବତନ ଖେଳାଳି ଅନୁଭବ କରନ୍ତି ଯେ ଏହି ନିଷ୍ପତ୍ତି କିଶାନଙ୍କ ଖେଳ ଉପରେ ପ୍ରଭାବ ପକାଇପାରେ | ବାଂଲାଦେଶ ବିପକ୍ଷ ଶେଷ ମ୍ୟାଚରେ ଦକ୍ଷିଣପାଉ ଦ୍ୱିଶତକ ହାସଲ କରିଥିଲା। ସେ 131 ବଲରୁ 210 ରନ୍ ସଂଗ୍ରହ କରିଥିଲେ, ସେଥିମଧ୍ୟରୁ 10 ଟି ଛକା ଏବଂ 11 ଟି ଚୌକା |“ସେ ଇଶାନ କିଶନଙ୍କୁ ଅନ୍ତର୍ଭୁକ୍ତ କରି ଭୁଲ କରିଛନ୍ତି। ମୁଁ ଏହି ନିଷ୍ପତ୍ତି ସହିତ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଭାବେ ସହମତ ନୁହେଁ। ଯଦି ଜଣେ ଖେଳାଳି 200 ସ୍କୋର କରୁଛନ୍ତି, ତେବେ ସେ ଖେଳିବାକୁ ଯୋଗ୍ୟ | ତୁମେ ଯେତେ ଅଧିକ ଖେଳିବ ସେତେ ଭଲ ପାଇବ | ଏହା ଏକ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟଜନକ ନିଷ୍ପତ୍ତି ବୋଲି ସେ କହିଛନ୍ତି। ଏହି ସମୟରେ ସୋଡି କହିଛନ୍ତି ଯେ ଶୁଭମାନ ଗିଲ ଏହାର ସୁଯୋଗ ନେଇ ତାଙ୍କ ସ୍ଥାନକୁ ସିମେଣ୍ଟ କରିବା ଉଚିତ।“ରୋହିତ ଶର୍ମା ଶୁଭମାନ ଗିଲଙ୍କ ଉପରେ ବିଶ୍ୱାସ କରନ୍ତି। ନିକଟ ଅତୀତରେ ସେ ଓପନର୍ ଭାବରେ ଭଲ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିଛନ୍ତି। ତେବେ ଗିଲ ଭିତରକୁ ଯାଇଛନ୍ତି। ତାଙ୍କ ସ୍ଥାନକୁ ସିମେଣ୍ଟ କରିବା ପାଇଁ ତାଙ୍କ ପାଇଁ ସୁବର୍ଣ୍ଣ ସୁଯୋଗ ବୋଲି ସେ କହିଛନ୍ତି।

ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆର ପରବର୍ତ୍ତୀ ଅଧିନାୟକଙ୍କ ଉପରେ ରୋହିତ ଶର୍ମା ନୀରବତା ଭାଙ୍ଗିଛନ୍ତି

ଅଧିନାୟକ ଭାବରେ ରୋହିତ ଶର୍ମା ଚାପରେ ଅଛନ୍ତି। ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆରେ ହେବାକୁ ଥିବା ଆଇସିସି ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପରେ ଭାରତର ସେମିଫାଇନାଲ ପ୍ରସ୍ଥାନ ପରେ ସେ ଦୁଇଟି ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ଆଇସିସି ଇଭେଣ୍ଟରେ ଭାରତର ନେତୃତ୍ୱ ନେବେ। ପ୍ରଥମେ ସେ ଆଇସିସି ବିଶ୍ୱ ଟେଷ୍ଟ ଚାମ୍ପିୟନଶିପ୍‌ର ଫାଇନାଲରେ ଯୋଗ୍ୟତା ହାସଲ କରିବା ପାଇଁ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ବିପକ୍ଷ ଚାରି ମ୍ୟାଚ୍ ବିଶିଷ୍ଟ ଟେଷ୍ଟ ସିରିଜରେ ଭାରତର ଅଧିନାୟକ ହେବେ। ତା’ପରେ ଅକ୍ଟୋବର ଏବଂ ନଭେମ୍ବରରେ ଭାରତ 2023 ODI ବିଶ୍ୱକପ୍ ଆୟୋଜନ କରିବ |

ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ବିପକ୍ଷ ଟି-୨୦ ସିରିଜ ପାଇଁ ହାର୍ଦ୍ଦିକ ପାଣ୍ଡ୍ୟାଙ୍କୁ ଅଧିନାୟକ ଭାବେ ନାମିତ କରାଯିବା ପରେ ତାଙ୍କ ଅଧିନାୟକ ଭବିଷ୍ୟତ ବିଷୟରେ କଳ୍ପନାଜଳ୍ପନା ଚାଲିଛି। ଏହି ସିରିଜକୁ ହରାଇଥିବା ରୋହିତ ଏକଦିବସୀୟ ପ୍ରତିଯୋଗିତାରେ ଅଧିନାୟକ ଭାବରେ ପ୍ରତ୍ୟାବର୍ତ୍ତନ କରିବେ। ତାଙ୍କୁ ପଚରାଯାଇଥିଲା ଯେ ODI ଏବଂ ଟେଷ୍ଟରେ ତାଙ୍କର ଉତ୍ତରାଧିକାରୀ କିଏ ହୋଇପାରିବେ? “2023 ଦିନିକିଆ ବିଶ୍ୱକପ ଉପରେ ସମସ୍ତେ ଧ୍ୟାନ ଦେଉଥିବାରୁ ଏହା କହିବା କଷ୍ଟକର। ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ବିପକ୍ଷରେ ଆମର ଚାରୋଟି ଟେଷ୍ଟ ମ୍ୟାଚ୍ ମଧ୍ୟ ଅଛି, ଯାହା ଆଇସିସି ବିଶ୍ୱ ଟେଷ୍ଟ ଚାମ୍ପିୟନଶିପ୍‌ର ଫାଇନାଲରେ ଆମର ଯୋଗ୍ୟତା ପାଇଁ ଅତ୍ୟନ୍ତ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ। ”

Leave a Reply

Your email address will not be published.