ଡବଲ ଶତକୀୟ ଖେଳାଳିଙ୍କୁ ଡ୍ରପ କରିଛନ୍ତି ରୋହିତ ଓ ରାହୁଲ ! ଏହି ଦୁହିଁଙ୍କ ପାଇଁ ପ୍ରଥମ ODI ହାରିବ କି ଭାରତ ?

ଭାରତ ଅଧିନାୟକ ରୋହିତ ଶର୍ମା ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ବିପକ୍ଷ ଆଗାମୀ ତିନି ମ୍ୟାଚ୍ ବିଶିଷ୍ଟ ଏକଦିବସୀୟ ସିରିଜରେ ପୁରୁଷ ବ୍ଲୁକୁ ଆଗେଇ ନେବାକୁ ଫେରିଛନ୍ତି। ଇଶାନ କିଶନ ଏବଂ ଶୁବମାନ ଗିଲ ଦଳରେ ନିଜର ସ୍ଥାନ ବଜାୟ ରଖିଥିବାରୁ ରୋହିତଙ୍କ ଓପନିଂ ପାର୍ଟନର ନାମକରଣ କରିବାବେଳେ ମ୍ୟାନେଜମେଣ୍ଟ କଡ଼ା ଆଭିମୁଖ୍ୟ ଗ୍ରହଣ କରିଛି। “ଗିଲ ଏବଂ କିଶନ ଦଳ ପାଇଁ ଭଲ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିଛନ୍ତି। ମୁଁ ଭାବୁଛି ଗିଲଙ୍କ ସହ ଆଗକୁ ଯିବା ଠିକ୍ କାରଣ ସେ ଅତୀତରେ ବହୁତ ରନ୍ କରିଥିଲେ। ସେ ଆମ ପାଇଁ ଚମତ୍କାର ହୋଇଥିବାରୁ ମୁଁ ଇଶାନଙ୍କଠାରୁ କିଛି ଦୂରେଇ ନେଉ ନାହିଁ | କିଶନ ଏକ ଶତକ ହାସଲ କରିଥିଲେ ଏବଂ ଏହା ଏକ ବଡ଼ ସଫଳତା ଥିଲା | କିନ୍ତୁ ଅତୀତରେ ଅବଦାନ ରଖିଥିବା ସେହି ଯୁବକମାନଙ୍କୁ ଖେଳିବା ଜରୁରୀ ବୋଲି ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ବିପକ୍ଷ ପ୍ରଥମ ଦିନିକିଆ ପୂର୍ବରୁ ରୋହିତ ଗଣମାଧ୍ୟମକୁ କହିଛନ୍ତି।“ଏହା ଦୁର୍ଭାଗ୍ୟଜନକ ଯେ ଆମେ ଇଶାନ କିଶାନ ଖେଳିବାକୁ ସମର୍ଥ ହେବୁ ନାହିଁ। ଜିନିଷକୁ ଦେଖିଲେ ଗିଲଙ୍କୁ ନିୟମିତ ଯୋଗଦାନ ଦେଇଥିବାରୁ ଏହା ଚାଲିବା ଠିକ୍ ବୋଲି ସେ କହିଛନ୍ତି।

ପୂର୍ବତନ ଖେଳାଳି ବିରାଟ କୋହଲି ଏବଂ ରୋହିତ ଶର୍ମାଙ୍କ ଦୁଇଗୁଣ ଦୁଇଗୁଣ ଏବଂ ତ୍ରିଗୁଣ ଶତକ ହାସଲ କରିଛନ୍ତି

ଭାରତ ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ବିପକ୍ଷ ODI ସିରିଜ୍ ପାଇଁ ଡବଲ୍ ସେଞ୍ଚୁରିଅନ୍ ଇଶାନ୍ କିଶାନଙ୍କୁ ଛାଡିବାକୁ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଛି। ବାଂଲାଦେଶ ବିପକ୍ଷ ତୃତୀୟ ତଥା ଅନ୍ତିମ ODI ରେ ଦକ୍ଷିଣପାଉ ଦ୍ରୁତତମ ଦ୍ୱିଶତକ ହାସଲ କରିଛି। ତେବେ ଆଗାମୀ ଖେଳଗୁଡିକରେ ଶୁବମାନ ଗିଲଙ୍କ ସହ ମ୍ୟାନେଜମେଣ୍ଟ ଆଗକୁ ବଢିବାକୁ ଆଗ୍ରହୀ | ରୋହିତ ଶର୍ମା ଇଶାନଙ୍କୁ ତାଙ୍କର ଚମତ୍କାର ବ୍ୟାଟିଂ ପାଇଁ ପ୍ରଶଂସା କରିଥିଲେ କିନ୍ତୁ ଏକ ଦିନିକିଆ ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ମ୍ୟାଚରେ ତାଙ୍କର ସାମଗ୍ରିକ ଟ୍ରାକ ରେକର୍ଡ ଯୋଗୁଁ ଗିଲ ଅଧିକ ସୁଯୋଗ ପାଇବାକୁ ଯୋଗ୍ୟ ବୋଲି କହିଥିଲେ। ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଅତୀତରେ ଭଲ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିଥିବା ଖେଳାଳିଙ୍କୁ ଅଧିକ ସୁଯୋଗ ଦେବା ଠିକ୍ ହୋଇଥିବାରୁ ଆମେ ଓଡିଆରେ ଶୁଭମାନ ଗିଲ ଖେଳିବାକୁ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଛୁ।

“ଦଳ ପାଇଁ ଉଜ୍ଜ୍ୱଳ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିଥିବା ଇଶାନ କିଶନଙ୍କଠାରୁ ମୁଁ କିଛି ନେବାକୁ ଚାହୁଁ ନାହିଁ। ଦୁଇ ଶହ ସ୍କୋର କରିବା ସହଜ ନୁହେଁ। ସେ ଜଣେ ଶ୍ରେଷ୍ଠ ଖେଳାଳି କିନ୍ତୁ ମୁଁ ଅନୁଭବ କରୁଛି ଶୁବମାନ ଗିଲଙ୍କୁ ଦୀର୍ଘ ସମୟ ଦିଆଯିବା ଉଚିତ। ପୂର୍ବତନ କ୍ରିକେଟର ଏବଂ ପ୍ରଶଂସକମାନେ ଏହି ନିଷ୍ପତ୍ତି ଉପରେ ପ୍ରଶ୍ନ କରିଛନ୍ତି। ପୂର୍ବତନ ଅଧିନାୟକ ବିରାଟ କୋହଲି ଏବଂ ବର୍ତ୍ତମାନର ଅଧିନାୟକ ରୋହିତଙ୍କ ଉପରେ ଆକାଶ ଚୋପ୍ରା ଏକ ପରୋକ୍ଷ ଖୋଳତାଡ଼ କରିଥିଲେ।“ଏହା ପ୍ରାୟତ ନୁହେଁ ଯେ ଆପଣ ଏକ ଦ୍ୱାଦଶ ଶତାବ୍ଦୀ ସ୍କୋର କରନ୍ତି ଏବଂ ନିମ୍ନ ଖେଳରେ ବେଞ୍ଚ୍ ହୁଅନ୍ତି | କିନ୍ତୁ ତା’ପରେ ଭାରତୀୟ କ୍ରିକେଟ୍ ପରବର୍ତ୍ତୀ ଖେଳରେ ମଧ୍ୟ ଟ୍ରିପଲ୍ ଶତକ ହାସଲ କରିଛି। ଇଶାନ୍ ଆଜି | ସେତେବେଳେ କରୁଣ ନାୟାର ବୋଲି ସେ ଲେଖିଛନ୍ତି।

Leave a Reply

Your email address will not be published.