BCCI ର ଡାକ୍ତରୀ ଦଳଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ଚିକିତ୍ସା ହେବେ ରିଷଭ.. ମୁମ୍ବାଇରେ ଲିଗାମେଣ୍ଟ ଅସ୍ତ୍ରୋପଚାର ପାଇଁ ଆଜି ମୁମ୍ବାଇ ଗଲେ ରିଷଭ

ବିସିସିଆଇ ଦ୍ୱାରା ରିଷଭ ପନ୍ତଙ୍କୁ ମୁମ୍ବାଇକୁ ବିମାନ ଚଳାଚଳ କରାଯାଉଛି ଏବଂ ଡିସେମ୍ବର 30 ରେ ଘଟିଥିବା ଦୁର୍ଘଟଣାରୁ ସେ ସୁସ୍ଥ ହୋଇଥିବାରୁ ବୋର୍ଡର ଡାକ୍ତରୀ ଦଳଙ୍କ ଉପରେ ନଜର ରଖାଯିବ। ଲିଗାମେଣ୍ଟ ଲୁହ ପାଇଁ ଅସ୍ତ୍ରୋପଚାର ଏବଂ ପରବର୍ତ୍ତୀ ପ୍ରକ୍ରିୟା କରାଯିବ | ୱିକେଟ୍ କିପର-ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ଙ୍କୁ ମୁମ୍ବାଇରେ ବିସିସିଆଇର ଡାକ୍ତରୀ ଦଳ ନଜର ରଖିବେ। ତାଙ୍କୁ କୋକିଲାବେନ ଧୀରବାଇ ଅମ୍ବାନୀ ହସ୍ପିଟାଲ ଏବଂ ମେଡିକାଲ ରିସର୍ଚ୍ଚ ଇନଷ୍ଟିଚ୍ୟୁଟରେ ଭର୍ତ୍ତି କରାଯିବ ଏବଂ ଡାକ୍ତରଖାନାର ମୁଖ୍ୟ – କ୍ରୀଡ଼ା ଚିକିତ୍ସା କେନ୍ଦ୍ରର ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ତଥା ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ – ଆର୍ଥ୍ରୋସ୍କୋପି ଏବଂ କାନ୍ଧ ସେବାରେ ପ୍ରତ୍ୟକ୍ଷ ତତ୍ୱାବଧାନରେ ରହିବେ। ଲିଗାମେଣ୍ଟ ଲୁହ ପାଇଁ ପରବର୍ତ୍ତୀ ପ୍ରକ୍ରିୟା ଏବଂ ତାଙ୍କର ପୁନରୁଦ୍ଧାର ଏବଂ ପୁନର୍ବାସରେ ବିସିସିଆଇ ମେଡିକାଲ ଟିମ୍ ଦ୍ୱାରା ନଜର ରଖାଯିବ ବୋଲି ବିସିସିଆଇର ଏକ ବିବୃତ୍ତିରେ କୁହାଯାଇଛି।

ବୋର୍ଡ ରିଷଭଙ୍କ ପୁନରୁଦ୍ଧାର ପ୍ରକ୍ରିୟାକୁ ସହାୟତା ତଥା ତ୍ୱରାନ୍ୱିତ କରିବା ପାଇଁ ସମସ୍ତ ପ୍ରକାର ଉଦ୍ୟମ କରିବ ଏବଂ ଏହି ସମୟ ମଧ୍ୟରେ ତାଙ୍କୁ ଆବଶ୍ୟକ ସହାୟତା ଯୋଗାଇ ଦେବ ବୋଲି ସେ କହିଛନ୍ତି। ରିଷଭ  ରାଉରକେଲା ରାସ୍ତାରେ ଏକ ଦୁର୍ଘଟଣାର ସମ୍ମୁଖୀନ ହୋଇଥିଲେ। ଯୁବକ ଦୁବାଇରୁ ଫେରି ନୂଆ ବର୍ଷରେ ମା’ଙ୍କୁ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ କରିବା ପାଇଁ ତାଙ୍କ ଘରକୁ ଯାଉଥିଲେ। ସେ ଏହି ଦୁର୍ଘଟଣାର ସମ୍ମୁଖୀନ ହୋଇଥିଲେ। ରିଷଭ ଠିକ୍ ସମୟରେ ତାଙ୍କ କାରରୁ ବାହାରକୁ ଆସିବାରେ ସଫଳ ହୋଇଥିଲେ ଏବଂ ତାଙ୍କୁ ବସ୍ ଡ୍ରାଇଭର ଏବଂ କଣ୍ଡକ୍ଟର ଡାକ୍ତରଖାନା ନେଇଥିଲେ।

ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ବିପକ୍ଷ ଧଳା ବଲ୍ ସିରିଜ୍ ପାଇଁ ବିଶ୍ରାମ ପାଇଥିବା ରିଷଭ ସୀମା-ଗାଭାସ୍କର ଟ୍ରଫିରୁ ବଞ୍ଚିତ ହେବେ ବୋଲି ନିଶ୍ଚିତ ହୋଇଛି। ତାଙ୍କୁ ଆଇପିଏଲ୍ 2023 ରୁ ମଧ୍ୟ ବାଦ ଦିଆଯାଇଛି। ସେ ଟି -20 ଲିଗରେ ଦିଲ୍ଲୀ ରାଜଧାନୀକୁ ଆଗେଇ ନେଇଛନ୍ତି ଏବଂ ତାଙ୍କ ଅନୁପସ୍ଥିତିରେ ଫ୍ରାଞ୍ଚାଇଜ୍ ଏକ ନୂତନ ଅଧିନାୟକ ପାଇବ | ଆନ୍ତର୍ଜାତୀୟ କ୍ରିକେଟ୍ ଯେତେ ଦୂର, ରିଷଭଙ୍କ ଅନୁପସ୍ଥିତିରେ ସୀମା-ଗାଭାସ୍କର ଟ୍ରଫିରେ ଭାରତ ଡେବ୍ୟୁ କରିବ ବୋଲି ନିଶ୍ଚିତ ହୋଇଛି। କେ.ଏସ୍ ଭରତ ସମସ୍ତ ଦେଖାଯାଉଛନ୍ତି କିନ୍ତୁ ତାଙ୍କର ପ୍ରଥମ ଟେଷ୍ଟ୍ କ୍ୟାପ୍ ଦାନ କରିବାକୁ ସ୍ଥିର ହୋଇଥିବାବେଳେ ଇଶାନ୍ କିଶାନ୍ ତାଙ୍କର ପ୍ରଥମ ଟେଷ୍ଟ୍ କଲ-ଅପ୍ ପାଇବାକୁ ଧାଡିରେ ରହିପାରନ୍ତି |

Leave a Reply

Your email address will not be published.