ନିଜ BREAKUP ଦୁଃଖରେ 3rd T20 ପାଇଁ ଟିମ ଇଣ୍ଡିଆରେ କମବ୍ୟାକ କରିପାରନ୍ତି ପୃଥ୍ବୀ ସ ତାଙ୍କ ବଦଳରେ ଦଳରୁ କାହାକୁ ଆଉଟ କରିବେ ପାଣ୍ଡ୍ୟା

ଆକ୍ରମଣକାରୀ ଭାରତୀୟ ଓପନର୍ ପୃଥ୍ବୀ ସ  ଅହମ୍ମଦାବାଦରେ ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ କ୍ରିକେଟ୍ ନିର୍ବାସନ ଶେଷ କରିବାକୁ ଯାଉଛନ୍ତି। ଶଙ୍କର ଯିଏକି ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ତାଙ୍କର T20I RUNS ଖାତା ଖୋଲିବ ନାହିଁ, ବୁଧବାର ଦିନ ତୃତୀୟ ଟି -20 ବନାମ ନ୍ୟୁଜିଲାଣ୍ଡ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଥିବା ସିରିଜ୍ ପାଇଁ ଭାରତୀୟ ଖେଳୁଥିବା ଏକାଦଶରେ ଡ୍ରାଫ୍ଟ ହେବ | ଭାରତୀୟ ଦଳ ଉତ୍ସରୁ ଆସୁଥିବା ସମସ୍ତ ସୂଚନା ହେଉଛି ଶଙ୍କର ଭାରତୀୟ ଏକାଦଶରେ ଶୁଭମାନ ଗିଲଙ୍କ ସ୍ଥାନ ନେବେ | “ଯଦିଓ ଏହି ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ କିଛି ଚୂଡାନ୍ତ ହୋଇନାହିଁ କିନ୍ତୁ ଶୀଘ୍ର କିମ୍ବା ବିଳମ୍ବରେ ତାଙ୍କୁ ଦୃଷ୍ଟି ଦେବାକୁ ପଡିବ। ସମ୍ଭବତ ପୃଥ୍ବୀ ସ ତୃତୀୟ ଟି -20 ଖେଳିବେ କାରଣ ଦଳ ତାଙ୍କୁ ସୁଯୋଗ ଦେବାକୁ ଆଗ୍ରହୀ” ବୋଲି ଭାରତୀୟ ଦଳ ପରିଚାଳନା ନିକଟ ସୂତ୍ରରୁ ପ୍ରକାଶ। ଏହା ହେଉଛି ODI ବିଶ୍ୱକପ ବର୍ଷ ଏବଂ ଭାରତରେ OCTOBER ରେ ମେଗା-ଇଭେଣ୍ଟ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଭାରତ କୌଣସି ସି ଟି -20 ଆନ୍ତର୍ଜାତୀୟ କ୍ରିକେଟ୍ ଖେଳିବ ନାହିଁ | ଏହି କାରଣରୁ କୋଚ୍ ରାହୁଲ DRAVID ଅହମ୍ମଦାବାଦରେ ଶଙ୍କୁ ସୁଯୋଗ ଦେବାକୁ ଆଗ୍ରହୀ ଅଟନ୍ତି |ଭାରତର ପୂର୍ବତନ ଓପନର୍ ଗୌତମ ଗମ୍ଭୀର ମଧ୍ୟ ଅନୁଭବ କରିଛନ୍ତି ଯେ ଗିଲଙ୍କ ‘ମୌଳିକ ଖେଳ’ ଟି-୨୦ କ୍ରିକେଟ୍ ଅପେକ୍ଷା ODI କ୍ରିକେଟ୍ ପାଇଁ ଅଧିକ ସୁଟ୍ ଅଟେ। ଅପରପକ୍ଷେ, ପୃଥ୍ବୀ ସ ଜଣେ ଖେଳାଳୀ, ଯାହାର ‘ମୌଳିକ ଖେଳ’ ସବୁଠାରୁ କ୍ଷୁଦ୍ର ଫର୍ମାଟ୍ ସହିତ ଅଧିକ ଉପଯୁକ୍ତ ଅଟେ |

ଆନ୍ତର୍ଜାତୀୟ କ୍ରିକେଟ୍ ଖେଳିବା କଥା ସେ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଟି -20 ଫର୍ମାଟରେ ତାଙ୍କ ପାଦ ପାଇ ନାହାଁନ୍ତି। ବେଳେବେଳେ ଆପଣଙ୍କୁ ଏକ ଭିନ୍ନ ଟେମ୍ପୋରେ ଖେଳିବାକୁ ପଡିବ | ତାଙ୍କର ମୌଳିକ ଖେଳ 50-ଓଭର ଫର୍ମାଟ୍ ପାଇଁ ସୁଟ୍ ଅଟେ | ପୃଥ୍ବୀ ସଙ୍କ ପରି କେହି ଜଣେ, ତାଙ୍କର ମୌଳିକ ପ୍ରବୃତ୍ତି ଖେଳ ଟି -20 କ୍ରିକେଟ୍ ପାଇଁ ପ୍ରସ୍ତୁତ | ଶୁବମାନ ଗିଲ ହେଉଛନ୍ତି ଜଣେ ଯାହାର ମୌଳିକ ଖେଳ 50-ଓଭର ଫର୍ମାଟ ପାଇଁ ତିଆରି | ସେ କିପରି ଶୀଘ୍ର ଶିଖନ୍ତି ଏବଂ ଏହି ଫର୍ମାଟ୍ ସହିତ ଖାପ ଖୁଆଇବେ ସେ ସ୍ଥିର କରିବେ ଯେ ସେ ଏହି ତିନୋଟି ଫର୍ମାଟ୍ ଖେଳିବାରେ ସକ୍ଷମ ହେବେ କି ନାହିଁ | IND vs NZ 3rd T20 – XI ଖେଳିବାରେ ଆଉ କ’ଣ ପରିବର୍ତ୍ତନ? ଭାରତ ଲକ୍ଷ୍ନରେ ଦଳରେ ଚାରିଜଣ ସ୍ପିନରଙ୍କ ସହ ଦୁଇ ଫୁଲ୍ ଟାଇମ୍ ଲେଗ୍ ସ୍ପିନରଙ୍କ ସହ ଖେଳିଥିଲେ। କିନ୍ତୁ ଅହମ୍ମଦାବାଦର ପିଚ୍ ଉପରେ ନିର୍ଭର କରି ରଚନା ବଦଳିପାରେ | ଅହମ୍ମଦାବାଦ ଗତ ତିନିଟି ମ୍ୟାଚରେ ଫର୍ମାଟରେ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ଙ୍କ ପାଇଁ ଭଲ, ଖରାପ ଏବଂ ଅସୁନ୍ଦର ପିଚ୍ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରିଛି | ଟେଷ୍ଟରେ ଏହା ଏକ ର୍ୟାଙ୍କ-ଟର୍ନର ଥିଲା, ODI ରେ ଏହା ଦୁଇ ପେସ୍ ୱିକେଟ୍ ଥିଲାବେଳେ ଗତ ଟି -20 ରେ ଏହା ଏକ ବ୍ୟାଟିଂ ସ୍ୱର୍ଗ ଥିଲା | ତେଣୁ ବୁଧବାର ପିଚ୍ କିପରି ଆଚରଣ କରିବ ତାହା ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସ୍ପଷ୍ଟ ହୋଇନାହିଁ।

ଏକାଦଶ ଖେଳୁଥିବା ପୂର୍ବାନୁମାନ ଭାରତ:

ଶୁବମାନ ଗିଲ / ପୃଥ୍ବୀ ସ  |

ଇଶାନ କିଶନ (WK)

ରାହୁଲ ତ୍ରିପାଠୀ

ସୂର୍ଯ୍ୟକୁମାର ଯାଦବ |

ହାର୍ଦ୍ଦିକ ପାଣ୍ଡ୍ୟା (C)

ଦୀପକ ହୁଡା |

ୱାଶିଂଟନ୍ ସୁନ୍ଦର |

ଶିବମ୍ ମାଭି |

କୁଲଦୀପ ଯାଦବ

ୟୁଜବେନ୍ଦ୍ର ଚହଲ / ଉମ୍ରାନ ମଲିକ |

ଅର୍ଶଦୀପ ସିଂ

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *