ବାବର ଆଜାମଙ୍କୁ ଅଧିନାୟକତ୍ୱରୁ ହଟାଇବାକୁ ଚେଷ୍ଟା ଆରମ୍ଭ କରି ସାରିଛି PCB

ନୂତନ ଚେହେରା ଗତ ମାସରେ PCB ରେ କିଛି ପ୍ରମୁଖ ଭୂମିକା ଗ୍ରହଣ କରିଥିଲେ | ନଜାମ ସେଠୀ ତାଙ୍କର ୨ୟ ଷ୍ଟଣ୍ଟ ପାଇଁ ଚେୟାରମ୍ୟାନ୍ ଭାବରେ ଦାୟିତ୍ ଗ୍ରହଣ କରିଥିଲେ ଏବଂ ରାମିଜ ରାଜାଙ୍କ ସ୍ଥାନ ନେଇଥିଲେ।ଶାହିଦ୍ ଆଫ୍ରିଦି ମୁଖ୍ୟ ଚୟନକର୍ତ୍ତା ମହମ୍ମଦ ୱାସିମଙ୍କୁ ନୂତନ ମଧ୍ୟବର୍ତ୍ତୀକାଳୀନ ମୁଖ୍ୟ ଚୟନକର୍ତ୍ତା ଭାବରେ ବଦଳାଇଲେ। ଏହି ପରିବର୍ତ୍ତନ ପରଠାରୁ ଅଧିନାୟକ ବାବର ଆଜାମଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱକୁ ଅଧିକ ସମାଲୋଚନା କରାଯାଇଛି। ବ୍ୟାଟ୍ ସହିତ ଭଲ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିବା ସତ୍ୱେ 28 ବର୍ଷୀୟା ସାମ୍ବାଦିକ ସମ୍ମିଳନୀରେ ଟାର୍ଗେଟ କରନ୍ତି ଏବଂ ପାକିସ୍ତାନ ଅଧିନାୟକ ଭାବରେ ତାଙ୍କ ଭବିଷ୍ୟତ ବିଷୟରେ ପଚରାଯାଏ |

ଆଜାମ, ଅଧିକାଂଶ ସମୟରେ, ନିଜ ଶାନ୍ତିକୁ ବଜାୟ ରଖିଛନ୍ତି, କିନ୍ତୁ ବିରଳ ସମୟରେ, ତାଙ୍କ ପ୍ରତିକ୍ରିୟାରେ ଏହା ସ୍ପଷ୍ଟ ହୋଇଛି ଯେ ବାହ୍ୟ ଶବ୍ଦ ତାଙ୍କୁ ପ୍ରଭାବିତ କରିଛି |ଖବର ରହିଛି ଯେ ପିସିବି ବାବରଙ୍କୁ ODI ଏବଂ ଟେଷ୍ଟ ଅଧିନାୟକତ୍ୱରୁ ବରଖାସ୍ତ କରିବ ଏବଂ ଯଥାକ୍ରମେ ଶାନ ମାସୁଦ ଏବଂ ସରଫରାଜ ଅହମ୍ମଦଙ୍କୁ ନିଯୁକ୍ତ କରିବ।ପିସିବି ଏବଂ ବାବର ଆଜମଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ମତଭେଦ ହେବାର ମଧ୍ୟ ସମ୍ଭାବନା ରହିଛି କିନ୍ତୁ ସମସ୍ତେ ଏହି ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ନୀରବତା ବଜାୟ ରଖିଛନ୍ତି।ଏହି ସମୟରେ, ମିସବା ଉଲ- ହକ, ଯାହାକୁ ରାମିଜ ରାଜା ସେପ୍ଟେମ୍ବର 2021 ରେ ପାକିସ୍ତାନର ମୁଖ୍ୟ ପ୍ରଶିକ୍ଷକ ଭାବରେ ବରଖାସ୍ତ କରିଥିଲେ, ବାବରଙ୍କ ସ୍ଥିତିକୁ ଦୁର୍ବଳ କରିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରୁଥିବା ବୋର୍ଡକୁ ଦାୟୀ କରିଥିଲେ।

“ମୁଁ ସବୁବେଳେ କ୍ରିକେଟ୍ ଦେଖେ। ଏବଂ ଗଣମାଧ୍ୟମ ଦ୍ୱାରା ପଚରାଯାଇଥିବା ପ୍ରଶ୍ନକୁ ଦେଖି ସେ ଜଣେ ଅଧିନାୟକ ଭାବରେ ଦୁର୍ବଳ ହେଉଛନ୍ତି | ଡ୍ରେସିଂ ରୁମ ଉପରେ ଏହାର ପ୍ରତିକୂଳ ପ୍ରଭାବ ପଡ଼ିବ ବୋଲି ମୁଁ ଭୟ କରୁଛି। ”“ଯଦି ବାବର ସହିତ ବୋର୍ଡର କୌଣସି ସମସ୍ୟା ଅଛି, ତେବେ ସେମାନେ ତାଙ୍କ ସହ ବସି ଆଲୋଚନା କରିବା ଉଚିତ୍। ଏହି ବାହ୍ୟ ଅସୁବିଧା ନ୍ୟୁଜିଲ୍ୟାଣ୍ଡ ଏବଂ ଇଂଲଣ୍ଡ ବିପକ୍ଷରେ ଖରାପ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିଥିଲା | “ ମିସବା ବାବରଙ୍କୁ ସମର୍ଥନ ଜଣାଇ ଶେଷ କରି କହିଛନ୍ତି ଯେ ସେ ଆଜାମଙ୍କୁ ଶେଷ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସମର୍ଥନ କରିବେ।

Leave a Reply

Your email address will not be published.