Pass or Fail ! 2ND T20I ରେ ପରାଜୟ ପରେ ହାର୍ଦ୍ଦିକ ପାଣ୍ଡ୍ୟାଙ୍କ ଅଧିନାୟକତ୍ୱକୁ ମିଳିଲା କେତେ ନମ୍ବର ?

ଗୌତମ ଗମ୍ଭୀର କହିଛନ୍ତି ଯେ ଟି-୨୦ରେ ଭାରତର ଜାତୀୟ କ୍ରିକେଟ୍ ଦଳର ଅଧିନାୟକ ଭାବରେ ହାର୍ଦ୍ଦିକ ପାଣ୍ଡ୍ୟା ଏକ ଭଲ କାମ କରିଛନ୍ତି ଏବଂ ପ୍ରତ୍ୟେକ ମ୍ୟାଚ୍ ପରେ ତାଙ୍କୁ ବିଚାର କରାଯିବା ଉଚିତ ନୁହେଁ। ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ବିପକ୍ଷ ସିରିଜର ଦ୍ୱିତୀୟ ଗେମ୍ରେ ସବୁଠାରୁ କମ୍ ଫର୍ମାଟ୍ ଅଧିନାୟକ ଭାବରେ ହାର୍ଦ୍ଦିକ ଅଧିନାୟକ ଭାବରେ ତାଙ୍କର ପ୍ରଥମ ପରାଜୟର ସମ୍ମୁଖୀନ ହୋଇଥିଲେ | ପରିଦର୍ଶକମାନେ 20 ଓଭରରେ 206/6 ସ୍କୋର କରିଥିଲେ ଏବଂ ଆୟୋଜକମାନେ 16 ରନରେ ପ୍ରତିଯୋଗିତା ହରାଇଥିଲେ। ଷ୍ଟାର ସ୍ପୋର୍ଟସ ଉପରେ ଆଲୋଚନା ବେଳେ ଗମ୍ଭୀରଙ୍କୁ ହାର୍ଦ୍ଦିକ ପାଣ୍ଡ୍ୟାଙ୍କ ଅଧିନାୟକତ୍ୱ ବିଷୟରେ ତାଙ୍କ ମତାମତ ବିଷୟରେ ପଚରାଯାଇଥିଲା।

ସେ ଜଣେ ଅଧିନାୟକ ଭାବରେ ଭଲ ରହିଛନ୍ତି ଏବଂ ପ୍ରତ୍ୟେକ ଖେଳ ପରେ ଆପଣ ତାଙ୍କୁ ବିଚାର କରିବା ଉଚିତ୍ ନୁହେଁ। କେବଳ ଯେହେତୁ ଭାରତ ଖେଳ ହାରିଛି ଏହାର ଅର୍ଥ ନୁହେଁ ଯେ ସେ ଖରାପ। ସେ ନୋ-ବଲ୍ ବୋଲିଂ କରି ବୋଲରମାନଙ୍କୁ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ କରିପାରିବେ ନାହିଁ | ଏହା ବୋଲରଙ୍କ ଦାୟିତ୍ୱ ବୋଲି ସେ କହିଛନ୍ତି। ପୂର୍ବତନ ଅଧିନାୟକ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଆକ୍ରମଣାତ୍ମକ ଆଭିମୁଖ୍ୟ ଥାଇ ମଧ୍ୟ ହାର୍ଦ୍ଦିକ ଶାନ୍ତ ଅଛନ୍ତି।“ଯେଉଁମାନେ ଦଳର ନେତୃତ୍ୱ ନେଇଛନ୍ତି ସେମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ସେ ଶ୍ରେଷ୍ଠ ହୋଇଛନ୍ତି। ତାଙ୍କର ଏକ ଆକ୍ରମଣାତ୍ମକ ମାନସିକତା ଅଛି | ସେ ଖେଳାଳିଙ୍କୁ ସମର୍ଥନ କରୁଛନ୍ତି। ସେ ସବୁକିଛି ଆରାମଦାୟକ ରଖନ୍ତି ବୋଲି ସେ କହିଛନ୍ତି। ତେବେ ଗମ୍ଭୀର କହିଛନ୍ତି ଯେ ଗୁଜୁରାଟ ଟାଇଟାନ୍ସର ଅଧିନାୟକଙ୍କୁ ଆହୁରି ଅନେକ ବାଟ ବାକି ଅଛି ଏବଂ ସେ ଅଧିନାୟକତ୍ୱ ବିଷୟରେ ଜାଣିବେ।

ତୃତୀୟ ଶ୍ରେଣୀ ବାବର ଆଜାମଙ୍କର କ୍ରିକେଟ୍ ଅର୍ଥ ନାହିଁ ’

ବାବରଙ୍କୁ ମାଇକେଲ ବ୍ରେସୱେଲ ବରଖାସ୍ତ କରିବା ପରେ ସେ ଏହି ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି। ବାବର ଆଜାମଙ୍କୁ ତୃତୀୟ ଶ୍ରେଣୀ ବୋଲି କହିବା ପରେ, ଜାନୁଆରୀ 6, ଶୁକ୍ରବାର ଦିନ ନ୍ୟୁଜିଲ୍ୟାଣ୍ଡ ବିପକ୍ଷ ଦ୍ୱିତୀୟ ଟେଷ୍ଟର ଦିନିକିଆରେ ସଟ୍ ଚୟନ ପାଇଁ ଡେନମାର୍କ କାନେରିଆ ପୁଣି ପାକିସ୍ତାନ ଅଧିନାୟକଙ୍କ ଉପରେ ମାଡ ମାରିଥିଲେ। ପୂର୍ବତନ ସ୍ପିନର ବିଶ୍ୱାସ କରନ୍ତି ଯେ ଅଫ୍ ସ୍ପିନରଙ୍କ ବିପକ୍ଷରେ ରନ୍ ସ୍କୋର କରିବାକୁ ବାବରଙ୍କୁ ସ୍ୱିପ୍ ସଟ୍ ଏବଂ କ୍ରିକେଟ୍ ଆକ୍ରମଣ କରିବା ଆବଶ୍ୟକ। ଡେନିଶ୍ ଅନୁଭବ କଲା ଯେ ଏକ ସ୍ୱିପ୍ ସଟ୍ ସ୍କିପରଙ୍କୁ ବାହାରକୁ ଯିବାରେ ରକ୍ଷା କରିପାରେ | ବାବରଙ୍କୁ ମାଇକେଲ ବ୍ରେସୱେଲ ବରଖାସ୍ତ କରିବା ପରେ ସେ ଏହି ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି।“ବାବର ଆଜାମଙ୍କର କ୍ରିକେଟ୍ ଅର୍ଥ ନାହିଁ। ସେ ଏକ ବଲରେ ବାହାରିଥିଲେ ଯାହାକୁ ସେ ପୋଛି ଦେଇଥାନ୍ତେ | ଲୁକସିଲି, ଆୟୋଜକମାନେ ସିରିଜ୍ ହରାଇ ନାହାଁନ୍ତି | ସରଫରାଜ ଖାନ ଏବଂ ସୌଦ  ଶକିଲ ଦଳକୁ ବଞ୍ଚାଇଛନ୍ତି ବୋଲି ସେ କହିଛନ୍ତି।

Leave a Reply

Your email address will not be published.