ପୁଣି ଥରେ ନିରାଶ ହେଲେ ଫ୍ୟାନ୍ସ | ବିସିସିଆଇ ଅଧିକାରୀ ବୁମ୍ରାଙ୍କୁ ନେଇ ଦେଲେ 100 % ଅପଡେଟ

ଭାରତର ପ୍ରିମିୟର ପେସର ଜସପ୍ରୀତ ବୁମ୍ରା ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ବିପକ୍ଷ ପୁରା ଟେଷ୍ଟ ସିରିଜରୁ ବଞ୍ଚିତ ହେବାର ସମ୍ଭାବନା ରହିଛି। ଭାରତର ଅଧିନାୟକ ରୋହିତ ଶର୍ମା କହିଛନ୍ତି ଯେ ସେ ଆଶା କରୁଛନ୍ତି ଯେ ବୁମ୍ରା ଏହାକୁ ଶେଷ ଟେଷ୍ଟରେ କରି ପାରିବେ, ବିସିସିଆଇର ଜଣେ ଅଧିକାରୀ ଇନସାଇଡ୍ ସ୍ପୋର୍ଟକୁ ନିଶ୍ଚିତ କରିଛନ୍ତି ଯେ ଏହି ସିରିଜ୍ ପାଇଁ ବୁମରା ଫିଟ୍ ହେବା ସମ୍ଭବ ନୁହେଁ। ଏହା ପରିବର୍ତ୍ତେ, ସେ ଆଇପିଏଲ୍ 2023 ପୂର୍ବରୁ ପ୍ରତ୍ୟାବର୍ତ୍ତନ କରିବାର ସମ୍ଭାବନା ରହିଛି। ବୁମ୍ରା ବର୍ତ୍ତମାନ ଏକ ଲୋୟର ବ୍ୟାକ୍ ଷ୍ଟ୍ରେସ୍ ଫ୍ରାକ୍ଟରରୁ ସୁସ୍ଥ ଅଛନ୍ତି ଏବଂ ସୀମା ଗାଭାସ୍କର ଟ୍ରଫିରେ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ବିପକ୍ଷ ପ୍ରଥମ ଦୁଇଟି ଟେଷ୍ଟ ପାଇଁ ନାମିତ ହୋଇନାହିଁ। “ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ସିରିଜ୍ ପାଇଁ ଜସପ୍ରୀତ ତାଙ୍କ 100% ରେ ରହିବା ସମ୍ଭବ ନୁହେଁ। ଗୋଟିଏ କଥା ନିଶ୍ଚିତ, ଆମେ କେଉଁ ସିରିଜ୍ ଖେଳୁନା କାହିଁକି, ସେ ପୁନର୍ବାର ଦୌଡ଼ିବେ ନାହିଁ | ପିଠି ଆଘାତ ସମୟ ନିଏ ଏବଂ ପୁନଥଇଥାନ ଏକ ଲମ୍ବା ପ୍ରକ୍ରିୟା | ଏହି ମୁହୂର୍ତ୍ତରେ, ସେ ଚୟନ ପାଇଁ ଅନୁପଯୁକ୍ତ ଏବଂ ତାଙ୍କୁ ଫେରିବା ପାଇଁ କେତେ ସମୟ ଲାଗିବ ତାହା ସନ୍ଦେହଜନକ ଅଟେ | ଏହା ଆଉ ଏକ ମାସ ଲାଗିବ କିମ୍ବା ବୋଧହୁଏ ବୋଲି ବିସିସିଆଇର ଜଣେ ବରିଷ୍ଠ ଅଧିକାରୀ ଇନସାଇଡ୍ ସ୍ପୋର୍ଟକୁ କହିଛନ୍ତି।

ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ବିପକ୍ଷ ପ୍ରଥମ ଦୁଇଟି ଟେଷ୍ଟ ପାଇଁ ଚୟନକର୍ତ୍ତା ବୁମ୍ରାଙ୍କୁ ବାଛିଲେ ନାହିଁ | ତାଙ୍କୁ ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ODI ପାଇଁ ନାମିତ କରାଯାଇଥିବାବେଳେ ସେ କଡ଼ା ଆଭିମୁଖ୍ୟ ନେଇ ଅଭିଯୋଗ କରିବା ପରେ ତାଙ୍କୁ ଟାଣି ନିଆଯାଇଥିଲା। ସେବେଠାରୁ ସେ ପୁଣି ଥରେ ପୁନଥଇଥାନ ଜାରି ରଖିଛନ୍ତି। ନିକଟରେ ସେ ବେଙ୍ଗାଲୁରୁର ନ୍ୟାସନାଲ କ୍ରିକେଟ୍ ଏକାଡେମୀରେ ଜାଲରେ ବୋଲିଂକୁ ଫେରିଥିବାବେଳେ ସେ 100% ମ୍ୟାଚ୍ ଫିଟନେସ୍ ପାଇବାକୁ ଏକ ମାସ ବାକି ଅଛନ୍ତି। ମଙ୍ଗଳବାର ଦିନ ଭାରତର ଅଧିନାୟକ ରୋହିତ ଶର୍ମା ମଧ୍ୟ ବୁମରା ପ୍ରତ୍ୟାବର୍ତ୍ତନ ପାଇଁ ଅତ୍ୟଧିକ ଆଶାବାଦୀ ନଥିଲେ। ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ବୁମରାଙ୍କ ସମ୍ପର୍କରେ ଏନସିଏ ଏବଂ ବିସିସିଆଇ ମେଡିକାଲ ଟିମ୍ ସହିତ ଟିମ୍ ମ୍ୟାନେଜମେଣ୍ଟ ନିରନ୍ତର ଯୋଗାଯୋଗରେ ଅଛି।

“ବୁମରାଙ୍କ ବିଷୟରେ ନିଶ୍ଚିତ ନୁହେଁ, ମୁଁ ଆଶା କରୁଛି ସେ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ବିପକ୍ଷରେ ଶେଷ ଦୁଇଟି ଟେଷ୍ଟ ଖେଳିବେ। ଆମେ ତାଙ୍କ ସହିତ କୌଣସି ବିପଦ ନେବାକୁ ଚାହୁଁନାହୁଁ କାରଣ ପିଠିରେ ଆଘାତ ସର୍ବଦା ଗୁରୁତର ଅଟେ | ଏହା ପରେ ଆମ ପାଖରେ ଅନେକ କ୍ରିକେଟ୍ ଫେରି ଆସୁଛି | ଆମେ ଏନସିଏର ଫିଜିଓ ଏବଂ ଡାକ୍ତରଙ୍କ ସହିତ ନିରନ୍ତର ଯୋଗାଯୋଗରେ ଅଛୁ | ଡାକ୍ତରୀ ଦଳ ତାଙ୍କୁ ଯେତିକି ସମୟ ଦେବେ ସେତେ ସମୟ ଦେବେ ବୋଲି IND ବନାମ NZ ତୃତୀୟ ODI ପରେ ମ୍ୟାଚ୍ ପରବର୍ତ୍ତୀ ସାମ୍ବାଦିକ ସମ୍ମିଳନୀରେ ରୋହିତ ଶର୍ମା କହିଛନ୍ତି। ସୀମା-ଗାଭାସ୍କର ଟ୍ରଫି ପାଇଁ ଚାରି ମ୍ୟାଚ୍ ବିଶିଷ୍ଟ ଟେଷ୍ଟ ସିରିଜ୍ ମଧ୍ୟ ବିଶ୍ୱ ଟେଷ୍ଟ ଚାମ୍ପିଅନସିପ୍ (WTC) 2021-23 ର ଏକ ଅଂଶ | ଏହି ସିରିଜକୁ ହରାଇବା ଜସପ୍ରୀତ ବୁମ୍ରା ଭାରତ ପାଇଁ ଏକ ବଡ଼ blow ଟକା, କାରଣ ଜୁନ୍ ମାସରେ WTC ଫାଇନାଲରେ ଯୋଗ୍ୟତା ଅର୍ଜନ କରିବାକୁ ଭାରତ ନିଶ୍ଚିତ 2-0 କିମ୍ବା 3-1ରେ ଜିତିବାକୁ ପଡିବ | ସିରିଜର ପ୍ରଥମ ଟେଷ୍ଟ ଫେବୃଆରୀ 9 ରେ ନାଗପୁରରେ ଆରମ୍ଭ ହେବ | ମାର୍ଚ୍ଚର ପ୍ରଥମ ଦୁଇ ସପ୍ତାହରେ ଶେଷ ଦୁଇଟି ପରୀକ୍ଷା ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବାର କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ରହିଛି।

ଭାରତ ଦଳ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ସିରିଜ୍: ରୋହିତ ଶର୍ମା (କ୍ୟାପଟେନ୍), କେ.ଏଲ୍ ରାହୁଲ (ଉପ-ଅଧିନାୟକ), ଶୁଭମାନ ଗିଲ, ଚେତେଶ୍ୱର ପୂଜାରା, ବିରାଟ କୋହଲି, ଶ୍ରେୟସ୍ ଆୟର, କେ.ଏସ୍ ଭରତ (ଡବ୍ଲୁ), ଇଶାନ କିଶନ (ଡବ୍ଲୁ), ଆର ଅଶ୍ୱିନ, ଆକ୍ସାର ପଟେଲ, କୁଲଦୀପ ଯାଦବ, ରବିନ୍ଦ୍ର ଜାଡେଜା, ଶାମି, ସିରାଜ, ଉମେଶ ଯାଦବ, ଜୟଦେବ ଉନାଦକତ, ସୂର୍ଯ୍ୟକୁମାର ଯାଦବ |

Leave a Reply

Your email address will not be published.