ବିରାଟ ଏବଂ ରୋହିତଙ୍କ ପାଇଁ ଶେଷ ହେଲା ODI କ୍ୟାରିଅର ! ରଣଜୀ ଟ୍ରଫି ଖେଳିବେ ରୋହିତ ଓ ବିରାଟ

ନ୍ୟୁଜିଲାଣ୍ଡ ବିପକ୍ଷ ଅନ୍ତିମ ODI ପରିବର୍ତ୍ତେ ବିରାଟ କୋହଲି ଏବଂ ରୋହିତ ଶର୍ମା ରଣଜୀ ଟ୍ରଫିରେ ଖେଳନ୍ତୁ ବୋଲି ହର୍ଷ ଭୋଗଲେ ଚାହୁଁଛନ୍ତି। ଷ୍ଟାର ସମୀକ୍ଷକ ଭାବନ୍ତି ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ବିପକ୍ଷ ଚାରି ମ୍ୟାଚ୍ ବିଶିଷ୍ଟ ଟେଷ୍ଟ ସିରିଜ୍ ପୂର୍ବରୁ ଉଭୟଙ୍କୁ ରେଡ୍-ବଲ୍ ଅଭ୍ୟାସ ଆବଶ୍ୟକ |କିୱିସ୍ ବିପକ୍ଷ ଆଗାମୀ ଟି-୨୦ ସିରିଜ୍ ପାଇଁ କୋହଲି ଏବଂ ଶର୍ମାଙ୍କୁ ବିଚାର କରାଯାଇନଥିଲା। ଚାଲିଥିବା 50 ଓଭର ଖେଳରେ ଅଂଶଗ୍ରହଣ କରିବା ପରେ ସେମାନଙ୍କୁ ପ୍ୟାଟ୍ କମିନ୍ସଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱାଧୀନ ଦଳ ବିପକ୍ଷରେ ପରବର୍ତ୍ତୀ ସମୟରେ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିବ |

“ମୁଁ ପ୍ରକୃତରେ ବିରାଟ କୋହଲି ଏବଂ ରୋହିତ ଶର୍ମାଙ୍କ ପାଇଁ ଶେଷ ଦିନିକିଆ ପରିବର୍ତ୍ତେ 24 ତାରିଖରୁ ରଣଜୀ ଟ୍ରଫି ଖେଳିବା ଏକ ଭଲ ଚିନ୍ତାଧାରା ବୋଲି ଭାବୁଛି। ବର୍ତ୍ତମାନ ସମୟରେ ମଲ୍ଟି ଫର୍ମାଟ୍ ଖେଳାଳିମାନେ ଧଳା ବଲ୍ କ୍ରିକେଟ୍ ଠାରୁ ଟେଷ୍ଟ କ୍ରିକେଟ୍ କୁ ସିଧା ଯାଇଥାନ୍ତି ବୋଲି ସେ ଲେଖିଛନ୍ତି। ଏହି ସମୟରେ ରୋହିତ 34 ରନ ସଂଗ୍ରହ କରିଥିବାବେଳେ ବିରାଟ ବ୍ଲାକ୍ କ୍ୟାପ୍ସ ବିପକ୍ଷରେ ପ୍ରଥମ ODI ରେ 8 ସ୍କୋର କରିପାରିଥିଲେ।

ODI ରେ ଶୁଭମାନ ଗିଲ ଦୁଇଥର ଶତକ ମାରିଛନ୍ତି |

ଶୁବମାନ ଗିଲ ତାଙ୍କର ନୂତନ ଆନ୍ତର୍ଜାତୀୟ କ୍ୟାରିୟରରେ ସର୍ବୋତ୍ତମ ସମୟ ଅତିବାହିତ କରୁଛନ୍ତି | ହାଇଦ୍ରାବାଦରେ ନ୍ୟୁଜିଲାଣ୍ଡ ବିପକ୍ଷ ପ୍ରଥମ ମ୍ୟାଚରେ ODI ରେ ଯୁବ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ ନିଜର ପ୍ରଥମ ଶତକ ହାସଲ କରିଥିଲେ। ରୋହିତ ଶର୍ମାଙ୍କ ସହ ଇନିଂସ ଖୋଲିଥିବା ଡାହାଣହାତୀ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ ଭାରତର ଇନିଂସ ଶେଷ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ରହିଥିଲେ। ସେ 145 ବଲରେ ନିଜର ଡବଲ୍ ଶତାବ୍ଦୀ ପୂରଣ କରି 19 ଚୌକା ଓ 8 ଛକା ସହ ଲେସ୍ କରିଥିଲେ | ଡାହାଣହାତୀ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ ଲକି ଫର୍ଗୁସନ୍ଙ୍କ ବୋଲିଂରେ ଲଗାତାର ତିନିଟି ଛକା ମାରି ମିଲଷ୍ଟୋନ୍ରେ ପହଞ୍ଚିଥିଲେ।

Leave a Reply

Your email address will not be published.