ଭାରତ ବନାମ ନ୍ୟୂଜ଼ଲ୍ୟାଣ୍ଡ ମ୍ୟାଚ ରେ ଏହି ବଡ଼ କାରଣ ରୁ ଉମୁରାନ ମଲିକି ମିଳିଲାନି ଦଳ ରେ ଜାଗା . ପଢ଼ନ୍ତୁ ଖେଳ ଖବର

ହାଇଦ୍ରାବାଦରେ ନ୍ୟୁଜିଲ୍ୟାଣ୍ଡ ବିପକ୍ଷ ସିରିଜର ପ୍ରଥମ ODI ରେ ଭାରତ ପ୍ରଥମେ ବ୍ୟାଟିଂ କରୁଛି। ଘରୋଇ ଦଳ ପୁନର୍ବାର ଉମ୍ରାନ ମଲିକଙ୍କୁ ଛାଡିଦେଲା, ଯାହା ସେହି ସମାନ ସ୍ଥାନରେ SRH ପାଇଁ ଖେଳୁଥିବା ବେଳେ ପ୍ରଶଂସକଙ୍କୁ ଚକିତ କରି ଦେଇଥିଲା। ଧାଡି ଏହାପୂର୍ବରୁ ସେ ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ବିପକ୍ଷ ଫାଇନାଲ ଖେଳର ଅଂଶ ହୋଇନଥିଲେ। ଜମ୍ମୁ ଏକ୍ସପ୍ରେସ ଅପେକ୍ଷା ଶାର୍ଦ୍ଦୁଲ ଠାକୁରଙ୍କୁ ମ୍ୟାନେଜମେଣ୍ଟ ପସନ୍ଦ କରିଥିଲା। ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆର ସମର୍ଥକମାନେ ରୋହିତ ଶର୍ମା ଏବଂ ଅନ୍ୟ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଉଥିବା ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କୁ ସେମାନଙ୍କ କଲ୍ ପାଇଁ ନିନ୍ଦା କରିଛନ୍ତି। ଏହି ସମୟରେ ରୋହିତ 38 ବଲରୁ 34 ସ୍କୋର କରିବା ପରେ ବରଖାସ୍ତ ହୋଇଥିବାବେଳେ ବିରାଟ କୋହଲି ମିଚେଲ ସାଣ୍ଟନର୍ଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ଏକ ଡେଲିଭରିରେ ବୋଲ୍ଡ ହେବା ପୂର୍ବରୁ ମାତ୍ର 8 ରନ୍ କରିଥିଲେ। ମେନ ଇନ୍ ବ୍ଲୁ କେ.ଏଲ୍ ରାହୁଲ ଏବଂ ଆକ୍ସର ପଟେଲଙ୍କ ବିନା ଅଛନ୍ତି, ଯେଉଁମାନେ ବ୍ୟକ୍ତିଗତ କାରଣରୁ ବ୍ରେକ୍ ରେ ଅଛନ୍ତି |

ଆଇସିସି ମଙ୍ଗଳବାର ରାତିରେ ସେମାନଙ୍କର ସାପ୍ତାହିକ ର୍ୟାଙ୍କିଙ୍ଗ୍ ଚାର୍ଟ ଅପଡେଟ୍ କରିଛି। ଏହି ସପ୍ତାହରେ, ଅନେକ ଭାରତୀୟ ଖେଳାଳି ଶ୍ରୀଲଙ୍କାକୁ 3-0-defeat ଗୋଲରେ ପରାସ୍ତ କରିବା ପରେ ଏକ ବଡ଼ ବୃଦ୍ଧି ଘଟିଥିବାର ଦେଖିଲେ। ତିନି ମ୍ୟାଚ୍ ବିଶିଷ୍ଟ ସିରିଜରେ ଦୁଇ ଶତକ ହାସଲ କରିଥିବା ବିରାଟ କୋହଲି ଏହି ତାଲିକାରେ ଚତୁର୍ଥ ସ୍ଥାନ ହାସଲ କରିବା ପରେ ଏକ ବଡ଼ ବୃଦ୍ଧି ଘଟିଛି। । ବିରାଟ ତାଙ୍କ ଏବଂ ବାବର ମଧ୍ୟରେ ଥିବା ବ୍ୟବଧାନକୁ ବନ୍ଦ କରି ପୁଣି ଥରେ ଶୀର୍ଷ ସ୍ଥାନକୁ ନଜର ରଖିଛନ୍ତି। ବାବର ଆଜମ 887 ପଏଣ୍ଟ ସହ ଶୀର୍ଷରେ ଥିବାବେଳେ କୋହଲି 750 ପଏଣ୍ଟ ସହ ଚତୁର୍ଥ ସ୍ଥାନରେ ରହିଛନ୍ତି। ଘରୋଇ ମାଟିରେ ନିଜର ପ୍ରଥମ ODI ଶତକ ହାସଲ କରିଥିବା 23 ବର୍ଷୀୟା ଦଶଟି ସ୍ଥାନକୁ ଡେଇଁଲେ ଏବଂ ର଼୍ୟାଙ୍କିଙ୍ଗରେ 26 ତମ ସ୍ଥାନ ଅଧିକାର କରିଛନ୍ତି |

Axar Patel was in fine form both with the bat and ball in the West Indies series. File photo: IANS

ବୋଲରଙ୍କ ପାଇଁ ମହମ୍ମଦ ସିରାଜ ତିନିଟି ମ୍ୟାଚରେ ନଅ ୱିକେଟ୍ ନେଇଥିଲେ ଏବଂ ସର୍ବଶେଷ ର଼୍ୟାଙ୍କିଙ୍ଗରେ ପୁରସ୍କୃତ ହୋଇଥିଲେ। ବିରାଟ ବିରାଟ କୋହଲି ଏବଂ ଶିଖର ଧାୱନଙ୍କ ODI ରେକର୍ଡ ସିରାଜ 13 ଟି ସ୍ଥାନ ସ୍ଥାନାନ୍ତର କରିଛନ୍ତି। 685 ପଏଣ୍ଟ ସହିତ ତାଲିକାରେ ତୃତୀୟ ସ୍ଥାନ ଅଧିକାର କରିଛି | ସିରାଜ ଜୋଶ ହାଜଲେଉଡ୍ ଏବଂ ଟ୍ରେଣ୍ଟ ବୋଲ୍ଟଙ୍କ ପଛରେ ଅଛନ୍ତି ଏବଂ ଏକ ନମ୍ବର ODI ବୋଲର ହେବାକୁ ଚାହୁଁଛନ୍ତି। ଆହୁରି ମଧ୍ୟ କୁଲଦୀପ ଯାଦବ ମଧ୍ୟ ପାଞ୍ଚଟି ପଦବୀ ବୃଦ୍ଧି ପାଇ 21 ତମ ସ୍ଥାନରେ ଅଛନ୍ତି। ଯେତେବେଳେ ଆଗାମୀ ତିନି ମ୍ୟାଚ୍ ବିଶିଷ୍ଟ ସିରିଜରେ ମିଚେଲ ସାଣ୍ଟନର୍ ଏବଂ ଇଶ୍ ସୋଡିଙ୍କ ସହ ବିରାଟଙ୍କ ପ୍ରତିଯୋଗିତା ବିଷୟରେ ସଞ୍ଜୟ ବଙ୍ଗରଙ୍କୁ ପଚରାଗଲା, ସେ ନ୍ୟୁଜିଲ୍ୟାଣ୍ଡର ସ୍ପିନରମାନଙ୍କୁ ଅଧିକ ଗୁରୁତ୍ୱ ଦେବାକୁ ମନା କରିଦେଇଥିଲେ। ଏସିଆ କପରେ ରସିଦ ଖାନ | ୱାନିନ୍ଦୁ ହାସରାଙ୍ଗା ଏବଂ ଥାକଶାନା ODI ରେ ଯଥାସମ୍ଭବ ଚେଷ୍ଟା କରିଥିଲେ କିନ୍ତୁ ମାଷ୍ଟରଙ୍କ ଆଗରେ ବିଫଳ ହୋଇଥିଲେ। ରୟାଲ ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜର୍ସ ବାଙ୍ଗାଲୋର (ଆରସିବି) ର ମୁଖ୍ୟ ପ୍ରଶିକ୍ଷକ ବିରାଟ କୋହଲିଙ୍କୁ ଅସୁବିଧାରେ ପକାଉ ନାହାଁନ୍ତି।

Leave a Reply

Your email address will not be published.