ଭାରତ ଯାତ୍ରା ପାଇଁ ନ୍ୟୁଜିଲ୍ୟାଣ୍ଡ ଘୋଷଣା କରିଛି ନିଜର ସଂଶୋଧିତ T20I ଦଳ ! ବ୍ଲାକ୍ କ୍ୟାପ୍ସର ନେତୃତ୍ୱ କିଏ ନେବେ ?

ବାମହାତୀ ଅଲରାଉଣ୍ଡର ମିଚେଲ ସାଣ୍ଟନର୍ ଭାରତରେ ହେବାକୁ ଥିବା ଟି-୨୦ ସିରିଜରେ ବ୍ଲାକ୍ କ୍ୟାପ୍ସର ନେତୃତ୍ୱ ନେବେ ବୋଲି ନ୍ୟୁଜିଲ୍ୟାଣ୍ଡ କ୍ରିକେଟ୍ (NZC) ଗୁରୁବାର ନିଶ୍ଚିତ କରିଛି। କେନ୍ ୱିଲିୟମସନ ଭାବରେ ସାଣ୍ଟନର୍ଙ୍କୁ ଅଧିନାୟକ ଭାବରେ ନାମିତ କରାଯାଇଥିଲା ଏବଂ ତାଙ୍କର ଡେପୁଟି ଟିମ୍ ସାଉଥୀ ପାକିସ୍ତାନ ଗସ୍ତ ପରେ ଭାରତ ନ ଯିବାକୁ ମନୋନୀତ ହୋଇଥିଲେ। ଅକଲ୍ୟାଣ୍ଡର 27 ବର୍ଷୀୟ ଦ୍ରୁତ ବୋଲର ବେନ୍ ଲିଷ୍ଟର ନ୍ୟୁଜିଲ୍ୟାଣ୍ଡ ଦଳରେ ତାଙ୍କର ପ୍ରଥମ କଲ୍ ଅପ୍ ଗ୍ରହଣ କରିଛନ୍ତି। ସେପ୍ଟେମ୍ବର 2022 ରେ ସେ ନ୍ୟୁଜିଲ୍ୟାଣ୍ଡ ଏ ଦଳ ସହିତ ଭାରତ ଗସ୍ତ କରିଥିଲେ ଏବଂ ଗତ ସିଜନରେ ଅକଲ୍ୟାଣ୍ଡ କ୍ରିକେଟର ପୁରୁଷ ବୋଲର ଅଫ୍ ଦି ଇୟର ଭାବରେ ସମ୍ମାନିତ ହୋଇଥିଲେ।

ନ୍ୟୁଜିଲ୍ୟାଣ୍ଡର ମୁଖ୍ୟ ଚୟନକର୍ତ୍ତା ଗାଭିନ୍ ଲାରସେନ୍ ଏକ ପ୍ରେସ ବିବୃତ୍ତିରେ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ରେଡ୍ ଏବଂ ଧଳା ବଲ୍ କ୍ରିକେଟ୍ ରେ ବେନ୍ ଅକଲ୍ୟାଣ୍ଡ ପାଇଁ ଏକ ରୋମାଞ୍ଚକର ପ୍ରଭାବ ପକାଇଛନ୍ତି।“2017 ର ଶେଷ ଭାଗରେ ଡେବ୍ୟୁ ହେବା ପରଠାରୁ ସେ ଟି -20 ଏବଂ ଲିଷ୍ଟ ଏ କ୍ରିକେଟ୍ ରେ ଅଗ୍ରଣୀ ୱିକେଟ୍ ନେଇଛନ୍ତି। ବାମହାତୀ ଭାବରେ ବଲ୍କୁ ଯଥେଷ୍ଟ ସୁଇଙ୍ଗ୍ କରିବାର କ୍ଷମତା ବିଶେଷ ରୋମାଞ୍ଚକର ଅଟେ | ଗତ ବର୍ଷ ତାଙ୍କ ଯାତ୍ରା ଶେଷ ହେବା ପରେ ଆମେ ସମସ୍ତେ ବେନ୍ଙ୍କ ପାଇଁ ଅନୁଭବ କରିଥିଲୁ ଏବଂ ଏହା ତାଙ୍କର କାର୍ଯ୍ୟଶ ic ଳୀ ପାଇଁ ଏକ ପ୍ରମାଣ ଯେ ସେ ଚଳିତ ସିଜନରେ ଘରୋଇ କ୍ରିକେଟ୍କୁ ଫେରିବାରେ ସକ୍ଷମ ହୋଇଛନ୍ତି। ” ଅଦ୍ୟାବଧି, ସାଣ୍ଟନର୍ 11 ଟି -20 ରେ ବ୍ଲାକ୍ କ୍ୟାପ୍ସକୁ କ୍ୟାପଟେନ୍ କରିଛନ୍ତି – ସେଥିମଧ୍ୟରୁ ଆଠଟି ଗତ ବର୍ଷ ଆୟର୍ଲାଣ୍ଡ, ସ୍କଟଲ୍ୟାଣ୍ଡ ଏବଂ ନେଦରଲ୍ୟାଣ୍ଡରେ ଥିଲା |

ଲାରସେନ୍ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ମିଚ୍ ଆମର ହ୍ୱାଇଟ -ବଲ୍ ଦଳର ଜଣେ ଅଗ୍ରଣୀ ଏବଂ ଏହା ପୂର୍ବରୁ ଭାରତରେ [2021 ରେ କୋଲକାତାରେ] ଟି -20 ଅଧିନାୟକତ୍ୱ କରିଛନ୍ତି। ଭାରତୀୟ ଅବସ୍ଥାରେ ତାଙ୍କର ଅଭିଜ୍ଞତା ଏହି ଗୋଷ୍ଠୀକୁ ଆଗେଇ ନେବାରେ ଅମୂଲ୍ୟ ହେବ। ” NZC ଏହା ମଧ୍ୟ ରିପୋର୍ଟ କରିଛି ଯେ ଦ୍ରୁତ ବୋଲର କାଇଲ୍ ଜାମିସନ୍ (ପଛ), ଆଡାମ ମିଲନେ (ପାର୍ଶ୍ୱ), ମ୍ୟାଟ ହେନେରୀ (ପେଟ) ଏବଂ ବେନ ସିଆର୍ସ (ପିଠି) ଚୟନ ପାଇଁ ବିଚାର କରାଯାଇନଥିଲା କାରଣ ସେମାନେ ବର୍ତ୍ତମାନ ନିଜ ଆଘାତରୁ ସୁସ୍ଥ ଅଛନ୍ତି। ଜାନୁଆରୀ 18 ରେ ହାଇଦ୍ରାବାଦରେ ODI ସିରିଜ୍ ସହିତ ନ୍ୟୁଜିଲ୍ୟାଣ୍ଡର ଭାରତ ଯାତ୍ରା ଆରମ୍ଭ | ଲକ୍ଷ୍ନ ଏବଂ ଅହମ୍ମଦାବାଦରେ ହେବାକୁ ଥିବା ଦ୍ୱିତୀୟ ଏବଂ ତୃତୀୟ ଖେଳ ସହିତ ଜାନୁୟାରୀ 27 ରେ ରାଞ୍ଚିରେ T20I ରବର ଆରମ୍ଭ |

ଭାରତ ପାଇଁ ନ୍ୟୁଜିଲ୍ୟାଣ୍ଡର T20I ଦଳ:

ମିଚେଲ ସାଣ୍ଟନର୍ (ଅଧିନାୟକ), ଫିନ୍ ଆଲେନ୍, ମାଇକେଲ୍ ବ୍ରେସୱେଲ, ମାର୍କ ଚାପମାନ, ଡେନ କ୍ଲିଭର, ଡିଭନ୍ କନୱେ, ଜ୍ୟାକବ ଡଫି, ଲକି ଫର୍ଗୁସନ୍, ବେନ୍ ଲିଷ୍ଟର, ଡାରିଲ୍ ମିଚେଲ, ଗ୍ଲେନ୍ ଫିଲିପ୍ସ, ମାଇକେଲ ରିପନ୍, ହେନେରୀ ସିପଲି, ଇଶ ସୋଡି, ବ୍ଲେୟାର ଟିକନର୍।

Leave a Reply

Your email address will not be published.