WIPL 2023 ରେ ଦଳ କିଣିବ ମୁମ୍ବାଇ ଇଣ୍ଡିଆନ୍ସ ! ଦଳ କିଣିବାକୁ ଦୋୖଡରେ ଅଛନ୍ତି ଦେଶର ବଡ ବଡ ଧନୀ ଅମ୍ବାନୀ ଓ ଆଦାନି

ମହିଳା ଆଇପିଏଲ୍ (ଡବ୍ଲୁଇପିଏଲ୍) ର ଉଦ୍ଘାଟନୀ ସଂସ୍କରଣ ପାଇଁ ବୈଷୟିକ ଟେଣ୍ଡର ସୋମବାର ଠାରୁ ଆରମ୍ଭ ହେବାକୁ ଯାଉଛି ଯେଉଁଠାରେ ଆଗ୍ରହୀ ଫ୍ରାଞ୍ଚାଇଜ୍ ସେମାନଙ୍କ ବିଡ୍ ଦାଖଲ କରିବାକୁ ପଡିବ। ବୁଧବାର ଦିନ ଧାର୍ଯ୍ୟ ହୋଇଥିବା ଆର୍ଥିକ ବିଡିଂର ଦୁଇ ଦିନ ପୂର୍ବରୁ ଏହା ହେବ, ଯେଉଁଠାରେ କେଉଁ ଦଳର ମାଲିକ ଅଛନ୍ତି ତାହା ଉପରେ ଚୂଡ଼ାନ୍ତ କଲ୍ ନିଆଯିବ। କ୍ରିକବଜ୍ ରିପୋର୍ଟ ଅନୁଯାୟୀ, କର୍ପୋରେଟ୍ସର ସବୁଠାରୁ ବଡ ନାମ ତଥା ମୁମ୍ବାଇ ଇଣ୍ଡିଆନ୍ସର ମାଲିକ ଥିବା ଅମ୍ବାନିସ୍ ମଧ୍ୟ ଏକ WIPL ଦଳକୁ ଧରି ସେମାନଙ୍କ ଫ୍ରାଞ୍ଚାଇଜ୍ ବଢ଼ାଇ ପାରନ୍ତି | SA20 ଲିଗ୍ (MI କେପ୍ ଟାଉନ୍) ଏବଂ ILT20 (MI Emirates) ରେ ସେମାନଙ୍କର ଦଳ ଅଛି ଏବଂ ମହିଳା ଆଇପିଏଲରେ ମଧ୍ୟ ଏକ ଦଳ ସ୍ନାପ୍ କରିବା ପାଇଁ ଆଗଧାଡ଼ିର ହୋଇପାରନ୍ତି |ନିମନ୍ତ୍ରଣ ଟୁ ଟେଣ୍ଡର (ଆଇଟିଟି) ଡକ୍ୟୁମେଣ୍ଟରେ ବିସିସିଆଇ ଦ୍ୱାରା ଅନ୍ତର୍ଭୁକ୍ତ INR 1000 କୋଟିର ଏକ ନିଟ୍ ମୂଲ୍ୟର ଧାରା ସହିତ, କର୍ପୋରେଟ୍ ଦୁନିଆର ଅନ୍ୟାନ୍ୟ ବଡ ନାମ ବୈଷୟିକ ବିଡିଂ ରାଉଣ୍ଡରେ ଆଗ୍ରହ ଦେଖାଇବ ବୋଲି ଆଶା କରାଯାଉଛି |

WIPL ଦଳ ବିଡିଂରେ ଆଦାନୀମାନେ ରାଡାର ତଳେ ରହିଛନ୍ତି |

ଆଇପିଏଲ୍ 2022 ସିଜନ୍ ପୂର୍ବରୁ ଅହମ୍ମଦାବାଦ ଦଳକୁ ସୁରକ୍ଷିତ ରଖିବାରେ ଆଦାନୀମାନେ କିପରି ବଞ୍ଚିତ ହୋଇଥିଲେ ତାହା ଭଲ ଭାବରେ ଦଲିଲଭୁକ୍ତ ହୋଇଛି | ରିପୋର୍ଟ ଅନୁଯାୟୀ, ସେମାନେ WIPL ବିଡିଂ ପାଇଁ ଏକ ନିମ୍ନ ପ୍ରୋଫାଇଲ୍ ଅଧୀନରେ ରହିଲେ ମଧ୍ୟ ସେମାନଙ୍କୁ ଅନ୍ୟତମ ପ୍ରତିଯୋଗୀ ଭାବରେ ବାଦ ଦିଆଯାଇପାରିବ ନାହିଁ |ଅନ୍ୟାନ୍ୟ ଆଇପିଏଲ୍ ଫ୍ରାଞ୍ଚାଇଜ୍ ମହିଳା ଆଇପିଏଲ୍ ରେ ମଧ୍ୟ ଅଂଶୀଦାର ହେବାକୁ ଆଗ୍ରହୀ ହେବେ କାରଣ ସେମାନେ ସେମାନଙ୍କର ଫ୍ୟାନ୍ ବେସ୍ ବଢାଇବାକୁ ଚାହିଁବେ | ସନରାଇଜର୍ସ ହାଇଦ୍ରାବାଦ, ରୟାଲ ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜର୍ସ ବାଙ୍ଗାଲୋର, କୋଲକାତା ନାଇଟ୍ ରାଇଡର୍ସ, ଦିଲ୍ଲୀ ରାଜଧାନୀ ଏବଂ ରାଜସ୍ଥାନ ରୟାଲ୍ସ ଭଳି ଦଳ ଏଥିରେ ଆଗ୍ରହୀ ଥିବା ଜଣାଯାଇଛି।

ବିସିସିଆଇ ବିଭିନ୍ନ ଦିନରେ ବିଶେଷ ଭାବରେ ବୈଷୟିକ ଏବଂ ଆର୍ଥିକ ବିଡିଂ ରଖିଛି କାରଣ ସେମାନେ ନିଶ୍ଚିତ କରିବାକୁ ଚାହୁଁଛନ୍ତି ଯେ ଜିନିଷଗୁଡ଼ିକର ଆର୍ଥିକ ଦିଗକୁ ଯିବା ପୂର୍ବରୁ ଯାଞ୍ଚ ପ୍ରକ୍ରିୟା ସମାପ୍ତ ହୋଇଛି | ବର୍ତ୍ତମାନ ପାଞ୍ଚଟି ଦଳର ଅନ୍ତିମ ମାଲିକମାନଙ୍କୁ ଜାଣିବା ପୂର୍ବରୁ |

Leave a Reply

Your email address will not be published.