କେ.ଏସ୍ ଭରତ କିମ୍ବା ଇଶାନ୍ କିଶାନ୍? ରୋହିତ ପ୍ରଥମ ନ୍ୟୁଜିଲ୍ୟାଣ୍ଡ ODI ପାଇଁ ଭାରତର ୱିକେଟ୍ କିପର ଭାବରେ କାହାକୁ ବାଛିଛନ୍ତି

2022/23 ସିଜିନର ଅନ୍ତିମ ODI ସିରିଜରେ ଭାରତ ନ୍ୟୁଜିଲ୍ୟାଣ୍ଡକୁ ତିନୋଟି 50 ଓଭର ମ୍ୟାଚରେ ଆୟୋଜନ କରିବ | ରୋହିତ ଶର୍ମାଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱାଧୀନ ଦଳ ନିକଟରେ ହ୍ୱାଇଟ -ବଲ୍ ସିରିଜରେ ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ଉପରେ ପ୍ରାଧାନ୍ୟ ବିସ୍ତାର କରିଥିଲା ଏବଂ ବ୍ଲାକ୍ କ୍ୟାପ୍ସ ବିପକ୍ଷରେ ଏହାର ସ୍ୱପ୍ନ ରନ୍ ଜାରି ରଖିବାକୁ ଲକ୍ଷ୍ୟ ରଖିବ। ଭାରତ ତାର ଷ୍ଟାର ଓପନର୍ କେ.ଏଲ୍ ରାହୁଲ ଏବଂ ଅଲରାଉଣ୍ଡର ଆକ୍ସାର ପଟେଲଙ୍କ ସେବା ବିନା। ଚୟନକର୍ତ୍ତାମାନେ ବହୁ ବରିଷ୍ଠ ଖେଳାଳିଙ୍କୁ ବିଶ୍ରାମ ଦେଇଥିବାରୁ ନ୍ୟୁଜିଲ୍ୟାଣ୍ଡର ଦ୍ୱିତୀୟ ଷ୍ଟ୍ରିଙ୍ଗ୍ ଦଳ ଅଛି। ରାହୁଲ ଅନୁପସ୍ଥିତ ଥିବାରୁ ୱିକେଟ୍ ପଛରେ ଭାରତ ଏକ ନୂଆ ଚେହେରା ପାଇବ। ଚେତନ ଶର୍ମାଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱାଧୀନ ଚୟନ କମିଟି କେ.ଏସ୍ ଭରତ ଏବଂ ଇଶାନ୍ କିଶାନରେ ୱିକେଟ୍ କିପରଙ୍କ ନାମ ରଖିଥିଲେ। ସିରିଜ୍ ଓପନର୍ ପୂର୍ବରୁ ଅଧିନାୟକ ରୋହିତ ଶର୍ମା ଭାରତର ୱିକେଟ୍ କିପରଙ୍କୁ ନିଶ୍ଚିତ କରି କହିଛନ୍ତି ଯେ ଇଶାନଙ୍କୁ ତାଙ୍କ ସୁଯୋଗ ମିଳିବ।

“ଉତ୍ତମ ସୁଯୋଗ … ମହାନ ବିରୋଧ, ତେଣୁ ଆମେ ଏଠାରେ ଏକ ଦଳ ଭାବରେ ଯାହା ହାସଲ କରିବାକୁ ଚାହୁଁଛୁ ତାହା ହାସଲ କରିବାକୁ ଆମେ ନିଜକୁ ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜ କରିପାରିବା। ଆମେ ଦେଖିଛୁ ନ୍ୟୁଜିଲ୍ୟାଣ୍ଡ ଏକ ବହୁତ ଭଲ ଦଳ, ସେମାନେ ପାକିସ୍ତାନରେ ଏକ ଭଲ ସିରିଜ୍ ବିଜୟରୁ ଆସୁଛନ୍ତି। ଆଜ୍ଞା ହଁ, ସେମାନେ କିଛି ଭଲ କ୍ରିକେଟ୍ ଖେଳୁଛନ୍ତି, ତେଣୁ ଆମେ ଯାହା କରିବାକୁ ଚାହୁଁଛୁ ତାହା କାର୍ଯ୍ୟକାରୀ କରିବା ଆମ ପାଇଁ ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜ ହେବ। ଇଶାନଙ୍କ ଦୃଷ୍ଟିରୁ ସେ ମଧ୍ୟମ କ୍ରମରେ ବ୍ୟାଟିଂ କରିବେ। ମୁଁ ଖୁସି ଯେ ସେ ପାଇପାରନ୍ତି ବାଂଲାଦେଶରେ ସେହି ଭଲ ନକ୍ ପରେ ଏଠାରେ ଏକ ରନ୍ ବୋଲି ସେ କହିଛନ୍ତି।

ଡିସେମ୍ବର 2022 ରେ ବାଂଲାଦେଶ ବିପକ୍ଷରେ ଇଶାନ୍ ତାଙ୍କ ପୂର୍ବ ଦିନିକିଆରେ ଦ୍ୱିଶତକ ହାସଲ କରିଥିଲେ। ବାମହାତୀ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ବିପକ୍ଷ ସମସ୍ତ 3 ଟି ଓଡିଆରେ ବେଞ୍ଚରେ ରହିଥିଲେ। ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ବିପକ୍ଷ ସିରିଜ ପାଇଁ ଇଶାନ ଟେଷ୍ଟ ଦଳର ଏକ ଅଂଶ ଏବଂ କେ.ଏସ୍ ଭରତଙ୍କୁ ସିଧାସଳଖ ପ୍ରତିଯୋଗିତା ଦେବେ। ଅନାବୃତ ଭରତ ପ୍ରାୟ ଏକ ବର୍ଷ ଧରି ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆର ବ୍ୟାକଅପ୍ ୱିକେଟ୍ କିପର ରହିଆସିଛନ୍ତି। କିନ୍ତୁ ଇଶାନଙ୍କ ଆନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ଅଭିଜ୍ଞତା ତାଙ୍କୁ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ବିପକ୍ଷରେ ଖେଳୁଥିବା ଏକାଦଶରେ ସ୍ଥାନ ପାଇବା ପାଇଁ ଭାରତକୁ ପାଇପ୍ ଦେଖିପାରେ |ତିନି ମ୍ୟାଚ୍ ବିଶିଷ୍ଟ ଏକଦିବସୀୟ ସିରିଜରେ ଇଶାନଙ୍କ ଫର୍ମ ନିଶ୍ଚିତ ଭାବେ ଟେଷ୍ଟ ସିରିଜରେ ଭରତଙ୍କୁ ଉଠାଇ ନିଆଯିବ କି ନାହିଁ ତାହା ସ୍ଥିର କରିବାରେ ଏକ ବଡ଼ କଥା ହେବ।

Leave a Reply

Your email address will not be published.