କେଏଲ ରାହୁଲ, ରୋହିତ ଶର୍ମା ଏବଂ ପକ୍ଷପାତିତା ଭାରତୀୟ କ୍ରିକେଟକୁ ଧ୍ୱଂସ କରିବ ! କ୍ରିକେଟ ଜଗତରେ ଚାଲିଛି ପାତର ଅନ୍ତର

ମେନ ଇନ୍ ବ୍ଲୁ ଆଜି ଗୁଆହାଟିର ବାରସାପାରା ଷ୍ଟାଡିୟମରେ ପ୍ରଥମ ଦିନିକିଆରେ ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ବିପକ୍ଷରେ ଶିଙ୍ଗ ଲକ୍ କରିବ। ଅନେକ ଖେଳାଳି ଓପନିଂ ଏବଂ ନମ୍ବର ସ୍ଲଟ୍ ପାଇଁ ବିବାଦ ଥିବାରୁ ମ୍ୟାନେଜମେଣ୍ଟ ଏକ ଚୟନ ମୁଣ୍ଡବିନ୍ଧାର ସମ୍ମୁଖୀନ ହୋଇଛି | ଦଳକୁ ଫେରିଥିବା ଭାରତ ଅଧିନାୟକ ରୋହିତ ଶର୍ମା ନିଶ୍ଚିତ କରିଛନ୍ତି ଯେ ଡିସେମ୍ବରରେ ବାଂଲାଦେଶ ବିପକ୍ଷ ଶେଷ ODI ରେ ଦ୍ୱିଶତକ ହାସଲ କରିବା ସତ୍ୱେ  ଇଶାନ କିଶାନଙ୍କ ଉପରେ ଶୁଭମାନ ଗିଲ ଦଳର ପ୍ରଥମ ପସନ୍ଦ। ଦୁଇଥର ଶତକ ପରେ ଜଣେ ଖେଳାଳି ପ୍ରଥମ ଥର ପାଇଁ ODI ଗେମ୍ରେ ଖସିଯିବେ | ତଥାପି, ଏହା ଫର୍ମ ସହ ସଂଘର୍ଷ କରୁଥିବା କେ.ଏଲ୍ ରାହୁଲଙ୍କ ପାଇଁ ଦ୍ୱାର ଖୋଲିଥାଏ, କିନ୍ତୁ ୱିକେଟ୍ ରଖିବା ପାଇଁ କାହାକୁ ଆବଶ୍ୟକ କରୁଥିବାରୁ ଏକାଦଶ ଖେଳର ଏକ ଅଂଶ ହେବ |

ଏହିପରି, ଇନ-ଫର୍ମ ଶ୍ରେୟସ୍ ଆୟର ଏବଂ ସୂର୍ଯ୍ୟକୁମାର ଯାଦବଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ମ୍ୟାନେଜମେଣ୍ଟକୁ କଡ଼ା ଟକ୍କର ଦେବାକୁ ପଡିବ | ଶୀର୍ଷରେ ରୋହିତଙ୍କ ଚୟନରେ ପ୍ରଶଂସକମାନେ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ହୋଇଯାଇଥିଲେ ଏବଂ କେ.ଏଲ୍ ରାହୁଲଙ୍କ ଉପରେ କ୍ରୋଧ କରିଥିଲେ, ଯାହାକୁ ସେମାନେ ଅନୁଭବ କରୁଛନ୍ତି ଯେ ଦଳରେ ବାରମ୍ବାର ସୁଯୋଗ ଦିଆଯାଉଛି। ପ୍ରଶଂସକମାନେ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ LSG ତାରକାଙ୍କୁ ତାଙ୍କର ଅଣ୍ଡରହ୍ଲାମିଂ ପ୍ରଦର୍ଶନ ପାଇଁ ବ୍ଲାଷ୍ଟ କରିବା ପାଇଁ ନେଇଥିଲେ ଏବଂ ଦଳ ମଧ୍ୟରେ କୋଟା ସିଷ୍ଟମକୁ ଭିତ୍ତି କରିଥିଲେ | ନେଟରେ କିଛି ପ୍ରତିକ୍ରିୟା ଏଠାରେ ଅଛି |

ବିରାଟ କୋହଲି ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ବିପକ୍ଷରେ ଦୁଇଟି ପ୍ରମୁଖ ସଚିନ ତେନ୍ଦୁଲକର ରେକର୍ଡ ଉପରେ ନଜର ରଖିଛନ୍ତି

ଜାନୁଆରୀ 10 ରେ ହେବାକୁ ଥିବା ତିନୋଟି ଦିନିକିଆ ମ୍ୟାଚ ମଧ୍ୟରୁ ପ୍ରଥମରେ ଭାରତ ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ବିପକ୍ଷରେ ସ୍କ୍ୱାର୍ଡ କରିବ।  ରୋହିତ ଶର୍ମା, ବିରାଟ କୋହଲି ଏବଂ କେ.ଏଲ୍ ରାହୁଲ ଟି-୨୦ରେ ବସିବା ପରେ ଦଳକୁ ଫେରିବେ। ଏହି ସମୟରେ, ଚଳିତ ବର୍ଷ ତାଙ୍କର ପ୍ରଥମ ଖେଳ ଖେଳିବେ ବୋଲି ଭାରତର ପୂର୍ବତନ ଅଧିନାୟକ ବିରାଟ କୋହଲି ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ବିପକ୍ଷରେ ସଚିନ ତେନ୍ଦୁଲକରଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ଦୁଇଟି ପ୍ରମୁଖ ରେକର୍ଡ ଉପରେ ନଜର ରଖିଛନ୍ତି। କୋହଲି 72 ଟି ଆନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ଶତକ ହାସଲ କରିଛନ୍ତି ଏବଂ କ୍ରିକେଟ୍ ରେ ଅଧିକାଂଶ ଶତାବ୍ଦୀ ପାଇଁ ସଚିନ୍ଙ୍କ ପଛରେ ଅଛନ୍ତି। 34 ବର୍ଷୀୟାଙ୍କର 44 ଟି ODI ଟନ୍ ଅଛି ଏବଂ ଆଠ ଜଣ ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ବିପକ୍ଷରେ ଆସିଛନ୍ତି | ବିରାଟ ଏବଂ ସଚିନ ଦ୍ୱୀପପୁଞ୍ଜ ବିରୁଦ୍ଧରେ ଆଠ ଶତାବ୍ଦୀ ମାରିଛନ୍ତି, ଯାହା ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ବିପକ୍ଷରେ କୌଣସି ଖେଳାଳିଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ସର୍ବାଧିକ, ଏବଂ ବିରାଟ ଏହି ସିରିଜରେ ଆଉ ଗୋଟିଏ ସ୍କୋର କରି ତାଲିକାରେ ସଚିନ୍ଙ୍କୁ ଅତିକ୍ରମ କରିବାକୁ ଚାହିଁବେ।

Leave a Reply

Your email address will not be published.