ଷ୍ଟ୍ରଙ୍ଗ ଫିଲଡିଂ କରିବାକୁ କମ ଵ୍ୟାକ କରିବେ ଜସପ୍ରୀତ ବୁମ୍ରା ! ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ODI ଶକ୍ତିଶାଳୀ XI ରେ ଅଛନ୍ତି କି ବୁମ୍ରା ?

 ବାଂଲାଦେଶ ବିପକ୍ଷରେ ସିରିଜ୍ ହାରି 2022 ଶେଷ କରିବା ପରେ ରୋହିତ ଶର୍ମା ଶେଷରେ ତାଙ୍କ ସହିତ ପୂର୍ଣ୍ଣ ଦଳ ଉପଲବ୍ଧ ଅଛନ୍ତି | ରବିନ୍ଦ୍ର ଜାଡେଜା ଏବଂ ଦୀପକ ଚହର ଏବଂ ପ୍ରସାଦ କୃଷ୍ଣଙ୍କୁ ବାରଣ କରି ଚୟନ ପାଇଁ ଉପଲବ୍ଧ | ସବୁଠୁ ବଡ ବୃଦ୍ଧି ହେଉଛି ପ୍ରାୟ 6 ମାସ ପରେ ଜସପ୍ରୀତ ବୁମ୍ରାଙ୍କ ପ୍ରତ୍ୟାବର୍ତ୍ତନ | ଏହା ସହିତ ରାହୁଲ ଦ୍ରାବିଡ ଏବଂ ରୋହିତ ଗୁଆହାଟୀରେ IND ବନାମ SL 1st ODI ପାଇଁ ସେମାନଙ୍କର ଶକ୍ତିଶାଳୀ ଏକାଦଶ ଫିଲ୍ଡ କରିବେ | ଶିଖର ଧାୱନ ଡ୍ରପ ହେବା ପରେ ଚୟନକର୍ତ୍ତାମାନେ ପ୍ରତିଯୋଗିତା ପାଇଁ ଓପନିଂ ସ୍ଥାନ ଖୋଲିଛନ୍ତି। ରୋହିତ ଶର୍ମାଙ୍କ ସହ ଭାଗିଦାରୀ ପାଇଁ ଇଶାନ କିଶନ ଏବଂ ଶୁବମାନ ଗିଲ ପ୍ରତିଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱିତା କରିବେ। ଟିମ୍ ମ୍ୟାନେଜମେଣ୍ଟ କେ.ଏଲ୍ ରାହୁଲଙ୍କୁ ନଂ 4 ରେ ବ୍ୟାଟିଂ କରିବା ଏବଂ ୱିକେଟ୍ ରଖିବା ପାଇଁ ଏକ ନୂତନ ଭୂମିକା ଦେଇଛି। କିନ୍ତୁ ଇଶାନ କିଶାନ ନୋଡ ପାଇଲେ ବି କେ.ଏଲ୍ ରାହୁଲ ୱିକେଟ୍ ରଖିଛନ୍ତି କି ନାହିଁ ତାହା ଦେଖିବା ମଜାଦାର ହେବ।

ରୋହିତ ଶର୍ମାଙ୍କ ସହ କିଏ ଖୋଲିବ? – ଇଶାନ କିଶନ ODI ରେ ଦ୍ରୁତତମ ଦ୍ୱିଶତକ ହାସଲ କରିଥିବାବେଳେ ଶୁଭମାନ ଗିଲ ଡେବ୍ୟୁ କରିବା ଦିନଠାରୁ ବାଇଗଣୀ ରଙ୍ଗର ପ୍ୟାଚ୍ କରିଛନ୍ତି। ଉଭୟ ଛାଡିବା କଷ୍ଟକର ହେବ | ଶିଖର ଧାୱନ ବାମହାତୀ ଭୂମିକା ପୂରଣ କରିଥିଲେ। ଧାୱନ ଆଉ ସେଠାରେ ନ ଥିବାରୁ ଭାରତ ଇଶାନ କିଶନଙ୍କ ନିକଟକୁ ଯାଇପାରେ। ଅବଶ୍ୟ, ଶୁଭମାନ ଗିଲ ODI କୁ ଫେରିବା ପରଠାରୁ 12 ଟି ମ୍ୟାଚରେ 638 ରନ୍ ସ୍କୋର କରିଥିବାରୁ ତାଙ୍କୁ ଛଡ଼ାଇବା କଷ୍ଟକର ହେବ | ହାରାହାରି 70.88 ରେ 12 ଟି ଇନିଂସରେ ଏବଂ ଏକ ଷ୍ଟ୍ରାଇକ୍ ହାର 102.57 ରେ ଗିଲଙ୍କର ଏକ ଶତାବ୍ଦୀ ଏବଂ ଚାରି ଅର୍ଦ୍ଧଶତକ ରହିଛି | ଅନ୍ୟପକ୍ଷରେ ଇଶାନ 2022 ମସିହାରେ ହାରାହାରି 59.57 ରେ 7 ଇନିଂସରେ 417 ରନ୍ ସଂଗ୍ରହ କରିଥିଲେ। ତାଙ୍କର ଶେଷ ବାହାଘରରେ ସେ ବାଂଲାଦେଶ ବିପକ୍ଷରେ ଦ୍ୱିଶତକ ହାସଲ କରିଥିଲେ। ଏହାକୁ ବିଚାରକୁ ନେଇ, ଇଶାନ ଏହାକୁ ପ୍ଲେଟିଂ ଏକାଦଶରେ କରିବା ପାଇଁ ସର୍ବୋତ୍ତମ |

LONDON, ENGLAND – JULY 12: Jasprit Bumrah of India leaves the field after taking 6 wickets during the 1st Royal London Series One Day International between England and India at The Kia Oval on July 12, 2022 in London, England. (Photo by Dan Mullan/Getty Images)

ସୂର୍ଯ୍ୟକୁମାର ଯାଦବଙ୍କ ଶ୍ରେୟସ୍ ଆୟର? – ଅନ୍ୟ ଏକ କଠିନ ନିଷ୍ପତ୍ତି ଶ୍ରେୟସ୍ ଆୟର ବନାମ ସୂର୍ଯ୍ୟକୁମାର ଯାଦବଙ୍କ ଉପରେ ହେବ | 2022 ମସିହାରେ OD ରେ ଶ୍ରେୟସ୍ ଭାରତର ସର୍ବୋଚ୍ଚ ସ୍କୋରର ହୋଇଥିଲେ। କିନ୍ତୁ SKY ହେଉଛି ବିଶ୍ୱର ଶ୍ରେଷ୍ଠ ଟି -20 ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ ଏବଂ ଗତ ମ୍ୟାଚରେ ତୃତୀୟ ଶତାବ୍ଦୀ ସ୍କୋର କରିବା ବ୍ୟତୀତ 2022 ରେ ପ୍ରାଧାନ୍ୟ ବିସ୍ତାର କରିଛନ୍ତି। କିନ୍ତୁ କେବଳ ଗୋଟିଏ ପାଇଁ ସ୍ଥାନ ଅଛି | ଏହା ସମ୍ଭବତ Sh ସାଥୀସ୍ ମୁମ୍ବାଇର ସାଥୀ SKY ବଦଳରେ ଶ୍ରେୟସ୍ ନୋଡ୍ ପାଇବେ | ବୁମରା-ଶାମି କିଏ ଅଂଶୀଦାର କରିବେ? – ଆଉ ଏକ ବଡ ମୁଣ୍ଡବିନ୍ଧା ବୋଲିଂ ବିଭାଗରେ ଅଛି | ଜସପ୍ରୀତ ବୁମ୍ରା ଏବଂ ମହମ୍ମଦ ଶାମି ଫେରିବା ପରେ ଭାରତରେ କେବଳ ଗୋଟିଏ ପେସର ସ୍ଥାନ ରହିଛି। ହାର୍ଦ୍ଦିକ ପାଣ୍ଡ୍ୟା 4th ର୍ଥ ସିମରର ଭୂମିକା ତୁଲାଇବେ। ଅବଶିଷ୍ଟ ସ୍ଥାନ ପାଇଁ ମହମ୍ମଦ ସିରାଜ, ଅର୍ଶଦୀପ ସିଂ ଏବଂ ଉମ୍ରାନ ମଲିକ ଲଢ଼ୁଛି ।

ଏକାଦଶ ଖେଳୁଥିବା ଭାରତ:

ରୋହିତ ଶର୍ମା

ଇଶାନ କିଶନ / ଶୁବମାନ ଗିଲ |

ବିରାଟ କୋହଲି

ଶ୍ରେୟସ୍ ଆୟର |

କେ.ଏଲ୍ ରାହୁଲ |

ହାର୍ଦ୍ଦିକ ପାଣ୍ଡ୍ୟା |

ୱାଶିଂଟନ୍ ସୁନ୍ଦର |

ଆକ୍ସର ପଟେଲ |

ମହମ୍ମଦ ଶାମି |

ଜସପ୍ରୀତ ବୁମ୍ରା |

ଉମରନ୍ ମଲିକ୍ |

Leave a Reply

Your email address will not be published.