କେବଳ ପ୍ରଥମ ଦୁଇଟି ଟେଷ୍ଟ ବନାମ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ନୁହେଁ ବରଂ ଜସପ୍ରୀତ ବୁମ୍ରା ପୁରା ନ୍ୟୁଜିଲ୍ୟାଣ୍ଡ ସିରିଜରୁ ବାଦ ପଡିଛନ୍ତି

ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ବିପକ୍ଷ ତିନି ମ୍ୟାଚ୍ ବିଶିଷ୍ଟ ODI ସିରିଜରୁ ଜସପ୍ରୀତ ବୁମ୍ରାଙ୍କୁ ଟାଣି ଆଣିବା ପାଇଁ ଭାରତର ସତର୍କତା ପଦକ୍ଷେପ ହୁଏତ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ବିପକ୍ଷରେ ସମଗ୍ର ସୀମା-ଗାଭାସ୍କର ଟ୍ରଫି ଖେଳିବାକୁ ଯଥେଷ୍ଟ ନୁହେଁ। ESPNCricinfo ରିପୋର୍ଟ କରିଛି ଯେ ବୁମ୍ରା ସମଗ୍ର ନ୍ୟୁଜିଲ୍ୟାଣ୍ଡର ସୀମିତ ଓଭର ସିରିଜରେ ଏବଂ ଅନ୍ତତ ପକ୍ଷେ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ବିପକ୍ଷ ଟେଷ୍ଟ ମ୍ୟାଚରେ ସ୍ଥାନ ପାଇବା ସମ୍ଭବ ନୁହେଁ। ଫେବୃଆରୀ 9 ରୁ ନାଗପୁରରେ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିବା ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ବିପକ୍ଷ ଚାରିଟି ଟେଷ୍ଟର ପ୍ରଥମ ମାସ ପୂର୍ବରୁ, ଡାହାଣ ହାତର ସିମର ତାଙ୍କ ପିଠିରେ ଅସନ୍ତୋଷ ଅନୁଭବ କରିବା ପରେ ବୁମ୍ରାଙ୍କୁ ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ODI ରୁ ପ୍ରତ୍ୟାହାର କରାଯାଇଥିଲା। ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ସିରିଜ୍ ପାଇଁ ବୁମ୍ରାଙ୍କୁ ଏକଦିବସୀୟ ଦଳରେ ଯୋଡିବା ପାଇଁ ଏହା ଏକ ବିଳମ୍ବ ଡାକରା ଥିଲା | ନ୍ୟାସନାଲ କ୍ରିକେଟ୍ ଏକାଡେମୀ (ଏନସିଏ) ରୁ ସବୁଜ ସଙ୍କେତ ପାଇବା ପରେ ଚୟନକର୍ତ୍ତାମାନେ ତାଙ୍କୁ ସିଟଅପ୍ ରେ ଡ୍ରାଫ୍ଟ କରିଥିଲେ ଯେଉଁଠାରେ ବୁମରା କିଛି ସମୟ ଧରି ପୁନଥଇଥାନ କରିଥିଲେ। କିନ୍ତୁ ଯେତେବେଳେ ବୁମ୍ରା ଏବଂ ଭାରତ ପାଇଁ ଏହା ସବୁ ସୁନ୍ଦର ଦେଖାଯାଉଥିଲା, ପେସର୍ ଏକ ମ୍ୟାଚ୍ ସିମୁଲେସନ୍ ଟ୍ରେନିଂରେ ତାଙ୍କ ପିଠିରେ କିଛି ଅସୁବିଧା ଅନୁଭବ କରିଥିଲେ |

29 ବର୍ଷୀୟ ଫାଷ୍ଟ ବୋଲର ପ୍ରଥମ ଦିନରେ ମ୍ୟାଚ୍ ସିମୁଲେସନ୍ ସଫା କରିଥିଲେ କିନ୍ତୁ ପରଦିନ ଭାର ବଢିବ | ପରେ ବ୍ୟାକ୍ ସମସ୍ୟା ଉପରେ ଅଭିଯୋଗ କରିଥିଲେ। କୌଣସି ସୁଯୋଗ ନ ନେଇ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ଟେଷ୍ଟ, ଏସିଆ କପ୍ ଏବଂ ODI ବିଶ୍ୱକପକୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ରଖି ଦଳ ତୁରନ୍ତ ମ୍ୟାନେଜମେଣ୍ଟ ତାଙ୍କୁ ODI ଦଳରୁ ବାହାର କରିବାକୁ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଛି। ଗତ ବର୍ଷ ବୁମରାଙ୍କ ପ୍ରତ୍ୟାବର୍ତ୍ତନକୁ ବିପର୍ଯ୍ୟସ୍ତ ପ୍ରମାଣିତ କରିବା ପରେ ଫିଜିଓ ଏବଂ ସପୋର୍ଟ ଷ୍ଟାଫ୍ ଦ୍ୱିଗୁଣିତ ହୋଇ ତାଙ୍କୁ ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପରୁ ବାଦ୍ ଦେଇଥିଲେ। ଦୀର୍ଘ ଦିନର ଆଘାତରୁ ଫେରିବା ପରେ ବୁମ୍ରା ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ବିପକ୍ଷରେ ମାତ୍ର ଦୁଇଟି ଟି-ଟ୍ୱେଣ୍ଟି ଖେଳିଥିଲେ, କେବଳ ତାଙ୍କ ପିଠିରେ ଆଘାତ ଲାଗିଥିଲା।

ଯଦିଓ, ଯୋଜନା ଅନୁଯାୟୀ ଜିନିଷ ଚାଲିଥାଏ, ତେବେ ବୁମରା ପରିଚାଳନା କରିପାରନ୍ତି ମାର୍ଚ୍ଚରେ ଧରାମଶାଲା ଏବଂ ଅହମ୍ମଦାବାଦରେ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ବିପକ୍ଷ ଅନ୍ତିମ ଦୁଇଟି ଟେଷ୍ଟ | “ଗତ ସପ୍ତାହରେ ଏନସିଏରେ ଏହି ପରୀକ୍ଷା ସଫା କରିବା ପରେ ବୁମରା ମୁମ୍ବାଇରେ ଏନସିଏର କ୍ରୀଡା ବିଜ୍ଞାନ ୱିଙ୍ଗର ମୁଖ୍ୟ ତଥା ଖେଳାଳିଙ୍କ ଫିଟନେସ୍ କ୍ଲିୟରାନ୍ସର ଅନ୍ତିମ କର୍ତ୍ତୃପକ୍ଷ ନିତିନ ପଟେଲଙ୍କ ତତ୍ତ୍ୱବୋଧନରେ ମୁମ୍ବାଇରେ ତାଜା ବୋଲିଂ ପରୀକ୍ଷା କରିଥିଲେ। ଏହି ପରୀକ୍ଷା ପରେ ମିଳିତ ହୋଇଥିଲା। ସ୍କାନ ଫଳାଫଳ, ଏହା ସ୍ଥିର ହୋଇଛି ଯେ ବୁମ୍ରାଙ୍କୁ ଅଧିକ ପୁନଥଇଥାନ ସମୟ ଆବଶ୍ୟକ ହେବ ବୋଲି ରିପୋର୍ଟରେ କୁହାଯାଇଛି | ରିପୋର୍ଟରେ ଆହୁରି ମଧ୍ୟ କୁହାଯାଇଛି ଯେ ବୁମ୍ରାଙ୍କୁ ପୁଣି ଥରେ ପୁରା ଟିଲ୍ଟରେ ବୋଲିଂ ଆରମ୍ଭ କରିବା ପୂର୍ବରୁ ତାଙ୍କୁ ଆଉ ତିନି ସପ୍ତାହ ବିଶ୍ରାମ ଆବଶ୍ୟକ ହେବ, ଯାହା ତାଙ୍କୁ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ଟେଷ୍ଟ ସିରିଜର ପ୍ରଥମାର୍ଦ୍ଧରୁ ବାଦ ଦେବ।

Leave a Reply

Your email address will not be published.