BCCI ଖେଳୁଚିକି ଫ୍ୟାନ୍ସ ସହିତ ଲୁଚକାଲି Jasprit Bumrah ଆହତ ଉପରେ BCCI ର ଦୋମୁହାଁ ନୀତି . ପଢ଼ନ୍ତୁ ଖେଳ ଖବର

ଜାନୁୟାରୀ 9 ତାରିଖରୁ ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ବିପକ୍ଷ ତିନି ମ୍ୟାଚ୍ ବିଶିଷ୍ଟ ଏକଦିବସୀୟ ସିରିଜରେ ଭେଟେରାନ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ସ୍ପିଡଷ୍ଟର୍ ଜସପ୍ରୀତ ବୁମ୍ରାଙ୍କୁ ସ୍ଥାନ ଦିଆଯିବ ନାହିଁ। ତାଙ୍କୁ ଶୀଘ୍ର କାର୍ଯ୍ୟକୁ ଫେରିବାକୁ | ଅଧିକନ୍ତୁ, ସେ ଗୁଆହାଟୀରେ ପହଞ୍ଚି ନାହାଁନ୍ତି, ଯେଉଁଠାରେ ପ୍ରଥମ ODI ଖେଳାଯିବ। ତଥାପି ବିସିସିଆଇ ତାଙ୍କୁ ଭାରତ ଚୟନ କମିଟିର ସୁପାରିଶ କ୍ରମେ ତାଙ୍କୁ ODI ଦଳରେ ଅନ୍ତର୍ଭୁକ୍ତ କରିଥିଲା। ବିସିସିଆଇ ଜାନୁଆରୀ ୨ ରେ ପ୍ରକାଶିତ ଏକ ଗଣମାଧ୍ୟମରେ ପ୍ରକାଶ କରିଛି ଯେ, ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ବିପକ୍ଷ ଆଗାମୀ ମାଷ୍ଟରକାର୍ଡ – ମ୍ୟାଚ୍ ବିଶିଷ୍ଟ ODI ସିରିଜ୍ ପାଇଁ ଅଲ-ଇଣ୍ଡିଆ ସିନିୟର ଚୟନ କମିଟି ପେସର୍ ଜସପ୍ରୀତ ବୁମ୍ରାଙ୍କୁ ଭାରତର ODI ଦଳରେ ଅନ୍ତର୍ଭୁକ୍ତ କରିଛି। ସେପ୍ଟେମ୍ବର 2022 ପରଠାରୁ କ୍ରିକେଟ୍ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଏବଂ ପିଠିରେ ଆଘାତ ଲାଗିଥିବାରୁ ସେ ଆଇସିସି ପୁରୁଷ ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପରୁ ମଧ୍ୟ ବାଦ ପଡିଥିଲେ।

“ପେସର୍ ପୁନ ଥଇଥାନ କରିଛନ୍ତି ଏବଂ ନ୍ୟାସନାଲ କ୍ରିକେଟ୍ ଏକାଡେମୀ (ଏନସିଏ) ଦ୍ୱାରା ଫିଟ୍ ଘୋଷିତ ହୋଇଛି। ସେ ଖୁବ ଶୀଘ୍ର ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ODI ଦଳରେ ଯୋଗଦେବେ ବୋଲି ବିସିସିଆଇ ଆହୁରି କହିଛି। ତଥାପି ଏହା ଯେ ସେ ଏନସିଏ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ବିଶେଷ ସୁପାରିଶ ସହିତ ODI ଖେଳିବେ ନାହିଁ ଏବଂ ଡାକରା ମଧ୍ୟ ନିଆଯାଇଛି। ଚଳିତ ବର୍ଷ ଶେଷରେ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ଏବଂ ବିଶ୍ୱକପ୍ ବିପକ୍ଷ ଟେଷ୍ଟ ସିରିଜ୍ | ଯଦିଓ ତାଙ୍କ ପ୍ରତ୍ୟାବର୍ତ୍ତନ ବିଷୟରେ କୌଣସି ନିଶ୍ଚିତତା ନାହିଁ, ସୂତ୍ରରୁ ପ୍ରକାଶ ଯେ ସେ ନ୍ୟୁଜିଲାଣ୍ଡ ବିପକ୍ଷ ସିରିଜରେ ତିନିଟି ଦିନିକିଆରେ ଏବଂ ଟି-୨୦ରେ ଖେଳିପାରନ୍ତି।

ତେବେ ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ବିପକ୍ଷ ସ୍ୱଳ୍ପ ଫର୍ମାଟରେ 2-1 ଗୋଲରେ ପରାସ୍ତ ହେବା ପରେ ଭାରତ ସମାନ ପ୍ରତିଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱୀ ବିପକ୍ଷରେ 50 ଓଭର ଫର୍ମାଟ ପାଇଁ ପ୍ରସ୍ତୁତ ହୋଇଛି। ଏଥର ସେମାନେ ନିୟମିତ ଅଧିନାୟକ ରୋହିତ ଶର୍ମା, ଉପ-ଅଧିନାୟକ କେ.ଏଲ୍ ରାହୁଲ, ବିରାଟ କୋହଲି ଏବଂ ଶ୍ରେୟସ୍ ଆୟରଙ୍କ ସେବା ମଧ୍ୟ ପାଇବେ। କ୍ରିକବଜ୍ରେ ପ୍ରକାଶିତ ଏକ ରିପୋର୍ଟ ଅନୁଯାୟୀ କ୍ରିକେଟ୍ ଟିମ୍ କ୍ରିକେଟ୍ ବୋର୍ଡ ଅଫ୍ ଇଣ୍ଡିଆ (ବିସିସିଆଇ) ତାଙ୍କୁ ଖୁବ ଶୀଘ୍ର କାର୍ଯ୍ୟରେ ନଆସିବାକୁ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଛି। ସିରିଜ୍ ଏବଂ ବର୍ତ୍ତମାନ ଦଳଗୁଡିକ ତିନି ମ୍ୟାଚ୍ ବିଶିଷ୍ଟ ODI ସିରିଜରେ ଶିଙ୍ଗ ଲକ୍ କରିବାକୁ ଯାଉଛନ୍ତି | 50 ଓଭର ଆସାଇନମେଣ୍ଟ ଯଥାକ୍ରମେ 10, 12, ଏବଂ 15 ରେ ଗୁଆହାଟି, କୋଲକାତା, ଏବଂ ତ୍ରିଭାଣ୍ଡ୍ରମରେ ଖେଳାଯିବ | ସେହିଭଳି କ୍ରିକବଜ୍ ରିପୋର୍ଟ ଅନୁଯାୟୀ, ଜାତୀୟ କ୍ରିକେଟ୍ ଏକାଡେମୀ (ଏନସିଏ) କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ସୁପାରିଶ କରାଯାଇଥିବାରୁ ଜସପ୍ରୀତ ବୁମ୍ରା ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ବିପକ୍ଷରେ ODI ଛାଡିବେ। ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ସୀମା-ଗାଭାସ୍କର ଟ୍ରଫି 2023 ଏବଂ ଆଇସିସି ପୁରୁଷ କ୍ରିକେଟ୍ ବିଶ୍ୱକପ୍ 2023 କୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ରଖି ଏହି ନିଷ୍ପତ୍ତି ନିଆଯାଇଛି। ଏଥିସହ ପ୍ରିମିୟର ପେସର୍ ଗୁଆହାଟୀରେ ପହଞ୍ଚି ନାହିଁ, ଯେଉଁଠାରେ ପ୍ରଥମ ODI ଖେଳାଯିବ। ଏହି ସମୟ ମଧ୍ୟରେ ସୂତ୍ରରୁ ପ୍ରକାଶ। ନ୍ୟୁଜିଲ୍ୟାଣ୍ଡ ବିପକ୍ଷ 6 ମ୍ୟାଚ୍ ବିଶିଷ୍ଟ ହ୍ୱାଇଟ-ବଲ୍ ସିରିଜରେ ବୁମରା ପ୍ରତ୍ୟାବର୍ତ୍ତନ କରିବାର ସମ୍ଭାବନା ଅଛି, ଯାହା ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ODI ସମାପ୍ତ ହେବାର କିଛି ଦିନ ପରେ ଆରମ୍ଭ ହେବ |ଭାରତ ଏବଂ ନ୍ୟୁଜିଲ୍ୟାଣ୍ଡ ମଧ୍ୟରେ ଚାଲିଥିବା ODI ଯଥାକ୍ରମେ 18, 21 ଏବଂ 24 ରେ ହାଇଦ୍ରାବାଦ, ରାୟପୁର ଏବଂ ଇନ୍ଦୋରରେ ଖେଳାଯିବ | ଏହି ଟି-୨୦ ଯଥାକ୍ରମେ ଜାନୁୟାରୀ 27, 29 ଏବଂ ଫେବୃଆରୀ 1 ରେ ଯଥାକ୍ରମେ ରାଞ୍ଚି, ଲକ୍ଷ୍ନ now ଏବଂ ଅହମ୍ମଦାବାଦରେ ଖେଳାଯିବ |

Leave a Reply

Your email address will not be published.