ବିସିସିଆଇ ର IPL କୁ ଦେଖି ନିଜ ଦେଶରେ PSL ଆଣିବାକୁ ଅନୁପ୍ରାଣିତ ହେଉଛିକି ପାକିସ୍ତାନ

ଜାନୁଆରୀ ୨ ତାରିଖରେ ପାକିସ୍ତାନର ମଧ୍ୟବର୍ତ୍ତୀକାଳୀନ ମୁଖ୍ୟ ଚୟନକର୍ତ୍ତା ସହିଦ ଆଫ୍ରିଦି ନ୍ୟୁଜିଲାଣ୍ଡ ବିପକ୍ଷ ODI ସିରିଜ ପାଇଁ ଦଳ ଘୋଷଣା କରିଛନ୍ତି। ନିକଟରେ ସାମ୍ବାଦିକ ସମ୍ମିଳନୀରେ ମହମ୍ମଦ ୱାସିମଙ୍କୁ ମଧ୍ୟବର୍ତ୍ତୀକାଳୀନ ମୁଖ୍ୟ ଚୟନକର୍ତ୍ତା ଭାବେ ବଦଳାଇଥିବା 45 ବର୍ଷୀୟା ଏହି ଦଳକୁ ମୁକ୍ତ କରିଥିଲେ ଏବଂ ସେହି ସ୍ଥାନରେ ଉପସ୍ଥିତ ଗଣମାଧ୍ୟମର କିଛି ପ୍ରଶ୍ନର ଉତ୍ତର ମଧ୍ୟ ଦେଇଥିଲେ। ଚାଲିଆସୁଥିବା ଘରୋଇ ସିଜିନରେ ବିଦେଶୀ ଲିଗକୁ ଅଧିକ ଗୁରୁତ୍ୱ ଦେଉଥିବା ପାକିସ୍ତାନୀ ଖେଳାଳିଙ୍କ ଉପରେ ଜଣେ ଭେଟେରାନ ସାମ୍ବାଦିକ ସ୍ପର୍ଶ କରିଥିଲେ। ସେ ବିବିଏଲରେ ଖେଳୁଥିବା ଶାଦବ ଖାନ ଏବଂ ବାଂଲାଦେଶ ପ୍ରିମିୟର ଲିଗ୍ ପାଇଁ ବାଂଲାଦେଶ ଯାତ୍ରା କରୁଥିବା ଏକ ଦଳ ବିଷୟରେ କହିଥିଲେ। ସାହିଦ ସାମ୍ବାଦିକଙ୍କ କଥାରେ ସହମତ ହୋଇଥିଲେ ଏବଂ ଘରୋଇ ସିଜିନ  ଚାଲିଥିବାବେଳେ ସେ ବିଦେଶୀ ଲିଗକୁ ଯାଉଥିବା ଖେଳାଳିଙ୍କ ବିରୋଧରେ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ବିରୋଧୀ ବୋଲି କହିଥିଲେ। ଆଫ୍ରିଦି କହିଛନ୍ତି ଯେ ସେମାନେ କିଛି ଖେଳାଳିଙ୍କୁ କିଛି ଏନଓସି ପ୍ରଦାନ କରିଛନ୍ତି କିନ୍ତୁ PSL ଆରମ୍ଭ ହେବାର ଅତିକମରେ ଦଶ ଦିନ ପୂର୍ବରୁ ସେମାନଙ୍କୁ ଫେରିବାକୁ କହିଛନ୍ତି।

ଘରୋଇ ସିଜିନ ଚାଲିଥିବାବେଳେ ମୁଁ ବିଦେଶୀ ଲିଗରେ ଖେଳୁଥିବା ଖେଳାଳିଙ୍କ ବିପକ୍ଷରେ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ବିରୋଧୀ। ହଁ, ଯଦି ପାକିସ୍ତାନରେ କୌଣସି ନିର୍ଦ୍ଧାରିତ ମ୍ୟାଚ୍ ନଥାଏ, ତେବେ ଖେଳାଳିମାନଙ୍କୁ ଅନ୍ୟ ଲିଗ୍ ଖେଳିବାକୁ ଅନୁମତି ଦିଆଯାଏ, ସେମାନେ ଏକ୍ସପୋଜର୍ ପାଇବେ କିନ୍ତୁ ଘରୋଇ ସିରିଜ୍ ଚାଲିଥିବାବେଳେ ନୁହେଁ। ”“ଆମେ ବାଂଲାଦେଶ ପ୍ରିମିୟର ଲିଗକୁ କିଛି ଖେଳାଳି ପଠାଇଛୁ, କିନ୍ତୁ PSL ଆରମ୍ଭର ଅତିକମରେ ଦଶ ଦିନ ପୂର୍ବରୁ ଫେରିବାକୁ ସେମାନଙ୍କୁ କଠୋର ଭାବରେ କହିଛୁ। ସେମାନେ ପାଞ୍ଚ କିମ୍ବା ଦୁଇଟି ମ୍ୟାଚ୍ ଖେଳିଲେ କିଛି ଫରକ ପଡ଼ିବ ନାହିଁ। ”

ବିରାଟ କୋହଲି 2023 ଦିନିକିଆ ବିଶ୍ୱକପରେ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆର ମେଣ୍ଟର ହେବେ

ଅତୀତରେ ଗୌତମ ଗମ୍ଭୀର ଯେପରି ଲଙ୍ଗର ପ୍ରମୁଖ ଭୂମିକା ଗ୍ରହଣ କରିଛନ୍ତି, ସେହିପରି ବିରାଟ କୋହଲି ମଧ୍ୟ ଜଣେ ଗୁରୁଙ୍କ ଭୂମିକାରେ ଅଭିନୟ କରିବେ। ଷ୍ଟାର୍ ସ୍ପୋର୍ଟସ୍, ମୁମ୍ବାଇ – ବିସିସିଆଇ 20 ଜଣ ଖେଳାଳିଙ୍କୁ ନେଇ ଏକ ଦଳ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରିଛି, ଯେଉଁମାନେ ଚଳିତ ବର୍ଷ ଶେଷରେ ଆଇସିସି ପୁରୁଷ ଓଡିଆ ବିଶ୍ୱକପ୍ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ODI ଦଳରେ ଘୂର୍ଣ୍ଣନ କରିବେ। ଷ୍ଟାର୍ ସ୍ପୋର୍ଟସ୍ ସହିତ ଏକ ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର କଥାବାର୍ତ୍ତାରେ କୃଷ୍ଣମାଚାର୍ଯ୍ୟ ଶ୍ରୀକାନ୍ତ ଚଳିତ ବର୍ଷ ODI ଦଳ କିପରି ଗଠନ କରିବେ, କିଏ ପ୍ରମୁଖ ଭୂମିକା ଗ୍ରହଣ କରିବେ ଏବଂ ବିଶ୍ୱ କ୍ରିକେଟ୍ ର ସବୁଠୁ ବଡ ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟ ପୂର୍ବରୁ ଦଳର ଆଭିମୁଖ୍ୟ ଉପରେ ନିଜର ମତ ଦେଇଛନ୍ତି।

Leave a Reply

Your email address will not be published.