ଆଇପିଏଲ୍ 2023ପାଖେଇ ଆସୁଛି କିନ୍ତୁ ରିଷଭ ସୁସ୍ଥ ହୋଇନାହାନ୍ତି ! କିଏ ହେବ Delhi Capitals ନୂଆ ଅଧିନାୟକ

ଦିଲ୍ଲୀ ରାଜଧାନୀ କ୍ରିକେଟ୍ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ନିଶ୍ଚିତ କରିଛନ୍ତି ଯେ ରିଷଭ ପନ୍ତଙ୍କୁ ଆଇପିଏଲରୁ ବାଦ୍ ଦିଆଯାଇଛି। ଡିସେମ୍ବର 30 ରେ ପନ୍ତ ଏକ ଭୟଙ୍କର କାର ଦୁର୍ଘଟଣାର ସମ୍ମୁଖୀନ ହୋଇଥିଲେ ଏବଂ ରାସ୍ତାରେ ଏକ ଲମ୍ବା ମନ୍ତ୍ରର ସମ୍ମୁଖୀନ ହୋଇଥିଲେ | ଡିସି ଏହି ସମୟରେ ଏକ ନୂତନ ଅଧିନାୟକଙ୍କ ଶିକାରରେ ଅଛନ୍ତି, ରିଷଭଙ୍କ ଭବିଷ୍ୟତ ପାଇଁ |“ରିଷଭ ପନ୍ତ ଆଇପିଏଲ ପାଇଁ ଉପଲବ୍ଧ ହେବ ନାହିଁ। ମୁଁ ଡିସି ସହିତ ସଂଯୋଗରେ ଅଛି | ଏହା ଏକ ଉତ୍ତମ IPL ହେବ | ଆମେ ଭଲ କରିବୁ | ରିଷଭ ପନ୍ତଙ୍କ ଆଘାତ ଡିସି ଉପରେ ପ୍ରଭାବ ପକାଇବ ବୋଲି ସୌରଭ ଗାଙ୍ଗୁଲି କୋଲକାତାରେ ଗଣମାଧ୍ୟମକୁ କହିଛନ୍ତି।

ରିଷଭ ପନ୍ତ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଅପଡେଟ୍ – ସତ୍ୱେ ପନ୍ତ ଆଇପିଏଲ୍ 2023: ଭାରତ ୱିକେଟ୍ କିପର ଏବଂ ଦିଲ୍ଲୀ ରାଜଧାନୀ ଅଧିନାୟକ ଶୁକ୍ରବାର ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ଆଣ୍ଠୁରେ ଅସ୍ତ୍ରୋପଚାର କରିଥିଲେ। 25 ବର୍ଷୀୟା ତାଙ୍କ ପୂର୍ବ କ୍ରୁସିଏଡ୍ ଲିଗାମେଣ୍ଟ୍ (ACL) ଏବଂ ମେଡିଆଲ୍ କୋଲେଟେରାଲ୍ ଲିଗାମେଣ୍ଟ୍ (MCL) ଉପରେ ଦୁଇଟି ଲୁହର ଶିକାର ହୋଇଥିଲେ | ଇନସପୋର୍ଟ ପୂର୍ବରୁ ରିପୋର୍ଟ କରିସାରିଛି ଯେ ପାଣ୍ଟ ଆସନ୍ତା ମାସ ପାଇଁ କାର୍ଯ୍ୟରୁ ଦୂରେଇ ରହିବ। ସତ୍ୱେ  କେବଳ ଆଇପିଏଲ୍ 2023 କୁ ହରାଇବ ନାହିଁ ବରଂ ବର୍ତ୍ତମାନ ଉଭୟ ଏସିଆ କପ୍ 2023 (ସେପ୍ଟେମ୍ବର) ଏବଂ ଆଇସିସି ODI ବିଶ୍ୱକପ୍ (ଅକ୍ଟୋବର-ନଭେମ୍ବର) ପାଇଁ ମଧ୍ୟ ସନ୍ଦେହଜନକ |

ଆବଶ୍ୟକ ସମୟରେ ଭାରତୀୟ କ୍ରିକେଟ୍ ବୋର୍ଡ (ବିସିସିଆଇ) ରିଷଭ  ପନ୍ତଙ୍କ ନିକଟରେ ପଥର ପରି ଛିଡା ହୋଇଛି। ବୋର୍ଡ କେବଳ ତାଙ୍କର ଚିକିତ୍ସା ଆବଶ୍ୟକତାର ଯତ୍ନ ନେଉନାହିଁ ବରଂ ତାଙ୍କର ବ୍ୟବସାୟିକ ସ୍ୱାର୍ଥର ମଧ୍ୟ ଯତ୍ନ ନେବ। ଚଳିତ ବର୍ଷ ରିଷଭ  ଆଇପିଏଲରେ ବଞ୍ଚିତ ହେବା ସତ୍ୱେ ଦିଲ୍ଲୀ ରାଜଧାନୀରୁ ବୋର୍ଡ ତାଙ୍କର 16 କୋଟି ଆଇପିଏଲ୍ ଦରମା ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ପ୍ରଦାନ କରିବ। କେବଳ ଏତିକି ନୁହେଁ ବୋର୍ଡ ତାଙ୍କୁ ତାଙ୍କର କୋଟି କେନ୍ଦ୍ରୀୟ ଚୁକ୍ତି ଦେୟ ମଧ୍ୟ ପୂର୍ଣ୍ଣ ରୂପେ ପ୍ରଦାନ କରିବ | ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ ଯେ ସମସ୍ତ କେନ୍ଦ୍ରୀୟ ଚୁକ୍ତିଭିତ୍ତିକ ଖେଳାଳି ବୀମାଭୁକ୍ତ ଅଟନ୍ତି | ବିସିସିଆଇର ନିୟମ ଅନୁଯାୟୀ, ଆଘାତ ପାଇଁ ଆଇପିଏଲରୁ ବଞ୍ଚିତ ହେଲେ ଏହି ଖେଳାଳିମାନେ ବୋର୍ଡ ଦ୍ୱାରା ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଅର୍ଥ ପ୍ରଦାନ କରନ୍ତି। ସଂପୃକ୍ତ ଫ୍ରାଞ୍ଚାଇଜ୍ ନୁହେଁ ବରଂ ବୀମା କମ୍ପାନୀ ପୁରା ବିଲ୍ ନେଇଥାଏ |

Leave a Reply

Your email address will not be published.