ଆଇପିଏଲ୍ 2023 ପାଇଁ ଆହତ ରିଷଭ ପନ୍ତଙ୍କୁ ମିଳିଲା ନୂଆ କାମ କ୍ୟାପିଟେନସି ଛାଡି IPL ରେ ରିଷଭ କରିବେ ..

ଡିସେମ୍ବର 30 ରେ ନୂଆ ବର୍ଷ ପାଇଁ ଦିଲ୍ଲୀରୁ ଘରକୁ ଫେରୁଥିବା ବେଳେ ଏକ ମର୍ମନ୍ତୁଦ କାର ଦୁର୍ଘଟଣା ପରେ ଦିଲ୍ଲୀ ରାଜଧାନୀ ପନ୍ତଙ୍କୁ ଆଗାମୀ ଆଇପିଏଲ ସିଜିନରେ ବାଦ୍ ଦିଆଯାଇଛି। କୋକିଲାବେନ୍ ହସ୍ପିଟାଲରେ ଭର୍ତ୍ତି ହୋଇଥିବା ପନ୍ତଙ୍କର ଏକ ଗୁରୁତର ଲିଗାମେଣ୍ଟ ଲୁହର ଶିକାର ହୋଇଥିଲେ ଯେଉଁଥିପାଇଁ ସେ ଦୁଇଟି ସଫଳ ଅସ୍ତ୍ରୋପଚାର କରିଛନ୍ତି। ୨ୟ ଅସ୍ତ୍ରୋପଚାର ସଫଳ ହେବା ପରେ 25 ବର୍ଷୀୟାଙ୍କୁ ଦୁଇ ସପ୍ତାହ ମଧ୍ୟରେ ଡିସଚାର୍ଜ କରାଯିବ | ଏହି ସମୟରେ, ରିପୋର୍ଟରେ ଦର୍ଶାଯାଇଛି ଯେ ପନ୍ତ ଅତି କମରେ 6-8 ମାସ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ କାର୍ଯ୍ୟରୁ ଦୂରେଇ ରହିବେ, ଯାହା ତାଙ୍କୁ ଆଇପିଏଲରୁ ବାଦ ଦେଇପାରେ ଏବଂ ବୋଧହୁଏ ସର୍ବଭାରତୀୟ ବିଶ୍ୱକପ |

ଭାରତ ଅପେକ୍ଷା ପନ୍ତଙ୍କ ସେବା ଦିଲ୍ଲୀ ଫ୍ରାଞ୍ଚାଇଜ୍ ଦ୍ୱାରା ଅଧିକରୁ ଅଧିକ ବଞ୍ଚିତ ହେବ, ଯିଏ କେବଳ ସେମାନଙ୍କର ପ୍ରମୁଖ ଖେଳାଳି ନୁହଁନ୍ତି ବରଂ ଜଣେ ମୂଲ୍ୟବାନ ୱିକେଟ୍ କିପର ମଧ୍ୟ ହରାଇଛନ୍ତି। ଦିଲ୍ଲୀର ଅନ୍ୟ ଲୁଣ ବିକଳ୍ପ ଭାବରେ ଫିଲ୍ ଲୁଣ ଏବଂ ସରଫରାଜ ଖାନ ଅଛନ୍ତି କିନ୍ତୁ ତଥାପି ଏହି ବିଭାଗରେ ଶକ୍ତି ଅଭାବ | ଏହି ସମୟରେ ମୁଖ୍ୟ ପ୍ରଶିକ୍ଷକ ରିକି ପଣ୍ଟିଙ୍ଗ ବର୍ତ୍ତମାନର ପରିସ୍ଥିତିକୁ ଖୋଲି କହିଛନ୍ତି ଯେ ପନ୍ତଙ୍କ ସ୍ଥାନରେ ଦିଲ୍ଲୀ ୱିକେଟ୍ କିପର ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ ଖୋଜୁଛି। ଆହୁରି ମଧ୍ୟ, ପନ୍ତଙ୍କ ବିଷୟରେ କଥାବାର୍ତ୍ତା କରି ପଣ୍ଟିଂ କହିଛନ୍ତି ଯେ ସେ ପନ୍ତଙ୍କୁ ସପ୍ତାହର ପ୍ରତ୍ୟେକ ଦିନ ଡଗ୍ଆଉଟରେ ବସିଥିବା ଦଳ ପାଖରେ ରହିବାକୁ ଭଲ ପାଆନ୍ତି। ଯଦି ଆଇପିଏଲ୍ ଆରମ୍ଭ ହେବା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ତାଙ୍କୁ ଯାତ୍ରା କରିବାକୁ ଅନୁମତି ଦିଆଯାଏ, ମୁଁ ଚାହେଁ ସେ ସପ୍ତାହର ପ୍ରତ୍ୟେକ ଦିନ ମୋ ପାଖରେ ବସିଥିବା ଡଗ୍ଆଉଟ୍ରେ ରୁହନ୍ତୁ। ”

ରୋହିତ ଶର୍ମା ସର୍ବକାଳୀନ ଶ୍ରେଷ୍ଠ ’

ଆଘାତ ଏବଂ ଖରାପ ଫର୍ମରେ ରୋହିତଙ୍କୁ ମାର୍ଜିତ କରାଯାଇଥିଲା କିନ୍ତୁ ଶେଷରେ ଭେଟେରାନ ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ବିପକ୍ଷ ସିରିଜରୁ ଶ୍ୟାକ୍ ଭାଙ୍ଗିବାରେ ସଫଳ ହୋଇଥିଲେ। ଭାରତ ଅଧିନାୟକ ରୋହିତ ଶର୍ମା ଧଳା ବଲ କ୍ରିକେଟରେ ନିଜର ଶ୍ରେଷ୍ଠ ସ୍ଥାନକୁ ଫେରିଛନ୍ତି। ପୂର୍ବ ଦିନିକିଆରେ ତାଙ୍କର ହିଟ୍ ରେଞ୍ଜ ଦେଖାଇବା ପରେ 35 ବର୍ଷୀୟା ନ୍ୟୁଜିଲ୍ୟାଣ୍ଡ ବିପକ୍ଷ ତୃତୀୟ ODI ରେ ରାମ୍ପରେ ଯାଇଥିଲେ। 9 ଚାରି ଏବଂ 6 ଛକା ସହାୟତାରେ ସେ ଏକ ଦିନିକିଆ ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ସ୍ତରରେ ନିଜର 30 ତମ ଶତକ ପୂରଣ କରିଥିଲେ | ଆଘାତ ଏବଂ ଖରାପ ଫର୍ମ ରୋହିତଙ୍କୁ କ୍ଷତି ପହଞ୍ଚାଇଥିଲା, କିନ୍ତୁ ଶେଷରେ ଭେଟେରାନ ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ବିପକ୍ଷ ସିରିଜରୁ ଶ୍ୟାକ୍ ଭାଙ୍ଗିଥିଲେ।

Leave a Reply

Your email address will not be published.