IND ବନାମ SL 2ND ODI ରେ ଏହି 3 ଜଣ ହିରୋଙ୍କ ପାଇଁ କାଲି 4 ୱିକେଟରେ ଜିତିଲା ଭାରତ

ଇଡେନ୍ ଗାର୍ଡେନ୍ସରେ ଭାରତ ଏକ ଚାରି ୱିକେଟ୍ ବିଜୟ ହାସଲ କରିଥିବାରୁ କ୍ଲ ରାହୁଲ ଅପରାଜିତ ଅର୍ଦ୍ଧଶତକ ହାସଲ କରିଥିଲେ। ଜିତିବାକୁ 216 ଗୋଡ଼ାଇ ରାହୁଲ ଘରକୁ ନେବା ପୂର୍ବରୁ ଆୟୋଜକମାନେ ହଇରାଣ ହରକତ ହୋଇଥିଲେ। ଏହାପୂର୍ବରୁ କୁଲଦୀପ ଯାଦବ ଏବଂ ମହମ୍ମଦ ସିରାଜ ପ୍ରତ୍ୟେକେ ତିନିଟି ୱିକେଟ୍ ସ୍କୋର କରି ଲଙ୍କାନମାନଙ୍କୁ 215 ପାଇଁ ଦୁର୍ଗରେ ସାହାଯ୍ୟ କରିଥିଲେ। ଏହି ବିଜୟ ସହିତ ଭାରତ ଏକ ଖେଳ ସହିତ ସିରିଜ୍କୁ 2-0 ନେଇଛି |ଭାରତ ତିନି ମ୍ୟାଚ୍ ବିଶିଷ୍ଟ ODI ସିରିଜକୁ 2-0ରେ ଅଗ୍ରଣୀ ହାସଲ କରିଛି। କେ। ୱିକେଟ୍ କିପର ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ 64 * ରନ୍ ସଂଗ୍ରହ କରିଥିବାବେଳେ ହାର୍ଦ୍ଦିକ 36 ରନ୍ କରିଥିଲେ। ଚାମିକା କରୁଣାତ୍ନେଣ୍ଡ ଲାହିରୁ କୁମାରା ଦୁଇଟି ୱିକେଟ୍ ନେଇ ଭାରତୀୟ ରନ୍ ପଛରେ ଗୋଡ଼ାଇଥିଲେ। ଟାର୍ଗେଟକୁ ପଛରେ ପକାଇ ଭାରତ ଦ୍ରୁତ ଗତିରେ ଓପନର୍ ଶୁଭମାନ ଗିଲ ଏବଂ ରୋହିତ ଶର୍ମା ପ୍ରଥମ ଚାରି ଓଭରରେ ପାଞ୍ଚ ଚୌକା ଓ ଗୋଟିଏ ଛକା ମାରିଥିଲେ। ବ୍ୟାଟିଂ ଯୋଡି ଉଚ୍ଚ ସ୍ପର୍ଶରେ ଦେଖିଲେ ଏବଂ ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ଗତି ଆକ୍ରମଣ ଦ୍ୱାରା ଓଭର ପିଚ୍ ବୋଲିଂରେ ଖାଇବାକୁ ଦେଇଥିଲେ।

ଭାରତୀୟ ଅଧିନାୟକ ଡାହାଣ ହାତର ଖୁସି ଶିକାର କ୍ଷେତ୍ର ଭାବରେ କାର୍ଯ୍ୟ କରୁଥିବା କୋଲକାତା ଗ୍ରାଉଣ୍ଡ ସହିତ ଅନ୍ୟ ଏକ ଇଡେନ୍ ଗାର୍ଡେନ୍ ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ନକ୍ ପାଇଁ ସେଟ୍ କରିଥିଲେ। ଅବଶ୍ୟ, ପେସର ଚାମିକା କରୁଣାତ୍ନେ ଚତୁର୍ଥ ଷ୍ଟମ୍ପ ଲାଇନକୁ ପଞ୍ଚମ ଓଭରରେ ରୋହିତଙ୍କ ଧାର ଉତ୍ପାଦନ କରିବା ସହ ପରିଦର୍ଶକମାନଙ୍କୁ କିଛି ଅଧିକ ସମୟ ଦେଇଥିଲେ। 17 (21) ପାଇଁ ଡାହାଣହାତୀକୁ ବରଖାସ୍ତ କରାଯାଇଥିଲା |ଲାହିରୁ କୁମାରା କ୍ରମାଗତ ସୀମା ପାଇଁ ଗିଲଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ଆଘାତ ପାଇଥିଲେ କିନ୍ତୁ ବୋଲର ଶେଷ ହସ କରିଥିଲେ କାରଣ ସେ ଓଭରର ତୃତୀୟ ବଲରେ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନଙ୍କୁ ଶୀଘ୍ର ଅଗ୍ନି 21 (12) ପାଇଁ ପଠାଇବା ପାଇଁ ପଠାଇଥିଲେ। ଇନିଂସର ସ୍ଥିରତା ପାଇଁ ଗତ ମ୍ୟାଚର ଶତକୀୟ ବିରାଟ କୋହଲି ଏବଂ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ ଶ୍ରେୟାସ ଆୟରଙ୍କ ଉପରେ ପଡ଼ିଥିଲା। ତେବେ ଲାହିରୁ ବିରାଟଙ୍କ ଷ୍ଟମ୍ପକୁ ଧକ୍କା ଦେଇଥିବାରୁ ପୂର୍ବତନ ଭାରତୀୟ ଅଧିନାୟକ ଜ୍ୱଳନ୍ତ ଇନ୍-ସୁଇଙ୍ଗ୍ ଡେଲିଭରିରେ ପଡ଼ିଯାଇଥିଲେ। ବରଖାସ୍ତ ହେବା ପୂର୍ବରୁ ଡାହାଣହାତୀ କେବଳ 4 (9) ସ୍କୋର କରିପାରିବ |

ସ୍କୋରବୋର୍ଡ 67/3 ପଢିବା ସହିତ 10 ଓଭର ଶେଷରେ ଭାରତ ଏକ ଦୃଢ଼ ଭାଗିଦାରୀର ଆବଶ୍ୟକତା ଥିଲା | ନିୟମିତ ବ୍ୟବଧାନରେ ସୀମା ଖୋଜିବା ପାଇଁ ଆୟର କିଛି ଆଖିଦୃଶିଆ ଷ୍ଟ୍ରୋକ୍ ଖେଳିଥିଲେ କିନ୍ତୁ ଶ୍ରୀଲଙ୍କାର ଏକ ବମ୍ପର ଆଶା କରି ତାଙ୍କୁ ସ୍ୱଳ୍ପ ସମୟର ଡେଲିଭରି ଖାଇବାକୁ ଆଶା କରି ଏକ ସିଧା ପୂର୍ଣ୍ଣ ବିତରଣକୁ ବରଖାସ୍ତ କରାଯାଇଥିଲା | ଡାହାଣହାତୀ 28 (33) କରି 86/4 ରେ ଭାରତ ଛାଡିବା ଆରମ୍ଭ କରିବାରେ ବିଫଳ ହୋଇଥିଲା। ଉପ-ଅଧିନାୟକ ହାର୍ଦ୍ଦିକ ପାଣ୍ଡ୍ୟା ଏବଂ କେ.ଏଲ୍ ରାହୁଲଙ୍କୁ ଇନିଂସର ପୁନ ing ନିର୍ମାଣ କାର୍ଯ୍ୟ କରିବାକୁ ଛାଡି ଦିଆଯାଇଥିଲା ଏବଂ ଏହି ଯୋଡି ନିଶ୍ଚିତ କରିଥିଲେ ଯେ ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ଖେଳ ସହିତ ପଳାୟନ କରିବ ନାହିଁ। ଭାରତକୁ ଶିକାରରେ ରଖିବା ପାଇଁ ଏହି ଯୋଡି ପଞ୍ଚମ ୱିକେଟ୍ ପାଇଁ ଏକ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ 75 ରନ୍ ଷ୍ଟାଣ୍ଡ ସିଲେଇ କରିଥିଲେ। ହାର୍ଦ୍ଦିକ ତାଙ୍କ ସଟ୍ ଖେଳିବାକୁ ଚାହିଁଥିବାବେଳେ ରାହୁଲ ଦ୍ୱିତୀୟ ଫାଇଡ୍ ଖେଳି ଗୋଟିଏ ମୁଣ୍ଡ ଧରିଥିଲେ। ଏକ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ଇନିଂସ ଖେଳିବା ପରେ ଗୁଜୁରାଟ ଟାଇଟାନ୍ସ ଅଧିନାୟକ 36 (53) ପାଇଁ ବରଖାସ୍ତ ହୋଇଥିଲେ। ଡାହାଣହାତୀ ଏକ ଆକ୍ରମଣାତ୍ମକ କଭର ଡ୍ରାଇଭ୍ ଖେଳିବାକୁ ଚାହୁଁଥିଲା ଏବଂ କେବଳ ବାହ୍ୟ ଧାରକୁ ପରିଚାଳନା କରିପାରିବ |

Leave a Reply

Your email address will not be published.